Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 03.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Анкета по вапроса за кроса до Алеко !!!нови  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано19.04.01 18:30



Abe pichove kazhete sega kak mislite - mozheli ili ne mozhe da se izkaterjat 12 km ot Hladilnika do Aleko na 1x1 predawka ????

Pojasnenie na 1x1:
Naj malkia wenec otpred i naj golemia wenec otzad /razbirajte razmer/


Sazhaljawam che powdigam takawa tema ama mnogo iskam da go razbera towa. Shtoto az lichno ne mozhah da go izkaterja na 2x5 ta kamo li na 1x1.

Mozhe pak i az da sam neshto zbarkan ???????



Тема 1х1 = 24х28 ?нови [re: PeterPan]  
АвторПП (Нерегистриран)
Публикувано19.04.01 18:42



Защо не започне да се пописва тука с цифри и имена, другарки и другари? Казвайте имената!!!
Значи 1 е най-малката плоча отпред и е примерно 24 или 27 зъба. **1 е най-големо колело отзад и е 28 зъба. Така се уточнява за предавка 24 х 28. Разбираемо за всички.
А до Алеко по асфалта е лесно да се качи човек...



Тема Re: 1х1 = 24х28 ?нови [re: ПП]  
Автор PeterPan_ (непознат )
Публикувано19.04.01 18:57



Po koj asfal be maaan ????????

Do gore sa samo paweta !!!!!!!!!!




Тема Re: 1х1 = 24х28 ?нови [re: ПП]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано19.04.01 20:44



che toi choveka mole da e s megarainch ot zat a tova mai otgovariashe na 34 ili neshto takova ;)



Тема Re: 1х1 = 24х28 ?нови [re: nikedj]  
Автор the fly (непознат)
Публикувано19.04.01 21:06



poneje temata mi se vijda intertesna i imam opit v katereneto na aleko
i kato kazvam katerene imam predvid katerene a ne vlachene
toia ot vas koito tvardi che go e kachil na nai malkia otpred i nai golemia otzad
nezavisimo s kolko zaba sa prosto e .....................
momcheta seriozno kak go pravite tova, chista ludost e
na taia skorost krakata ti okapvat za nula vreme
az lichno kateria na vtoria otpred 32 zuba
i v zavisimost ot natovarvaneto variram iz zadnite 8
prosto ne vi razbiram vie mai samo si se razhojdate do gore bez
vobshte da se napunete, a i s mnogo pochivki sigurno



Тема Re: 1х1 = 24х28 ?нови [re: the fly]  
Автор X_Country (тиквеник)
Публикувано19.04.01 21:28



Уф, абе омръзна ми да разправям аз как катеря:))) Като не ми вярвате, здраве да е:))) Първото което искам да отбележа е че не от Хладилника до Алеко се катери на 1х1 (28х28), а от площада до горе, като не се катери само на тази предавка, а отзад се мести взависимост от това колко ми се кара:))) От Хладилника до околовръстното излизам на 2х5 или 2х6. Там наклона е малък и се излиза без проблем. После след околовръстното се минава на 2х3 или 2х4. Големия наклон преди площада се качва на 1х3 или 1х4 и оттам нагоре яваш яваш:))) Може да се влача, може да не се натискам, ама си ми е кеф:))) Почивки не правя много. Но и не съм го качвал цялото де, мисля споменах някъде преди това. Ами айде толкоз засега:))) Явно не съм за тоя клуб аз, всички са състезатели, само аз кекавец и рехавец:)))

X_C



Тема Re: 1х1 = 24х28 ? [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано19.04.01 21:45



ами аз миналата година преди състезанието на Драгалевци тръгнах да катеря, като пръв бушмен, да видя докъде ще ми стигне подготовката.Та покрай мен се амбицира и един чичка на около 34-35(аз понеже съм по-малък)
Отначало тръгнах на 3x2(третата предна плоча ми е 42) и си давах яко зор, а чичето беше зад мене. Като качих първия баир преди завоите бая се бях задъхал, ама напъвам щото го чувам че е близо. Та между 1 и 2 завой чичето зе че ме настигна и ме мина. Та аз тогава го загледах на колко кара. Беше отпред на 2 и отзад на 3 или 4. И си викам я да сваля, че и без тва издъхвах вече, и свалих на 2x5. Повъртяхме малко па го настигнах и го минах. Но и той се указа корав и пак ме мина- беше обаче свалил отзад на 2. Аз свалих отзад на 4 и настъпих. До завоя дето е първия от многото :) , дето след него почва мъката, карах плътно зад него. И малко по-нагоре го минах и тои вече се отказа защото оставаше малко. Та си мисля че на 2x5 и съседните 2-3 задни би трябвало да се качва нагоре. Така поне аз бих го качил.
Айде



Тема Re: 1х1 = 24х28 ?нови [re: KPETEH.]  
Автор X_Country (тиквеник)
Публикувано19.04.01 22:04



Ами трябва да се пробва, може пък мен нещо да ми куца в метода. Изглежда е много мързелив за разбиранията на състезателите тука:)))
За чичковците - има някои много големи колоездачи. Веднъж се връщам от Железница през Панчарево и някъде около черешовите градини ме настига един пак на тия години и ме задминава, че даже ми вика "Айде, айде". Викам си "Така ли, глей са кой е мастъра":))) Ръчка яко, застигам го, тръгвам да задминавам, ама оня като ми видя намерението и той дръпна. На почти равен път направих малко под 50. Онзи е направил повече, щото ми сдра гащите, колкото и да ми е неприятно да си го призная:))) А изглеждаше дебелак... После на околовръстното си стиснахме ръцете и оня ми каза да тренирам:))) Та оттогава усилено тренирам и като минавам през Панчарево се оглеждам:)))


X_C



Тема Малко под 50 на равно....нови [re: X_Country]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано19.04.01 22:13



Малко под 50 на равно ми се струва...........
абе знам ли аз 54 правя на наклона при кулата(отгоре-надолу)
50 съм правил и на спускането при колелото под Цариградско за към Дървеница. Та тия почти 50..... Бе знам ли........

P.S.:Понеже тва ми е малко болна тема, колко малко е това малко???



Тема Re: Малко под 50 на равно....нови [re: KPETEH.]  
Автор X_Country (тиквеник)
Публикувано19.04.01 22:23



Ми малко, 48 и нещо беше. Това е малко под 50 нали? Онзи ден на булеварда над метрото (не му знам името) в посока центъра с попътен вятър направих точно 50. Не си длъжен да вярваш:))) A щом при кулата правиш 54, от Японския до Хемус по "Черни връх" надолу, колко правиш? И там ако правиш 54... незнам за там са малко:))) Щото от кулата надолу се удря и 60 зависи дали имам настроение. Трябва да правиме едно кръгче заедно някой път.

X_C




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.