Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 17.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Баси пикливото време, писна ми!!!нови  
Автор TheSaint (познат)
Публикувано06.05.01 23:19



То бива простотия, то може, ама това вече на нищо не прилича!!!
Искам никой път да се върна от Витоша и да не се налага да влизам с колелото под душа!!!
То в туй има особена еротика, ама вече взе да ръждясва!!!

Редактирано от TheSaint на 06.05.01 23:22.



Тема Re: Баси пикливото време, писна ми!!!нови [re: TheSaint]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано06.05.01 23:35



...Хем ти казах да не го пъхаш под душа - ето сега какво става. С влажен парцал (дамски найлонов чорапогащник) става идеално - прониква н_а_в_с_я_к_ъ_д_е, а се пере много лесно после, защото е найлонов.
Не ми се мисли какво може да имаш зад винтовете и гайките след банята...



по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Е, ако има нещо,....нови [re: Downhill]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано06.05.01 23:42



..то е ясно какво е.



Айде!

Тема Re: Баси пикливото време, писна ми!!!нови [re: TheSaint]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано07.05.01 06:51



Моето колело е ръждясало отдавна

Добре че поне не е от хубавите няма какво да го мисля ами ще зимам ново



Тема Che to ako nqma kal ne e FUNнови [re: Spitfire]  
Автор tropsyx™ (космонафт)
Публикувано07.05.01 09:53



Abre hora ne vi li se struva po qko ako ima mnogo kal................
Na men kalnite vadichki po patekite sa mi lubimite mesta,i gaaaaaaaaaaaaaaaaaz prez tqh.Ama mai trqbva da si kupq ochila sus chistachki:))))))))) che mnogo mi se zamuglqva pogleda.
Puk kato se vurna, ostavqm koleloto den-dva, za da zasuhne kalta i na drugiq den moze samo sus suh parcal i e gotovo



rider on the storm

Тема Re: Che to ako nqma kal ne e FUNнови [re: tropsyx™]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано07.05.01 11:44



xexe i az probwah wednaj taka, ostawqsh go da pozasuhne i sled twa...s prahosmuka4kata





Тема Re: Che to ako nqma kal ne e FUNнови [re: tropsyx™]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано07.05.01 14:15



Съветвам да не се чегърта със сухия парцал, защото се наранява боята. При това каране по вадите ми е ясно какво чудо става - всичко е черно-кафяфо после. Ако се хванеш да го чегърташ, става като шкурка...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Che to ako nqma kal ne e FUNнови [re: Downhill]  
Автор tropsyx™ (космонафт)
Публикувано07.05.01 15:55



Ne be chovek,lekichko, vse edno galish jena.Nqma sus shkurkata q:)))
A mezdu drugoto kato sturzish s mokriq pak se naranqva boqta, a puk suhiq izronva zasuhnaloto.
Skoro mi dadoha edna polirpasta na "GLASURIT".Leleee koleloto mi stana kato novo, maha draskotinite.Po-tochno svalq gorniq plast ot boqta i q prenasq vurhu nadraskanoto mqsto.Samo ne trqbava da se trie vurhu nadpisite shtoto se precakvat, inache trubite stavat kato novi.V-Brake stava kato toku shto izlqzul ot magazina.Probvaite nqma da suzelqvate............



rider on the storm

Тема Re: Che to ako nqma kal ne e FUNнови [re: tropsyx™]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано07.05.01 20:19



Стига бе, та да вземе да ми пъшка в ръцете това колело! :)))))



по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Миене, чистене, полираненови [re: TheSaint]  
Автор X_Country (мушморок)
Публикувано07.05.01 21:19



Хехехе, това ми е любимата тема, чудно как досега никой не я беше захващал. И така... ето какво правя аз. Първо искам да кажа, че е абсолютна глупост да се търка на сухо. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!
Нека да опиша какво правя аз, пък вие преценете дали ще взаимствате нещо. Първо почвам от предницата. Почиствам кормилото със сух парцал. Влажен ако е кално. Почиства се хубаво около ръкохватките за спирачки и скорости, рога, километраж и каквото там си имате. След това се слиза надолу - чашките и гайките на вилката. Забърсва се със сухо, ако има грес или прах. После вилката, ако е амортисьорна се забърсва от грес или прах. Ако е твърда - една грижа по-малко:))) След това слизаме на главината - пак със сухо се изчиства оста и самата главина. Моят съвет е да не мокрите много много около главините. След това отиваме на касетата, предния дерайльор, плочата и курбелите. Почиства се всичко внимателно със сухо от кал, прах, масло. Може да се ползва и четка за зъби с някакъв разредител (най-добре АМВ, не е препоръчително с Коресилин, разказва играта на пластмасовите детайли). След като всичко светне се, отиваме на задния амортисьор. Ако го няма, кеф:))) Ако го има, пак се почиства със сух парцал внимателно около пружината. Обръща се внимание и на шарнира на задната вилка, взависимост от конструкцията. Свършваме с амортисьора и минаваме на задната главина и венци. Почистването на главината става по същия начин както и при предната. Венците са ми любима част от занятието. Взима се парцал и се реже лентичка с широчина 20мм. Сгъва се на две и се вкарва между венците. Върти се назад и венците добиват заводски блясък:))) И накрая - моята любима част от занятието - веригата. Взима се четка за зъби и разредител АМВ. Почистват се всички прешлени старателно, докато светне. След тази операция отиваме в банята:))) Рамката се намокря за да се разкисне калта. В някакъв съд сипвате вода и препарат, който се пени:))) Без значение какъв е - веро, препарат за прозорци, шампоан... важно е да се пени:))) С четка почвате да търкате навсякъде. На най-недостъпните места ползвате парцал. Накрая изплаквате с чиста вода. Суши се ръчно със сух памучен парцал. След миене веригата се избърсва с парцал(може да ползвате сешоар, много хубаво се получава) и се нанася любимата ви смазка - масло, грес, спрей... каквото ползвате. Някой беше писал за паста. Точно такава паста, която маха драскотините не е добре да се ползва често, защото сваля и слой боя и в един хубав момент стигаме до метал:))) Може да се ползва всякаква полир паста, но това вече е допълнителна глезотия. Ако имате под ръка пробвайте, но не е необходимо след всяко миене. Времето за извършване на всички гореописани операции е около 2 часа. Ефектът - ново колело:))) Препоръчва се да се прави след всяко кално каране... Туй то, дано съм ви бил полезен. Ако не, то мерси поне че сте прочели всичко:))) Айде сега газ през калта!


X_C




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.