Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 06.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак за обиколната ?  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано17.05.01 19:09



Имам някъв пресонален проблем с тази пътека 3 пъти се опитвам да разбера как се стига до драгалевци и все в семьоново слизам.
Дайте някво инфо къде бъркам.
На едно място (над Семьоново) пътеката се превръща в сипеи и слизането е бавно и трудно (на зиг заг). А аз оаквам пътеката да продължи напред към бай-Кръстьо да речем. КЪДЕ БЪРКАМ. Преди това ли трябва да се отклоня (пробвах една по горна пътека и се забих в няква вододайна зонас къща в нея !?!) или трябва да пресека реката (семьоновската) и от другата страна да катеря ?

-Oly-


Тема Re: Пак за обиколната ?нови [re: oly]  
Автор Downhill (недоспал)
Публикувано17.05.01 19:38



Toчno taka, и аз съм стигал до тази зона. Както и да го суча, дори и да я заобиколя отдясно през по-долната пътека, пак излизам на Сим. езера. Ако се пресекат (не се завие надолу към къщите), ще се стигне по нещо като черен път по-нататък, ама колко беше и докъде се отиваше... Имам спомен, обаче, че съм се спускал по асфалта към Драгалевския манастир, идвайки някъде от тази посока. Търсенето му е майката...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Пак за обиколната ?нови [re: oly]  
Автор Acпapyx ()
Публикувано18.05.01 12:23



Здравей! Ето как изглежда пътеката за Драгалевци:
След като слезеш по гореспоменатия зигзаг, стигаш долу до пътеката от Алеко за Симеоново. Завиваш по нея наляво (НАГОРЕ) и минаваш покрай чешма; от чешмата вдясно (все още нагоре) пресичаш по мостче част от Симеоновската река и минаваш отдясно на голям каменен заслон (вижда се отвсякъде). След него настъпваш педалите и продължаваш да се качваш, но вече завивайки към Драгалевци. Наклонът намалява, но умереното качване е чак до т. нар. Алекови водопади; след тях почва спускане до Драгалевци.
Ако искаш, щом минеш под Драгалевския лифт, можеш да завиеш вдясно и да слезеш в селото; а, ако продължиш наляво, пресичаш Драгалевската река и от другия й край стигаш до Драгалевския манастир, откъдето, след като пресечеш шосето, обиколната алея продължава за Бояна и там свършва.
Аспарух, от клуба по туризъм (всъщност, интересува ме предимно тежък зимен туризъм по Пирин и Рила, ама да помогна тук, ако мога...)
Успехи!



Тема Re: Пак за обиколната ?нови [re: oly]  
АвторNlK (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 14:50



Момчета. За по-лесно от симеоновските езира има широка пътека до хотелите. От там нагоре пътеката също е ясна и добре видима. Средно стръмна и води до Бай Кръстьо. Почти няма къде да се сбърка.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.