Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 26.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПИРИН  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано13.06.01 17:52



Карал ли е някой на там? Става ли въобще за каране? Маршрути евентуални...



Тема Re: ПИРИНнови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторDH_RANGER (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 15:25



az li4no ne sam karal no sam 4uval 4e e mnogo krasivo ima super priroda . ama
moje da se naloji na mesta da nosi6 koleloto 9zavisi kade iska6 da otide6)
\ no spored mentova ne moje date spre.



Тема Re: ПИРИНнови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано14.06.01 15:54



Ако избягваш билото става, но по рила и Пирин доста носене може да падне ако решиш да минаваш през върховете.



Тема Re: ПИРИНнови [re: Hиk]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано14.06.01 18:05



Добре де, по билото ясно! Ама по пътеките става ли, кара ли се, щото там е каманак голям. Ти например качвал ли си се на таз чудна планина. Дай някакъв маршрут който практически е минаван.

Благодаръ!



Тема kade Pirin, tam i Rila...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано14.06.01 18:26




nqkoi znae li i bi li mogul da spodeli za nqkoi marshrut po Rila, jelatelno da e ednodnewen wklu4washto tragwane (i pribirane) ot Sofia. Ako nqkoi se seti za neshto podhodqshto da ne se bawi, a da go kazwa shtoto sabota i nedelq doidoha:))

10x za wnimanieto



Тема Аз съм ходил пеша...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано14.06.01 23:58



...по Пирин. Тръгнахме от Банско и нагоре. В по-голямата част става за каране, но има и места дето си трябва носене. А иначе може и да "ловите патйо" и нагоре. верно е, че има и каманак, ама си има и пътеки и "пат", така че всичко е О.К. Аз бих се пробвал по Пирин, ама ако сме повечко хора- да е веселба.

Айде!


Тема Жив да си юначе!нови [re: KPETEH.]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано15.06.01 10:40



Види се, по тая планина народа не смее да бъхта с коллетата. Мене ми е мерак да я пробвам и реших да посъбера малко информация. Бях чувал, че е каменак, ама се надявах някой ходил да ми даде по-проходимо маршрутче, та да се пробвам на сигурно. Ама като гледам такива изгледи няма. Иначе има един проход в Пирин, от Мелник надясно, който може да го включим като начало на "голямата работа" тая година та да я видиме каква е хавата в тая планина.

Айде със здраве!



Тема Абе чак толкоз каменак не е...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано15.06.01 11:04



...Има си камъни, ама то си зависи и от пътеката. Аз тогава обиколих 7 хижи за 14 дена(пеша). И доколкото си спомням трудното беше само между втората и третата хижа, и след това малко имаше каманак по нататък, ама не е трудно- има си пътека. А ако зор видиш- ловиш пато и бегаш дома.

Айде!


Тема Re: Абе чак толкоз каменак не е...нови [re: KPETEH.]  
Автор Acпapyx ()
Публикувано15.06.01 13:22



Вижте сега,
На Пирин няма такава мрежа от черни пътища като в Стара планина, по които можеш да се качиш докъдето си искаш и после да се спускаш. Понеже с хубаво колело спускането може да стане по всички пътечки на Пирин (които средно са по-каменисти от рилските), но за качване са доста стръмни: а всеки за 15-16 секунди може да направи елементарната сметка, че качвайки се по гладък път с наклон 15% колоездач с маса 70 кг и още 15 за колелото при скорост 5 км/ч трябва да развие мощност около 240 Вт, което за трениран човек е възможно, но, ако добавим и съпротивлението от дупки, камъни и трева, това ще се удвои - извод: до билата носене на гръб му е майката.
Аз затова предпочитам Пирин зиме с котки на краката и пикел в ръката.
Та ето няколко удобни пътя, които можете да използвате за качване в Пирин:
1)Асфалтовият път от Банско до х. Вихрен - не е проблем;
2)от този път към средата вляво, означен с табела, се отделя черен път за х. Демяница; наклонът му не е много голям и е доста добър; от хижата нагоре продължават пътеки;
3)черен път от м. Беталовото над Разлог до х. Яворов. Отклонението е по асфалт първоначално от главния път между Предела и Разлог, има табела "Беталовото";
3) по-нетрадиционен е черният път от х. Предела (която е между Симитли и самия проход), който води до изоставен кантон в подножието на вр. Пирин; той тръгва от самата хижа нагоре и на места има червена маркировка;
4) от Кресна по Влахина река: от гарата в Кресна пресичате по асфалтовия път линията и продължавате нагоре. След 5 км. асфалтът завива надолу за село Влахи, а хубавият черен път се вие нагоре, минава през вилни зони, минава под отклонение (пътека) за х. Синаница и след това, пресичайки по мост Влахина река, свършва до овчарници. Нагоре са пътеки за х. Вихрен, Яворов, Кончето. За този път е типично, че е с много малък наклон, а е доста дълъг.
5) от гр. Сандански по асфалтовия път до х. Сандански (евфемизъм за курортния комплекс там);
6) Също много интересен е пътят, който през с. Пирин (вижте картата) се качва до х. Пирин; пътят е хубав. От х. Пирин има черен път и за х. Малина (пак вижте там); до х. Пирин има вариант и от с. Любовища, до което е асфалтовият път през Мелник;
7) от Добринище през х. Гоце Делчев води най-високият черен път в Пирин - до х. Безбог (2200 м. н. в.), лесно ще го намерите;
8)друг по-нетрадиционен път, понеже е доста по-отдалечен, е този, който пресича Пирин от с. Пирин от западната страна през седловината Тодорова поляна (~1800 м. н. в.) до долината на Места от изток; този път е царството на местните моторджии;
9) и доста други пътища се сещам в южната част на Пирин, но те са доста "нестандартни"...

А за Рила - по почти всяка долина, която можете да намерите на картата, нагоре води черен път; просто ще ми отнеме твърде много времеда описвам всичките. Ама вие сте печени, ще се оправите

Поздрави от Аспарух от клуб "Туризъм"
www.geocities.com/bg_mountain_guide



Тема Re: ПИРИНнови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 13:36



И аз съм ходил пеша но от опит знам че когато си минавал по някоя пътека пеша. Камъните и хлъзгавата трева не правят никакво впечатление. Варианта който препоръчвам е да се вземе картата и да се избере мършрут от земни пътища, по които вероятно ще става за каране. Аз до сега ходя само по Родопите и Стара планина, но знам че пътеките с камъни са голяма мъка. И нагоре и надолу. Но и аз бих се присъединил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.