Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 08.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Изкривих си вилката :((( Пребих се... Абе...  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано11.05.01 00:55



Знаех си, че тази вечер нещо ще ми се случи... :((( Една черна котка, си ми мина спокойно през пътя, и уж не ме лови тази магия, ама нейсе.
В парка на свободата (или борисовата градина) ме заслепи адски ярък фенер. Докато му се възхищавах, неусетно (всъщност съвсем усетно) се НАТРЕСОХ на вертикален метален прът (от тези, които пречат на колите да влизат по парковете). Дойде ми изведнъж - колелото заби на място, аз се метнах през кормилото, удряйки го с колене... Абе - полет с пребиване, още преди да си стигнал до земята :(( Та - глава на една страна, колело на друга - лежах сума време, мислейки, че съм си потрошил колената. Установих, че само едното е натъртено - ще видим утре как ще е... През това време фенерът дойде да види какво става, а него пък го носи охрана от 2-ма души. "Какво става, бе човек?". "Е, какво да става - вашият фенер ми такова таковата...". Пооправих се, завлякох се до едни лампи и - ужас! Отиде ми спускането и в събота, и в неделя, и в незнам си кога си още! Вилката се изкривила от удара! Въпросът ми е имам ли шансове с тая вилка или НЕ ? SCOTT, CrMo, твърда. Не мога да кажа точно колко градуса е ъгълът на изкривяването, само премерих, че оста на колелото се е изместила назад с около 2 см (някъде между 1.5 и два и половина - три сантиметра; няма как да го измеря прецизно). Ако трябва да съм обективен - това колело вече е само за в града, и то бавничко... . Кжете, че не е така, а? И - понеже все така се случва - пак не мога да купя мека вилка, че нали трябва някой лев... Дали пък не мога да купя някоя твърда вилка, но в никой случай по-лоша от моята? Ще дадете ли някой съвет на другарчето в беда?
Мама му стара!!!! Така все минавам между капките, ама като ми дойде изведнъж някоя злополука, да не ви разправям откъде ми излиза после...

по-бързо, още по-бързо...пребих се...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Изкривих си вилката :((( Пребих се... Абе...нови [re: Downhill]  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано11.05.01 01:04



Е добре поне, че не се разходи до Железница, както беше решил, там кой знае в кое дере щяхме да те търсим.
Радвам се, че не си се пребил, много все пак.
А за вилката не се кахари много. Ще ти дам моята твърда вилка докато си решиш проблема (мисля че ще пасне), само ще те помоля да я караш по-лекичко .



Тема Re: Изкривих си вилката :((( Пребих се... Абе...нови [re: TheSaint]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано11.05.01 01:59



За да не си помислите, че пренебрегнах любезното предложение на TheSaint - обсъдихме с него подробно въпроса по ICQ .

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Изкривих си вилката :((( Пребих се... Абе...нови [re: Downhill]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано12.05.01 11:26



Виж в БАС се мотаеше вилката на един Canondale твърда черна матова, ама Дойчин кво ли ще каже за цената след като рамката (твърда) е 400$, но пък ти искаш хубава предна вилка. А твойте тръби можеш да опиташ да ги исправиш за това пари не взимат. Зимаш една подходящо дълга и дебела тръба за вода и кривиш като другата тръба на вилката я хващаш с едно менгеме ама в 3 точки да не се мачка много пък и на теб не ти е чак толкова изкривена, ама твойте тръби са доста по тънки от моите. Абе изправяй и гледай да е точно щото иначе кормилото дърпа на една страна.

-Oly-


Тема Изправяненови [re: Downhill]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано12.05.01 19:03



Може да опиташ да я изправиш в случай, че вече не си сложил нова. Ако си сложил, честито и умната!:))) Слагаш тръбата за кормилото в менгеме (по възможност ползвай алуминиеви или оловни подложки на челюстите, че да не прецакаш резбата, а и да не дереш излишно тръбата). Хващаш я здраво в менгемето. Долу е задължително да си сложил ос от главина в положението, в което нормално седи, все едно че има капла. Постига се с 4 гайки. От всяка страна по една (отвътре и отвън на всяка тръба). Може и с гайките и конусите. Стягаш здраво. После в края на вилката прилагаш сила (с крак, колкото и смешно да е). Натискай леко, защото рамото е голямо и се огъва лесно. Почти сигурно е, че ще стане. Но после няма гаранция, че няма да се счупи по камънаците. По принцип казват, че Cr - Mo е жилав и еластичен материал, ама не те знам колко си я изкривил. Оправи я така, докато събереш пари за нова и като караш си имай 1 на ум. Ами това е, успех!

X_C


Тема Ще я сменя - не става за изправяненови [re: X_Country]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано13.05.01 01:34



Днес видях, че дори боята се е напукала от огъването и реших, че ще купувам нова вилка (за съжаление за сега твърда). А тази дори не бива да я подарявам - опасна е за живота. Бих си я карал само аз, и то из града, докато се снабдя с новата. Благодаря ви за съветите.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Ще я сменя - не става за изправяненови [re: Downhill]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано13.05.01 03:00



Току виж съм се стреснал .... ;-) Абе тествасх яко и ако се счупи, счупи.
Най лесно е на стълби скачаш така че да ти падне първо предната гума пък тя ще си покаже. То и за мойта се чу че била опасна, ама след известно време тестване и 3-4 спускания вече не я мисля. Мога да се пребия зле и без участието на вилката.
Абе тормозиш я докато ти омръзне или здаде багажа...
А на стълбите ако реши да ти прави мизерии скачаш през кормилото так че колелото да остане назад.

-Oly-


Тема Re: Ще я сменя - не става за изправяненови [re: Downhill]  
Автор XTR (непознат )
Публикувано13.05.01 09:39



Каква твърда вилка ти трябва ? Размер? Резба? CroMo ?



Тема Re: Изкривих си вилката :((( Пребих се... Абе...нови [re: Downhill]  
Автор GLADlATOR (побойник)
Публикувано13.05.01 18:35



abe tva e ni6o be ... v4era 6teh da otepam edna gena za malko ne scupih prednoto staklo na edno bmw posle pak na sitroen ... posle 6teh da svalq edna antena na 7 etag (ritah) abe kvo da kaga .... karam si az i se sastezavam s o6te edin s baikove i go minavam i se obra6tam na zad da vidq kvo stava i se natresoh v edna stena ... (kaplata mi stana 4etiriagalnik)...

SAMO LEVSKI!!!!


Тема Re: Ще я сменя - не става за изправяненови [re: XTR]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано13.05.01 21:48



На вилката ми пише "Extra strong oversize", CrMo, синя. Височината на тръбата, която влиза в рамката е 14.5см, резбата е на височина 11.5см, което прави три сантиметра резба до края. За сега имам предложение за подбна, но малко по-висока вилка, на която ще трябва да се донавие резба. Нямам лапа, а съм с кормило на колче. За това не искам висока вилка, че няма изобщо да мога да я карам.

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Редактирано от Downhill на 14.05.01 00:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.