Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 20.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Aйде бе!нови [re: X_Country]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано12.05.01 19:23



Караш ли такава седалка, че си сигурен защото ако не си карал .... няма смисъл да спорим. Ако си - Вярвам ти.
А всички с такова окачване които съм карал на познати са орехотрошачки.

-Oly-


Тема Re: Aйде бе!нови [re: oly]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано12.05.01 21:05



Aми с такова колче съм. Освен ако под "новите колчета" нямаш предвид някоя последна новост. Говорим за такова колче, което е с един винт под седалката, нали? Той притяга двете планки с канали, през които се движи седалката напред назад. Наклона пък се регулира по следния начин. Винта се разхлабва повече, седалката се повдига малко нагоре и се накланя под какъвто искаш ъгъл. Не точно под какъвто искаш, защото пак има зъби де... Абе трудно ми е така да ти говоря, ако ти го покажа ще се сетиш... Ако някой твой познат има такова колче, отвийте винта отдолу и разглобете на съставни части. Като видите как е устройството и ще разберете как се променя наклона.

X_C


Тема Допълнениенови [re: X_Country]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано12.05.01 21:34



И ти си прав донякъде. Има и нерегулируеми, аз не бях виждал просто. Ето това тук (

) е нерегулириемо. На това пък () му се регулира наклона. Моето е с малко по-друга конструкция, но принципа е същия.

X_C

Тема Re: Допълнениенови [re: X_Country]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано13.05.01 02:45



Объркал си ги двете колчета
на Първото много ясно видях как се рагулира (мерси за което) такива не бях виждал наистина
а за Второто се казва "No adjustments means no slipping seats."
Ясна е работата просто не се бях сблъсквал с подобни колчета досега.
Другото окето ми е интересно е знаеш ли защо по хубавите седалки са тънки. да не говорим че някои се огъват надолу ?
Мойта е доста широка за седалка (не колкото на Балканчето но) пък ми е максимално удобна ?
Някакви отзиви за конструкцията и размера на мястото за сядане ?

-Oly-


Тема Re: Допълнениенови [re: oly]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано13.05.01 04:21



Та за седалката ами чувал сам ,че по тьнките седалки по малко изморяват но това се отнася повече за састезателите които правят по 100 и нагоре километри на ден ,а за лювителите е по довре седалката да бьде малко по широка а сьщто така и малко по мека но пак всичко си е вапрос на придпочитание



Тема Седалкитенови [re: oly]  
Автор X_Country (чукундур)
Публикувано13.05.01 19:22



Тънка седалка? В смисъл тясна? Тясна седалка абсолютно не ти препоръчвам, освен ако не си решил да правиш обиколката на Франция:))) Тясната седалка е определено за шосейни състезатели. За всеки тип каране си има седалка. Има мъжки и дамски седалки. Женските са малко по-широки, а ако са анатомични може да бъдат и малко по-плоски. Мъжките са по-тесни и по-вдлъбнати. Така знам аз. Дотолкова разбирам от седалки. За в града се препоръчва по-широчка седалка. Най-вече зависи от стойката в която се кара. При една стойка се натоварват едни части, в друга други. И нещо друго - в много случай, когато при каране се усеща дискомфорт причината много често не е в седалката, а неправилното й позициониране. Затова преди да се направи заключение, че една седалка е дърво е добре да се пробват няколко различни позиции. Ех, пак с много думи нищо не казах:)))

X_C


Тема loshoooнови [re: X_Country]  
Автор Crazy98 (луд на свобода)
Публикувано13.05.01 19:42



e nqma li nikvo spasenie za gorkia mi zadnik...veche pochvam da se chuvstvam kato pederast sled seansa...to mai ostava varianta nov bike...s zaden amortisior...vse pak cqlo spuskane prav ne moga da praa

ПИЧ С ТУРБИНИ!!!!!!!


Тема Re: loshoooнови [re: Crazy98]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано13.05.01 19:49



Дори и с заден, не се надявай да седнеш на седалката и да се спускаш . А ако наистина неможеш да направиш едно спускане прав ... жалко за ентусиазма

Ride!


Тема Хехехе:)))нови [re: Crazy98]  
Автор X_Country (чвор)
Публикувано13.05.01 19:52



Бе ти с каква седалка си, че толкова те боли задника?! Щом седиш на седалката, колчето работи. Станеш ли - не работи. Това му е проблема на него. Ако седиш на седалката има някаква полза от него. Сложи и някаква седалка от тия на Selle Royal с пружините и може да помогне. Другия вариант е full suspension bike ама той не е най-евтиния:)))

X_C


Тема Re: loshoooнови [re: XTR]  
Автор X_Country (чвор)
Публикувано13.05.01 19:58



Бе сяда се от време на време. На скоростните участъци, където можеш да въртиш, ти не сядащ ли на седалката? Иначе си е така, караш си предимно прав...Tо и не е съвсем прав де, сега някой да не разбере погрешно. Леко подстанал. Взависимост от терена може да се изнасяш и назад. Трябва си движение. Не става така - да се заковеш на седалката и газ през камънака:)))

X_C



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.