Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 20.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано08.05.01 02:00



Чудя се дали да не разнищим тази тема? Мен преди време ме беше страх от бездомните кучета и изпитвах голям ужас. Може би бихме могли да помогнем на тези, които се чувстват така, та и да предотвратим нещастни случаи, обсъждайки "Стратегия за преодоляване на страха от Песа и общуването с него"?... (тя стратегията е една, ама не е в полза на бедните помиарчета, 'дето се чудят откъде да ме захапят

)
Може да ви звучи несериозно, ама някой да го е хапало куче? Ами ако е можело да мине без това и без разправиите по ваксинирането?

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: Downhill]  
Автор lnsight (Shurrarist)
Публикувано08.05.01 06:53



Абе голям ужас е силно казано, ама като се разлаят след мене си се шашкам, макар че досега не са ме хапали, ама и аз слизам от колелото и почвам да ги замерям с камъни и дърве /само с трупове не ги замерям/



I'm down here for your soul....

Тема ot moq opit moga da kaja 4e....нови [re: Downhill]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано08.05.01 11:27



w powe4eto slu4ai rqzkata spira4ka (t.nar. "ku4ki" t.e s prowla4wane na zadnata guma) diga dosta shum i prah i kwoto ima oshte po patq i splashwa pomiarite dostatu4no za da imash wreme sled twa da si prodaljish spokoino...pone pri men do sega raboti bezotkazno:)))- pone s/u pomiarite de shtoto s/u edin tap i uporit pitbul edwa li shte pomogne, ama da ne dawa gospod:)))

aide i ako ne pomaga goreopisanoto...kakto kaza XC, fashtash parwata baqta toqga ili nqkoe pawe i mlatish zdrawo xexe





Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: Downhill]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано08.05.01 13:08



Бездомните кучета изглеждат много страшни, но по мое мнение са много страхливи и подли. Един път уплашат ли се, стават неуверени. Лаенето им е продиктувано от необходимостта да пазят личното си пространство (територията) и им е в природата. Не ми е ясно обаче защо лаят предимно по велосипедисти и скитници.
Та:
Ето една стара случка. Преди няколко години (5-6 да речем) карах между новата зоологичека градина и някакви предприятия. Нямаше жив човек. Към края на пътя има гора. Малко преди това, обаче, в ляво, има бариера /вход на предприятие/. От там изскочиха няколко среден размер песа, да речем най-малко 7 броя, и ме погнаха. Разправям го не като инфантилно самохвалство, а като илюстрация. Спрях рязко (с провлачване на задната гума - вдигнах шум) и се затичах срещу тях, викайки /неприлично/. Те се разпръснаха, продължих след едно от тях и го гоних около 10 метра след бариерата. Естествено не го стигнах - кучетата са много по-бързи от хората. Това е - после продължих, доста изплашен, но доволен.
Стратегията ми е - на нападението - с нападение. Иначе, ако хукнеш да се спасяваш, е много вероятно да те стигнат и да гризнат тук-там. Още от момента, в който започне "атаката", трябва да се реагира - така най-бързо се отказват. Пример - карам по пътя; от дясно изскачат кучета; още отдалеч, почти веднага, завивам срещу тях и те се объркват. Не е зле, преминавайки покрай някое, да му подаря един камшичен ритник където може - най-вече по муцуната, че е най-близо /кучето няма време да захапе, защото хем се движиш, хем риташ рязко/.
Но много пъти минава по съвсем безкръвен начин - след като хукнат да гонят, спираш рязко /е, не да си прескочиш кормилото чак и да направиш "две салта" ;-)/. Не знам какво им става в главите, но или се стряскат от шума, или остават доволни, че са те "победили" и те оставят. Случвало ми се е да ме гонят много дълго - аз го нападам, то бяга, после пак ме погва... не се отказва лесно, неговата кожа. Понякога може да се стигне до истински бойни действия - камъни, или каквото там има...
ОБАЧЕ. Ако някой ми каже как се процедира с домашните кучета, цена няма да има. Как го виждам проблема - ами, ако подритна някое, дали няма после да ме подритне някой по-голям... :) Ами ако кучето е обучено? Да вземе да ме изяде? Ами, ами... От домашните ме е страх. Хем от тях, хем от това, което биха могли да направят предполагаемите им собственици. Казвайт какво се прави с домашните кучета.

Хайде, със здраве.

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: Downhill]  
Авторвъpтeливko (Нерегистриран)
Публикувано08.05.01 14:31



Много обичам животните, ама как само мраза да ме нападат кучетата
аааааааааааахйждфйкахо;йиЙКЛ- направо изпадам в ярост!!!!! Чувал съм че кучетата подушват адреналина който се излъчва при страх и пр. Пък то при каране на колело адреналин колкото щеш. Освен това съм забелязал че едни и същи кучета веднъж нападат и гонят, а друг път само лениво те изглеждат лежейки.Мисля че им влияят фазите на луната.
Та какви ли не армагедони не сам им замислял - като например пласмасов воден пистолет пълен с киселина. Ама си оставам само със замисъла естествено. Най-новото ми изобретение е доста по хуманно. Залепям на кормилото едно драскалце от кибрит и си пълня джоба с пиратки от най-малките. Понеже най-често минавам по един и същ маршрут предполагам че след една-две атаки помиярите ще ме научат и ще бягат отдалече. Кога ли ще се вбеся съвсем и ще го направя....



Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: въpтeливko]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано08.05.01 20:36



abe hora ko im ima na kuchetata niakoi si laiat drugi ne ti obrastat vnimanie ami temperament takiva sa si .na men lichno ne mi prechat to taka i taka samo profuchavm pokrai tiah i ne mi idva na um kak ste me stigne i da me zahape daje .inak ot kucheta sam hapan i to dosta pati no kombinatziata uhapan ot kuche po vreme na karane na baik oste ia niamam ;)



Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета? [re: nikedj]  
Автор X_Country (мушморок)
Публикувано08.05.01 20:50



А я си представи следната картина - катериш някъде където има стабилен наклон и връхлитат 3 - 4 кучета... Пак ли ще профучиш покрай тях? Както си катериш?

X_C



Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: X_Country]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано08.05.01 21:03



ne sam izpadal takava situatzia obiknoveno kucheta sa se strialkali po men kogato sam na ravno ...



Тема Re: Дали да не отворя темата за бездомните кучета?нови [re: nikedj]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано08.05.01 22:09



Правилната тактика е да не караш много бързо за да не се отказват кучетата да те гонят. Ако уцелиш правилната скорост може едно куче да бяга почти километър докато съвсем нему излезе душата( чува се как хрипти). Най-важното обаче е да не се паникьосваш ида не правиш резки маневри(да не те сгази някой по голям)



Тема Ами, не....нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано08.05.01 22:45



...ше слезна и ше ги ритам докато не се откажат......

Айде!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.