Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:22 02.07.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Bulgarian BUG - 2 частнови  
Автор MadMax2OOO (BeOS fan)
Публикувано25.03.01 02:32



По повод предложението на basstoon за BBUG аз напълно го подкрепям и като негов поддръжник предлагам да си направим сайт за потребителите на BeOS в България. Той ще бъде нещо като BeBits и BeTips взети заедно, както и ще съдържа информация, необходима на BeOS потребителя, като например кирилизацията на BeOS, решаване на разни проблеми, изникнали при ползването на BeOS и т.н. Предлагам basstoon за координатор на проекта. Моля, изпращайте всички мнения относно тази тема на:

Редактирано от MadMax2OOO на 25.03.01 02:38.



Тема Abe, sme6ko...нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (!?!)
Публикувано26.03.01 11:33



... vie edin forum ne mozete da zavartite - iska6 zql sait da pravi6 :)
Pogledni 4e nay-posetenata tema tuk e s 230 pose6teniq - da ne iska6 saita sam da si go gleda6 :)

- Вашият портал за звукозапис и музика!

Тема Re: Bulgarian BUG - 2 частнови [re: MadMax2OOO]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано26.03.01 15:04



Здрасти Max!
Благодаря за доверието. Страхувам се обаче да поема отговорността за това. Проблема е че не знам дали ще мога да продължавам да заделям толкова време. Ако ти се занимава давай, а аз ще помагам с каквото мога. Има още един проблем. Не знам как се прави users group



Идеята за bBUG основно идва за осигури свестен начин за получаване на информация. Преди около месец Be, inc поканиха всички все още активни BUG's да се регистрират. Моята надежда е че ще пуснат по една бета версия за тестване :))

Много ще се радвам да направим свестен български сайт за BeOS. Може би не трябва да се изхвъляш с прекалено амбициозен проект. Ще помагам доколкото мога. Моя единствен съвет е да не ползваме български БЕЗПЛАТЕН хостинг. Рано или късно ще съжаляваме...



Тема Re: Abe, sme6ko...нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOO (BeOS fan)
Публикувано26.03.01 23:30



Виж кво, решението ми за сайта идва от убеждението ми че този клуб се посещава от хора, които се интересуват от BeOS. Или греша в твое лице?
Сайта го замислям да помага на хората в България, които се интересуват от BeOS (независимо колко малко са те) Това че на някои хора им е смешно си е техен проблем, не мислиш ли, "смешко"?

MadMax 2K


Тема Re: Bulgarian BUG - 2 частнови [re: basstoon]  
Автор MadMax2OOO (BeOS fan)
Публикувано26.03.01 23:56



Колкото до тебе basstoon, дай някой e-mail за връзка

MadMax 2K


Тема Sme6ko!нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (!?!)
Публикувано27.03.01 00:00



Ne se vzemai tolkoz naseriozno - dori i Be ne go pravqt...
Izteglih si BeOS5 mnogo predi da se poqvi po diskovete na glupavite bulgarski spisaniq. Istinata e 4e pone do v.8 nqma da mogat da napravqt realna konkurenciq na Win. Az kato si pusna compa iskam vazmoznosti, a ne potencial(nali shva6ta6). Kato si opravqt poddrazkata na hardware, kato napravqt svestniq soft za tqh(imam predvid SVESTEN, ane doma6noto na nekoi zaltur - razbiray Cakewalk, CubaseVST, LogicAudio, SamplitudeStudio - a to NQMA DA STANE), ta togava moze i da go probvam pak.
A ti kato ima6 vreme da si igrae6 - igray si, to na decata tova im e rabotata
USPEH! 6te sam ot parvite koito 6te posetqt saita ti :)

- Вашият портал за звукозапис и музика!

Тема Re: Sme6ko!нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOO (BeOS fan)
Публикувано27.03.01 01:03



BeOS moже би няма да стане заместител на Windows, но и плановете на Be не са такива. Тя е насочена към разработката на мултимедийни и Internet приложения, както може би знаеш. Или не знаеш? Също така новата разработка на Be BeIA е насочена към Internet PC-тата, нещо за което Windows определено не става. Само факта, че е по-стабилна от M$ Windoze, говори за това. От BeOS става и чудесен сървър (е, разбира се, от нисък клас) и определено става за тая цел повече от Win9x/ME. За масови PC-та Прозорците може и да стават, но не може вече да се каже, че са единствени.
Колкото до хардуерната поддръжка, вярно е, че има още какво да се желае, но не е чак толкова зле, колкото се опитваш да го представиш. За софтуера - вярно че засега не е чак толкова много, но някои фирми започнаха да пишат софтуер и за BeOS - Opera Inc., Netscape, Apache Group и др. Има вече офис пакет - GobeProduktive - който поддържа форматите на M$ Office. Специално за теб, виждайки че си музикален маниак, мога да ти кажа, че има и такъв софтуер за BeOS (макар и не чак толкова много), но е комерсиален. Колкото до въпроса дали някои фирми ще пуснат софтуера си за BeOS, мога да ти кажа, че не зависи от тебе и не можеш да даваш толкова компетентни мнения. От темата ти виждам, че не харесваш BeOS и се чудя какво по дяволите правиш в този клуб и даваш "компетентни" мнения. Чудя се също така къде съм седнал да ти обяснявам за BeOS като на ламер. То казват. че умния човек от една дума разбира, ама при тебе май не е така...

MadMax 2K


Тема Re: Sme6ko!нови [re: Kalin_M]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано27.03.01 03:23



Не съм напълно наясно какъв ти е проблема. Ако искаш да спориш с хора които разбират толкова от аудио колкото и ти защо не отидеш в някой от сайтовете за професионални музиканти работещи с с BeOS? Независимо от мнението ти такива съществуват и то не защото си свалят хакнати програми от интернет, а защото си купуват нужният хардуер и софтуер. Ще ми позволиш ли да ти дам няколко линка?

-- списък с професионални аудио продукти за BeOS. Не е гоглям, но както може би забелязваш СЪЩЕСТВУВА преди осма версия на BeOS
-- На пръв поглед няма много общо с темата... Това е професионален хардуер за студия. Неотдавна TESCAM (поделение на TEAC за профи аудио) обявиха че ще ползват софтура на Be за тези прудукти. В смисъл софтуера който ги управлява. Чудя се защо ли не са сложили Windows 98. Пиши им писмо! Може да размислят.
... За съжаление никога не съм събирал линкове за аудио. Толкова намерих за 5 мин. Ако ти се търси, можеш и сам (надявам се)
Иначе донякъде си прав. BeOS няма да измести скоро Windows. Може обаче да се пребори с WinCE. Това е новата цел на Be... Но това не е темата днес. Желанието да ползваш една ос си е собствено решение. Само не разбирам защо се оптваш да ни убедиш че софтура който изброи, а пък и хардуерните драйвери са работа на Microsoft? Аз бих казал че те работят ВЪПРЕКИ Microsoft.



Тема Re: Sme6ko!нови [re: basstoon]  
Автор MadMax2OOO (BeOS фен)
Публикувано27.03.01 04:16



Много добре му го каза. И ще допълня - като искаш да се заяждаш, иди в друг клуб да го правиш. Въздухари не щем.

MadMax 2K


Тема Vie ne ste dobre... [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (!?!)
Публикувано27.03.01 09:15



Tuka e mqsto za obsazdane na BeOS - az qsno, to4no i s primeri kazah kakvo mislq za BeOS - kato iska da e multimediina os kade sa i programite za profesionalna rabota?!?
Nqma gi!
Vsi4kite vi primeri sa za nekav soft deto e na 1,5 godini i se 4udi kak da izleze na pazara! Buzz e za 14-15 godi6ni lapeta deto si mislqt 4e 6te stanat muzikanti...
Vie ste tupi maniazi - nikvo mnenie osven va6eto ne varvi - kato Microsoft v na6enski variant!
Az se interesuvam ot BeOS i zatova sam tuk, davam si mnenieto i svalqm na zemqta VAZDUHARITE deto si mislqt 4e NAISTINA mogat da rabotqt s BeOS v MOMENTA!!! Moze bi nqkoi den tq 6te stane istinska alternativa, no edva li kato slu6am kvi sa i fenovete!!!
A sega 6te svalqma WinCE


Kato ne mozahme da stanem nastolna os za multimedia day sq da zavaemem mobilnite ustroistva... A kato ne stane tova? Os za mikrovalnovi li 6te stane? Ili za novite interaktivni televisori?!?!?!? Nay dobrata OS koqto nqkoga e imalo be6e OS2! Zalko 4e ve4e q nqma...
A vie si pluite - kato ne mozete da govorite - popluvaite :)
Ae sas zdrave!
:)

- Вашият портал за звукозапис и музика!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.