Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 08.06.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема sedalkaнови  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано28.03.01 20:28



abe glegam vi tuka napereni momcheta ste ta da vi pitam kajete mi kakva sedalka da si vzema :( v momenta karam sas sele roial shark no nesto da si preznaia ne mi pasva uj ne mi e tvarda a me obiva sled prodaljitelno karane /na shoseikata mi sam sas sele italia conkord carbom s neia niamam problemi no tova e shoseika i ne mu viarvam na tozi karbon osobeno za DH ili kros cantri/ ta ako mojete da me nasochite...oste ot sega predpoladam che ste me pratite po magazinite to tova si e i neizbejno de no pak nesto po konkretno da mi kajete



Тема Re: sedalkaнови [re: nikedj]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано28.03.01 21:59



И аз преди бях отварял една такава тема, та ще опитам да ти помогна. Значи несъмнено най-добрата седалка според мен е Lookin' visible gel. Има два модела по магазините - едната е за MTB, другата за city bike. Малко е скъпичка обаче тая седалка (около 50лв). Другия вариант е SelleRoyal Forma Gel или SelleRoyal Ethos Gel. И двете са с гел и са анатомични. И с двете съм карал. Forma се различава от Ethos, че има два еластомера, които обаче са прекалено тънки и почти не се усещат. Освен това в закрепването има пластмасови части, които аз счупих при един по-сериозен скок. Много хора бяха учудени от това счупване и не вярваха на очите си, обаче тия седалки според мен не са здрави. Затова вземи си Ethos да ти е мирна главата. Освен това има отстрани протектори, които в случай на падане предпазват седалката от късане. Това е. Успех!



Тема За болките в Гъзъ!нови [re: nikedj]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано29.03.01 10:12



Абе за модели и пазар нищо немога да ти кажа - Роял - Моял, не ги разбирам. Ще ти разкаж моита история със щастлив край (мойта, а също и на един другар с който споделяме една и съща велосипедна съдба).
Първо, става въпрос за Cross Country! - шосе + черни пътища + балкани + баири. Та първата година като си купихме колелата и тръгнахме да опознаваме света, страдахме от гадни болки точно зад ташаците - като от натъртено, като от претъркано - нещо такова, гадна работа, оболено место се получи. Също така и пъпки по гъзъ се появиха. Както се оказа по-късно, пъпките се премахват с добра хигиена - миене, пране по поточета и крайпътни чешми. За болката си мислехме, че нямаме тренинг и след няколко дневно каране ще му свикнем - ама неби. Даже по-зле стана - след продължително каране патката ми изтръпваше до толкова, че като я пипах нищо не усещах - направо се уплаших.
Как се оправи работата. Ами почнахме да експериментираме с наклона и положението на седалката - напред, назад. И трябва да ти кажа, че има голямо значение. Е дизкомфорта след продължително каране неможе да се премахне напълно, но се намалява значително - на следващата година несме ги усетили тия работи.
Друго което знам от опит е важноста на пластмасата по ръбъ на седалката - за които Yellow вече спомена. Моито седалка няма такова нещо и на второто, третото пребиване се порна точно там където днешните седалки имат пластмаса - получава се така че като падне колелото, седалката му почва да се тътри по земята баш по тоя ръб и и се такова таковата.
Туи е от мен, сполай ти!



Тема Re: За болките в Гъзъ!нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано29.03.01 14:20



Да, положението на седалката е доста важно. Лошото е, че трудно се хваща правилно положение. Трябва да нагласиш седалката някак и да направиш едно кръгче от поне 30на км, най-добре с повече катерене. Ако не усетиш дискомфорт, значи си успял. Ако обаче почнеш да усещаш, то тогава слизаш и регулираш наново. От това къде те убива трябва да прецениш накъде да преместиш седалката. Това, което аз препоръчвам е да се клюмне леко надолу от хоризонтално положение седалката. Колкото е по-наклонена надолу, толкова по-комфортно е. Е, сега, не може да я наклоняваш пък и много защото ще изпадаш при спиране:))) Нагоре вирнатата седалка е най-ужасното нещо. Сега феновете на спускането може да ме освиркат:))) Аз карам със изтеглена докрай назад и леко клюмната надолу. Но настройката си е строго индивидуална за всеки. Освен това височината също е важна. Много даже. Добре е да си избереш едно положение за продължително каране, което ти е най-удобно. После при по-сериозни и продължителни изкачвания вдигаш седалката, при пускане смъкваш. Е, това не значи само вдигане и сваляне на седалката де:))) Значи за наистина продължително качване - 15 - 20км, че и повече. За спускането важи същото. За крос кънтри си караш с постоянна височина. А как да си настроиш височината на седалката мисля че знаеш... тия в магазините се скъсват да разправят как трябва да ти е изпънат крака като стъпиш на земята и разни други теории. Аз съм чувал един метод, който може да ти се стори смешен, обаче работи бе маа му стара:))) Значи мериш си чатала. Измереното разстояние умножаваш по 0,8. След като си умножил и си получил някакъв размер, то този размер трябва да бъде разстоянието от центъра на средното движение, до центъра на седалката. И тъй като тия центрове трудно се намират се гледа горе долу на око да е около тоя размер. Много е важна височината на седалката, защото се получават доста сериозни проблеми с колената при продължително каране с неправилна височина.



Тема Да, да, да, болката в гъза...нови [re: yellow]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано29.03.01 15:22



...зависи и от височината на седалката - ако ти е прекалено вдигната и за да гребеш добре с педалите трябва да си фръцкаш гъзъ а от ляво, а отдясно, то тогава той неминуемо почва да те боли там дето се търка.
А иначе си прав за височината която се определя от маршрута. И друго см забелязал - при продължително карана, като ти се скапат краката, променяш височината малко и ти става по леко да въртиш. Това си го обяснявам с това че крака се разгъва и сгъва до разбична степен и съответно се натварват по различни части на крака - тъй наречения "четириглав бедрен мускул". Туй специалистите културисти могат да го обяснят по издълбоко.
Ех че беседа, ех че чудо бреее...



Тема Re: Да, да, да, болката в гъза... [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано29.03.01 17:16



Мани, мани ние още малко ще станем и лекари и физиотерапевти тука:))) Трябва да ни направят клуб "Медицина" в случай че не съществува вече:))) А за това с прекалено високата седалка съм съгласен, аз нямах предвид чак такова вдигане:))) Мен също ми е много смешно някое дребно лапе като се качи на колело, което му е високо, как си разхожда задника по седалката:)))



Тема misalta mi beshe za segalkataнови [re: yellow]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано29.03.01 22:32



blagodaria vi bratleta za izcherpatelnata informatzia vsichko tova za visokata sedalka i tn deto ste go pisali men ni e napalno iasno no pak vi blagodaria .misalta mi beshe che si tarsia sedalka koato da e zdrava i da e po udobna ot tazi beto karam v momenta tova e ,zatova iskah da vzaimstvam mnenia ot hora kato vas /bratia po sadba:)/ i za tova povdignah temata ...



Тема пак за седалкатанови [re: nikedj]  
Автор X_Country (непознат )
Публикувано03.04.01 21:42



Е добре де, ти не видя ли какво съм ти написал за марките седалки? Виж първия постинг под твоя... Ако имаш пари вземи си Lookin'. Не случайно Cannondale ги слагат на touring и XC байковете си. Но са скъпички. Абе каквато и да взимаш, гледай да е с гел. Вече се намират и евтини гелови. Тука някъде в клуба имаше една тема на TheSaint, той продаваше една седалка, виж я и нея. Ами това е, ако имаш въпроси питай:)))



Тема Re: пак за седалкатанови [re: X_Country]  
АвторTheSaint (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 00:13



Uvi bez gel e i neshto hich ne se harchi





Тема za sedalkataнови [re: nikedj]  
Автор nikedj (lubopiten)
Публикувано04.04.01 20:34



blagodari vi priateli za savetite :)
drugata sedmitza ste se idva do Sofia i ste izbiram na nesto /dano da ostanala niakoia i druga sedachitza:)/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.