Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За какви велосипедни алеи говорим?!?!нови  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано23.05.01 11:28



Снощи врътнах едно кръгче до "Княжево", по алеята която върви успоредно на бул."Цар Борис" (X "Девети Септември").
Това е най-старата и най-готина вело алея която знам в София.
На отиване щеше да ме отнесе някаква моторетка (не за пръв път ми се случва), но това което ме фрапира (на връщане) беше някакво рено, което летеше с най-малко 60км/ч. и дори и не намали. Незнам дали не ме е са ме видели що ли (22ч.), но мен ми се наложи да отскачам в тревата.
Е тоя селянин направо беше за пребиване!!!!
Та мисълта ми е, че българина малко или много си е див джигит и ако не бяха толкова високи бордюрите, би карал и по тротоара с 80 км/ч.
Знайте, че никъде не сме в безопасност.
А тая работа с вело алеите ми се вижда малко като предизборно обещание, отколкото като нещо реално осъществимо.....




Тема Re: За какви велосипедни алеи говорим?!?! [re: TheSaint]  
Автор X_Country (чвор)
Публикувано23.05.01 13:26



Kакто се казва в "Сладко отмъщение" - "Вече никой не е в безопасност!":))) Велосипедните алеи са хубаво нещо, но ако се ползват по предназначение. Карал ли си по алеята на НДК? Аз като съм минавал от там и все ми се струва, че хората са решили, че като е очертано с жълто и там трябва да вървят. Все едно е тротоар:))) Да, ама не. Даже и знаци има, ама кой ти гледа... Да не говорим, че към края на алеята (малко преди Южния парк) има заведение и там редовно някоя кола спира в очертанията. Тук не сме дорасли за такива неща. В Лондон, на платното за движение си е очертана велосипедна алея и там никой не стъпва. Караш си там колелцето и не помисляш да ходиш при колите. Те също не влизат при теб. Има мир:))) А тук или ще има някой заблеян пешеходец, или забързан бакшиш, или някой който вчера е взел книжка и вече се има за Шумахер 2... Мечтая си да се движа с БТР по улиците:))) Спира ме само това, че трудно ще го карам горе по пътеките:)))

X_C


Тема Re: За какви велосипедни алеи говорим?!?!нови [re: X_Country]  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано23.05.01 15:21



Ами, с тоя БТР ще ти е перфектно, даже там където няма пътеки ще си правиш
А понеже аз си карам редовно по тази алея на бул. "Цар Борис", ами там пешеходците също са решили че това е строено за тях и даже се ми се карали като профуча покрай тях. Нищо, че има тротоари успоредно на алеята на 3 метра разстояние!
И как пресичат без да погледнат, неведнъж ми се е искало да издумкам някой с все сила та да се сети следващия път!
А за тия дето си разхождат кучетата там да не говорим!!!
Абе обмислям да си сложа един рол бар на колелото....., ако някой има идея как, да сподели....




Тема Re: За какви велосипедни алеи говорим?!?!нови [re: X_Country]  
Автор Downhill (много недоспал)
Публикувано23.05.01 15:48



А мен бая ме е страх от приближаващи се велосипедисти, когато съм пешеходец... Разбирам ги защо недоволстват, когато на свой ред ги минавам на зиг-заг.
Ето една весела случка:
Веднъж видях невиждан скок в изпълнение на бабичка, към която хвърчах и тя реши да завие точно към канавката. Асфалтът беше влажен и хлъзгав, а и наклонът си го биваше. Понеже траекториите ни се пресякоха, бабата /за да оцелее/ се наложи да скокне през канавката чак до храстите! . Страхът я подмлади с 40 години поне. Не се гордея с това, ама после ми беше доста време смешно...

п.п. Що е то "рол бар"?

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Редактирано от Downhill на 23.05.01 15:52.



Тема рол барът...нови [re: Downhill]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано23.05.01 16:28



тва са едни железа дето се слагат предимно на джиповете за пресечен терен, идеята е като газиш през храсти и други такива, те да поемат и да предпазват ламарините, и светлините до колкото могат....е някои си ги слагат заради гъзарията




Тема Re: рол барът...нови [re: CuO]  
Автор Downhill (много недоспал)
Публикувано23.05.01 16:52



Такова приспособление го виждам с две приложения - (1)да караш през храсталака и (2)да газиш злобни кучета.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: За какви велосипедни алеи говорим?!?!нови [re: X_Country]  
Автор Crazy98 (lud i 2m otgore)
Публикувано23.05.01 19:38



MI PISNA MI DA CHISTQ CHERVA OT DREHITE...BEGAI GAZQ HORA....TUPITE PESHEHODCI NQMAT MQSTO PO ALEITE...A ZA KOLITE...PUKAM GUMII!!!!!

ПИЧ С ТУРБИНИ!!!!!!!


Тема Re: За какви велосипедни алеи говорим?!?!нови [re: Crazy98]  
АвторDH_RANGER (Нерегистриран)
Публикувано24.05.01 21:09



tova za velosipednite ilei e mnogo iako ama mi se struva neosa6testvimo .
po dobre da ima pove4e traseta zav DH ..... no istnski traseta s skokove
no da vi kaja predi niakoia god. biah v Germania tam ima dori svetofari za
baikove itezi DH baikovete v grada sa zabraneni za karane



Тема Интересно......нови [re: DH_RANGER]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано25.05.01 00:12



...Би ли обяснил по-подробно. Примерно за забраната на DH колелца в града...

Айде!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.