Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 15.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Амортесьорно колче за седалка ?нови  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано09.05.01 11:08



За или Против при твърдите рамки ?
и изобщо има ли колчета с маслени амиртесьори ?

-Oly-


Тема Re: Амортесьорно колче за седалка ?нови [re: oly]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано09.05.01 11:30



az bih probwal edno takowa, stiga nqkoi da znae kade se namirat:))
(oswen w web-a:))



Тема Re: Амортесьорно колче за седалка ?нови [re: oly]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано09.05.01 13:29



Много е добро това нещо. Карал съм Cross с такова колче на TranzX. Преди имаше един модел на Cross, не си го спомням, беше от скъпите. Отпред с вилка RST, отзад с такова колче. Хода беше 50мм. E не беше маслено, с пружина беше. Много добре поема, стига да седиш на седалката разбира се:))) Станеш ли си се държи като нормално твърдо колело - хвърля задницата по камъните. Преди в хигиената май имаше такива. Абе поразпитай по магазините и ще намериш.
Moже в сайта на Cane Creek(

) да видиш едно нетрадиционно колче. Влизаш в Products и избираш Seatpost. После гледаш и се чудиш какви неща измислят хората:)))

X_C

Тема Re: Hwurleni pari na wiatura...нови [re: X_Country]  
Автор razbirac (djitkam si)
Публикувано09.05.01 14:34



Kakwo kato ima hod? da ne bi da ne hwurlia zadnizata? stoto to kolcheto niama nikwo otnoshenie kum posiziata Guma-Teren. Toest gumata biwa hwurliana po sustia nachin ot kamunite i babunite,no prosto ako si sednal niama da go usestash taka direktno. I oswen towa pri golemite babuni misla che niama efekt tui kato tam ti taka ili inache stawash na pedalite. Toest kato obobstenie moga samo da kaza che ne wurshi rabota pri spuskane gram.Pri leki nerawnosti pomaga dotolkowa che ako si sednal ste zapazish szeplenieto m/u gumata i putia tui kato s tezesta si ste natiskash wurhu zadnizata i tia ste se starae da produlzi dwizenieto po konturitena terena,koeto inache ne se poluchawa kogato si stanal ot sedalkata tui kato tezestta na welosipedista(basi dumata smeshna) weche ne e wurhu zadnizata a e razpredelena zentralno. Ei towa e. Za djitkane iz grada obache sigurno raboti kakto i za komfortno karane kadeto koleloto ne poema silni udari........
Pozdrawi



Тема Re: Hwurleni pari na wiatura...нови [re: razbirac]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано09.05.01 18:32



При спускане така и така усилията ги обират краката при твърда рамка а и при някои меки (~200лв.) в голяма степен.
Пък аз % погледнато карам доста повече outdoor и XC отколкото DH. Така че сигурно ще ми е от полза.

-Oly-


Тема Re: Stom e taka..нови [re: oly]  
Автор razbirac (djitkam si)
Публикувано09.05.01 22:07



pri towa polozenie moze samo da spechelish. No predi da inwestirash goliama suma wzemi po wuzmoznost ot niakoi da testwash za kakwo stawa duma i da widish dali si zasluzawa parite.....



Тема Re: Stom e taka..нови [re: razbirac]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано11.05.01 05:48



Значи такова колче за каквото става дума сам виждал в Стара Загора в магазина на Хари "Екстрима"на цена до колкото си спомням около 27 лева,а един мой приятел си сложи такова колче "TransX" за каквото става дума и саответно аз си направих някоя и друга обиколка но да си признаия не сам очарован аз сашто карам ХС но предпочитам да пропусна тази инвестиция по тази екстра
р.с. да знаете само колко време ми отне това лисане на кирилица добре че сам от краткописците :)



Тема Re: Stom e taka..нови [re: nikedj]  
Автор Crazy98 (вафла трепач)
Публикувано12.05.01 15:00



tva kolche reshava li problemite s bolki v zadnika....che az sum si s tvurda ramka i to po putekite mnogo boli otzad

ПИЧ С ТУРБИНИ!!!!!!!


Тема Re: Stom e taka..нови [re: Crazy98]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано12.05.01 17:43



Ако спускаш не ти решава проблемите.....
ако караш ХС по-става ... + освен това седалката е също от немалко значение.
Избор поне на седалки има но доали ще са ти удобни скъпите..... сам трябва да разбереш.
Мен лично седалката с която си дойде Крос-а ми ме кефи максимално. На каквото и друго да се кача ми смила топките. Верно че е грозна и ефтина и широка и с дунапред а не с гума и гел.
Ако точно гъза те боли незнам дали съветите ми са помогнали.
Аз имах проблеми с потомството - нещо много се мелеше по дупките и наклоних седалката си с един зъб. Вече е идеално, на дълъг път има малко повече усилие на ръцете но е по добте от колкото топките ми да стават на бульон.
А на новите (хубавите) седалки закрепванети им не позволява да се накланят но за сметка на това позволяват местене напред или назад 20-30мм. което донякъде ти променя геометията на колелото (разтоянието ти до кормилото).

-Oly-


Тема Aйде бе!нови [re: oly]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано12.05.01 18:50



Не се регулирал наклона... За малко да ме убедиш:))) Отиди в някой магазин и помоли да ти покажат такова колче, защото ми е малко трудно да ти го обясня. Но има такава възможност, сигурен съм.

X_C



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.