Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 24.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Думайте вии за каплите, за каплите още за спицитенови  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано09.04.01 11:46



Абе мерак ми е да си взема нови капли! 26"! Сега е срамота човек да си сложи нещо друго освен двойностенни V-образни - тъй се говори. Разходих се по магазините и най-масово разпространения вид от тоя артикул бяха едни шарени (цикламени и жълти) капли за по 15-20лв. Ако небяка толкова шарени щяха да не изглеждат чак толкова зле. Добре ама в "центъра по хигиена" видях (ама не пипнах) едни с нормален цвят за по ~50лв. В тоя магазин са малко темерути и обстановката не беше много за питане та затова си останах неинформиран. ЗНАЕ ЛИ НИЯКОИ КАКВИ СА ТЯ скъпи капли и има ли смисъл да се предпочитат пред ония шарените.
Още ми се ще като си сменям каплите да сложа и нови спици - АМА КАКВИ? А сега де! Щото имам един другар дето яко къса спици. Та могат ли да се намерят надеждни такива в софийската магазинна мрежа и с какви думи трябва да се подходи към продавачката?
И като съм седнал да питам: трябва и съчми за лагери да си купувам - от къде, как да разбера да ли не са скапати и да се пръснат на първата бабуна?
МОЛИМ ПОМОГНЕТЕ!?


БЛАГОДАРЪ ЗА ВНИМАНИЕТО!



Тема Re: Думайте вии за каплите, за каплите още за спицитенови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано09.04.01 16:38



Сещам се за кои капли ми говориш. Vuelta Airline 1 пише на тях, нали? Честно казано, ако не си състезател по downhill по каменисти пътеки, вършат ти работа. Освен жълти, се продават още бели, сини, червени, черни, а има и такива които не са боядисани т.е. изглежда си като алуминиева капла. Ако можеш да си намериш такива е добре. А тези които си гледал за 50лв вероятно са добри, даже много добри. Ако тежиш 150кг и караш предимно по каменисти пътеки (под каменисти имам предвид такива с големи камъни, не чакълести

), тях вземи. От друга страна, ако караш по такива пътеки, то би трябвало да имаш поне предна амортисьорна вилка... Т.е. и капла от 20лв би издържала. Тия от 50лв не са вълшебни, колкото повече ги удряш, толкова по-прави да стават:))) Всяка шина си намира майстора, пък ако ще 1000лв да струва:))) Ако наистина те интересува каква е тази шина за 50лв, иди пак във Веломания, ама не в центъра по хигиена, а при Нина, на княз Борис. Магазина се вижда лесно, тръгваш от пазара по Екзарх Йосиф в посока Мария Луиза и гледаш в дясно. Мисля че от пазара се падаше втората пряка, ама не съм сигурен. Гледай, то си има табелки. Там ще и кажеш къде и как караш и тя ще ти каже струва ли си да вземеш такава шина. Обикновено е любезна и обяснява. Поне на мен винаги ми е помагала.
За спиците - ти щеш нещеш задължително трябва да ги смениш, защото ако сега не си с двустенна шина, спиците са ти по-дълги. А какви спици да вземеш? Ми каквито има в магазина, аз досега не съм чувал за някакви маркови спици:))) Може да идеш и на женския пазар, там при ония образите дето продават части. Ще питаш за Софрони. Той изправя капли и има всякакви спици. Мои приятели са взимали спици от него и са доволни. Аз нямам впечатления, защото спици късам изключително рядко и които съм сменил, още държат. Същата работа е и лагерите. Взимаш на късмет. Може и да има някакви маркови лагери, ама те сигурно пък няма да стават за по-обикновените главини.


X_C

Тема Значи викаш...нови [re: X_Country]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано09.04.01 17:59



...тиа от по двайсет лева стават. Дано да си намеря безцветна обаче.
А тая Нина ако е една дебелшка - знам я. Купих си скоро от нея едни спрейове за смазване и почистване (GIST или нещо такова). Тя им хвърли едни хвалби, аз пък му хвърлих едно 20лв пък да видим. За сега впечатленията ми са добри, но още не съм ги подлагал на истинско каране.
Абе за спиците да ти кажа направо си ме е страх да ги сменям. Аз досега спица не съм късал (карам с тия дето съм го купил колелото SCOTT Peak от преди 3г), а имам един другар дето два пъти излиза с мене и двата пъти къса! Да не взема да попадна на някакви такива пръчки та да ми се разгони фамилията.
А за лагерите - мене всъщнос само съчми ми трябват - отворих си педала скоро и тледам две се спраскали. Смених ги аз ама един приятел вика че като се сменяли съчми се сменяли всичките щото да са със съвършенно еднакав диаметър. Ако не били еднакви едно щумене, едно тракане ставало - и на мене почнаха да ми се причуват такива работи. То освен в магазините за колела сигурно има и магазини специално за лагери - еи на тия SKF примерно може да се окаже че продават.
А тиа шарените капли като тежест как са, бива ли ги. Аз честно да си кажа съм се наточил сам да си ги сменям. Ти тая работа правил ли си я. Аз само съм си изправял каплите и явно съм добил самочувствие, но хората викат че тая работа не била като оная работа.
Чао и хитрата!



Тема Re: Значи викаш...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор TheSaint (непознат )
Публикувано09.04.01 19:23



Приятелю, не обиждай Нина да не станем на кълбета


Мене много ме кефи жената, не ти говори глупости само за да те успи и да си продаде стоката. Винаги е помагала, а това, че и разбира доста, не е само мое мнение... В края на крищата ти какво да не искаш да ти сложат 20 годишна блондинка която да не може да ти каже каква е разликата м/у курбел и обтегач.
А що се отнася да "Хигената" там този пич (знам ми и името даже, ама не мога де сетя сега) много ме кефи, по голям непукист от него не сам виждал



Тема Re: Значи викаш...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано09.04.01 19:50



И моето мнение е положително за Нина - питай, ще ти даде Компетентен съвет. Няма да те прецака с цел печалба. Казваш какво целиш, с какви пари разполагаш и това е. Наистина 20 годишна сладка блондинчица вместо Нина нищо няма да свърши (е, може и да свърши, ама от което колелото ти няма да стане по-здраво....

).


по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Пърдон...нови [re: Downhill]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано09.04.01 22:49



ако си мислите че съм ви посегнал на Нина - няма такова нещо. Просто веднъж си пазарувах при нея. Щом викате сигурно разбира, аз тая работа не съм я провеерил и нищо не мога да кажа, ама че тия при хигиената са темерути - трябва да се съгласите с мене, няма къде да ходите! Ама аз все пак за каплите питах, за каплитеее...



Тема Re: Пърдон...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано10.04.01 12:41



Ъъъ.. сори, олях се леко с обясненията - верно, че питаше друго, ама по въпроса капли-спици не мога да ти помогна... :( То в съседната тема нещо се разприказваха за каплите, там 'фърли едно око

.
Хайде, със здраве :)

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Re: Значи викаш...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано10.04.01 18:37



Ами на мен ми се струва, че тия от 20лв са достатъчно добри. Като тежест сигурно почти няма разлика със шината, която си в момента. Ако си с алуминиева шина де... За спиците - страх, не страх трябва да ги смениш. Можеш да пробваш и с твоите, но може да се окаже, че е къса резбата и няма да може да се затегнат хубаво. Все пак пробвай. Иначе нови. Не им се коси толкова, те каквито слагат на колелата в магазините такива и продават. Всички са някакви тайвански май. И на твоят Scott са такива, уверявам те. Но си държат, нямат проблеми. Твоя приятел дето ги къса явно е талантливо момче:))) За лагерите - след като си спукал 2 съчми, добре е да смениш всички на куп(макар че аз не го правя винаги) - и от ляво и от дясно. Старите и без това са износени, пък и едни нови съчми за двата педала едва ли ще излязат повече от 2лв. Мисля че в педалите бяха с диаметър 1,5мм. Мериш ги и отиваш в магазина. В магазин на SKF също може и да има съчми с такъв диаметър, но бъди сигурен че там ще ти одерат кожата:)))
За реденето на каплата - ако си спец по изправяне на капли ще успееш. Аз съм я правил тази работа, но повече няма да повтарям. Като се има предвид колко време ми отне по-добре да я занеса някъде да ми я направят. Софрони на пазара ги реди каплите със затворени очи, нищо че изглежда недъгав старец:))) Ако все пак си решил - давай. С един приятел преди редихме една и не беше толкова сложно. Добре е все пак да имаш сглобена капла до теб за да има откъде да гледаш в случай че нещо не потръгне работата:))) Мен преди един ми казваше че като откачиш спиците, шината се усуквала, изкривявала, абе мамата си трака. Нищо подобно, на шината нищо и няма. Майката му е равномерно разхлабване на спиците, после равномерно натягане. Тая работа не е като оная дотолкова, че е много повече играчка.


X_C



Тема Re: Значи викаш...нови [re: X_Country]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано11.04.01 09:49



Е щом само търпение се иска да си наредиш каплата - няма проблеми. Естествено че ще имам една наредена капла-мостра от която да гледам. Освен това изравих в нас и една стара книга от детството - "Как да си поправим велоситеда" от поредицата направи си сам. Там има хубави неща, колкото и учудващо да е. Та има и за видове капли, видове подредби на спиците и т.н. Трябва да ти кажа, че за 15г нещата не са се променили, поне принципно. От тая книга съм гледал как да си поправям Балканчето и съм се опитвал да разбера принцита на действие на КОНТРАТА, която за мен си остава Голяма Работа!
Това със смяната на каплите няма да го правя веднага, а като накривя тия в момента - вместо да ги изправям ще сменя направо шините. Ама то 2*20лв за капли 2*30..40лв за нови външни гуми, незнамси колко за спици и то ще си такова таковата. УФ че ми се развали настроението. Айде чао и по баира като локомотив...





Тема Re: Значи викаш...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано11.04.01 14:49



Така е, нещата не се променят, само се подобряват. Някои неща даже не се и подобряват:))) Kонтрата наистина си е велик механизъм, колкото и смешно да звучи, но за мен още по-велика е главината с вътрешни предавки. Ей това е чудо на вело техниката:)))
Аз само мога да ти пожелая успех в бъдещото начинание!


X_C




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.