Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 16.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано09.04.01 12:25



Съдейки по количеството велосипедисти по Витоша в събота по обяд, смея да отбележа, че сезонът и за останалите вече е започнал. :))) Да ни е честито хубавото време! Вече по някои пътеки има повече следи от грайфери, отколкото от човешки крака.
И да кажа още нещо почти по темата - прието е в планината хората да се поздравяват, независимо дали се познават. Мисля, че някои велосипедисти трябва да се замислят по въпроса... Защото изпаднеш ли в беда, някой ще трябва да ти помогне. Дано не се случва!!!! :)))

И още нещо: Поздрави на всички свинчовци!


Калта е нещо не толкова страшно.

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: Downhill]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано09.04.01 16:07



Първо да кажа честита регистрация:) Със здраве да си я ползваш:) Второ искам да отбележа че сезона не е свършвал:) Появили са се повече велосипедисти, но и пишман туристи, което е по-страшното:))) Наистина е така, че се казва добър ден, ама като летиш с 60 може ли на всички да казваш добър ден?:))) А иначе когато си карам бавничко задължително се поздравява, такава е традицията. Трябва да си в добри отношения с баш планинарите, защото знаят пътеките както петте си пръста и винаги могат да са ти от огромна полза. Другите "туристи" изобщо не ги знам какво търсят в планината. Ей сега в събота направих едно турче из Витоша и останах удивен:))) Има една яко камениста пътека от Алеко към Симеоново. Пускам по нея и какво гледам малко по-надолу... няква девойка катери камънаците с токчета. По-надолу на разклона Симеоново - Бистрица, някакви пък си направили каре - белот точно на пътеката. Явно не са предполагали че оттам минават луди колоездачи:) После пък някакъв пич застанал между две дървета, лафи си по GSM-a, вижда ме че летя към него обаче хич не му стига до тъпата тиква да се отмести малко за да не си оставя гумите върху мутрата му:))) Такива екземпляри има, че направо ми се иска пак да е зима:))) Ей затова е добре да се кара през седмицата. Тогава има само бабички дето берат незнайно какви си треволяци из ливадите или пък се припичат около Симеоновските езера и на никой не пречат:))) Това е то положението из Витоша, дерзайте:)))

X_C



Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: X_Country]  
Авторtropsyx (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 17:19



Ei ma to golqm fun bilo da karash v kalta.........V subota vremenceto beshe super i snega se beshe poraztopil, i kal, kolko ti dusha iska.Gassssssssss prez lokvite, a turbo gazarite krai "Aleko" me gledat i bqgat da ne gi opruskam:)))))))))))).A sled tova i po snega kum "Akademika".Stanah vir voda, no si zasluzavashe.Otdavna ne se bqh chuvstval tolkova strahotnoooooo.Aide do vizdane po patekite ;-)



Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: X_Country]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано09.04.01 19:12



Благодаря, да ти се връща, Yellow :))
А бе аз наистина се удивлявам - как е възможно в гората да се лети с 60 км/ч? Имам километраж, не е показвал повече от 30 и нещо по пътеките, най-много до 40, и то по широките, където се моткат семейства и старци. А усещането е като при излитане - свиваш колесата - и към оня свят... :-)))
А на асфалт (при съотношение 48х11 зъба) като кача 60 (посока надолу) и оглушавам от свистене; рукват и едни сълзи... тъжна работа :)))) Верно, че "требат здрави крака, мажки", както казва един наш познайник

, ама и аз не съм пък толкоз кекав...
Требе да се види как го постигате! Око да види

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: Downhill]  
Авторarkadashko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 20:16



Mdaaa... i az taka vikam, trebva da se vidiat tez chutovni skorosti, maamu stara!!! I az zorlem 55km sam digal i to na asfalt, e verno ne sam vartial kat izoglaven po nanadolnishteto, ama i da biah me samniava poveche ot 70 da biah dignal (ama znam li). No to vsashnost na men drug mi e kefa - blagoto patuvane prez polia i bairi, makar che kat ima spuskane ot po chas i neshto mi e mnogo blago na dushata ;)))
a sas zdrave!



Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: arkadashko]  
АвторDH MOJO (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 20:47



be momchetaaa....da vi kaaa....to skorosta ot goliama stepen zavisi i ot samoto kolelo.Ako niakoi s tvardarka se opita da digne poveche ot 40 po niakoia pateka....kolkoto i dobur karach da e,v edin hubav moment sha katapultira 100%.:(

.S meko kolelo obache nestata sediat po korenno razlichen nachin....60-tarkata se postiga dosta lesno...overiavam vi...

aaaaai zivi zdravi i ne se plashete ot kalta..tia e DOBRAAAAA!!!



Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: DH MOJO]  
Авторthe fly (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 21:51



prav si dh mojo
s meko kolelo e drugo
kakto znaesh az ot taia godina karam meko kolelce
i se chustvam drug chovek
otpred hoda e 20cm a otzad e 25cm
i mislia che taia nedelia vidia kak i prez nai golemite kamani si vartia bez problem
dori da letia i s 60 km/h
koito ne viarva da doide da vidi
a i sashto iako trenirovka mu e maikata
az v sabota navartiah 163 km - sofia - iarema - samokov - maliovica - sofia
a v nedelia puskahme simeonovskite pateki



Тема Re: Сезонът се започва(и за останалите ;-)))нови [re: the fly]  
Авторarkadashko (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 22:48



Braos, ubav marshrutec e tozi. Az i selyanina s velopeda sme go minavali, ama samo do Samokova... priyatno e.
A inak za skorostta, yavno e taka, ima si zavisimost ot tuy s kvo' kolelce si... az yavno sam ot tezi s tvardite ;)))
ay sa zdrave!



Тема "Meките" рамкинови [re: the fly]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано10.04.01 12:15



Aбе, the fly, ти с тия ходове на амортисьорите дето си написал и кросов мотоциклет би се гордял. Какъв е тоя ход 25 см и то отзад?! Майко мила:))) Баси амортисьора имаш, удивлявам се... А и предния ми се вижда бая много... Аз така като гледам тук там по разни сайтове, най-добрите вилки, които струват от $2000 нагоре и са за състезатели имат ход по максимум 17см. Не те знам с каква вилка караш, ама тия стойности са много надути:))) И с тия 25см отзад правиш ли сметка, че ако се сгъне докрай, педала ще опре в земята:))) Ае посмали малко и пак ела:))) Жив и здрав!

X_C



Тема Пак за скоросттанови [re: Downhill]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано10.04.01 12:25



Незнам аз дали съм написал че карам с 60 в гората:))) Ако е така, съм поизлъгал:))) 60км/ч се правят без проблем по някоя по-широка и по-чиста от камъни пътека. А виж тия младежи дето правят 60 по камъните не ги знам как успяват:))) Аз отпред имам само 60мм ход и по камъни ако пускам с 60 сигурно ще има орбитален полет:)))
С твоите венци 48 на 11 не би трябвало да ти е проблем шейсетака... Има една пътека от първото симеоновско езеро, която е доста широка и чиста. Е там пробвай да развъртиш колкото можеш да видиш че е възможно. Ако не стане, идвам да ти покажа:))) А и друго - по някой път е по-добре да караш на 3 отпред и 6 отзад, защото на 7 не можеш да развъртиш както трябва. Ами това е то цялата "технология":)))


X_C




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.