Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 03.06.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Наказанието на Скорпионанови  
Автор Pycaлka... ()
Публикувано01.04.05 14:02



Скъпи Скорпиони ,
когато се почувствате наренени, или обидени по един, или друг начин, дори когато става въпрос за въображаема обида /и раците страдат от такива/, от любими за Вас хора, към, които сте имали чувства, изпитвате ли желание да ги накажете ?
И какво най-често е наказанието ?
Може би ледено безразличие/привидно/, или нещо друго ?
Завинаги ли е така, или има шанс да се помирите, когато решите, че наранилият Ви е страдал достатъчно,пък и ,ако той Ви обича ?Въобще какъв е вашият подход в такива деликатни ситуации ?




Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: Pycaлka...]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано30.03.05 13:30



направо ме разби с тази тема.
защото тъкмо сега се чудя как да си отмъстя за причиненото ми унижение и безцеремонно отхвърляне Скорпионската ми природа просто не позволява примирение
значи, от досегашния ми опит - неизвестно защо, но много рядко успявам директно да отвърна, може би защото хората които истински са ме наранявали, съм ги обичала много. То нормално де, кой друг би влязъл толкова дълбоко че да ме нарани. И към моментите в които ме нараняват съм се чувствала безсилна и уязвима и не мога да си събера "армията" за ответен удар.
Ноооооо, съвсем по скорпионски - не забравям. И както навремето бях чела че е достатъчно скорпионът просто да пожелае отмъщението, за да застигне то виновния - абе да ви кажа, има нещо вярно. В повечето от случаите са минавали години. Почти никога не съм "наказвала" директно, но винаги, абсолютно винаги разбирам как на въпросния човечец му се е стъжнил живота. Или неочаквано ролите се разменят и той драпа да върне миналото, а на мен не ми пука.
А иначе - на първо време - да, леденото безразличие. И подлото, ужасяващо търпение, с което изчаквам да ми падне в ръчичките
И да, има шанс да се помиря, да простя и да си прибера обратно нахалитета, дето ми е смачкал опашката. Но трябва да има достатъчно търпение да върви мълчаливо до мен, докато по някое време ми мине.
Има и само още един вариант - ако реши да ми докаже че е по-голям инат от мен и че аз трябва да отстъпя въпреки всичко. Тогава изведнъж приемам нещата за такива каквито са и това е края. В този случай няма връщане.
Абе сега като се чета, аз не се разбрах

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.


Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: Hot_ice]  
Автор Pycaлka... ()
Публикувано30.03.05 13:44



Блаогдаря ти затова , че пожела да поговориш на тази тема. Не бях много сигурна дали да я пускам ,защото е от ..хм деликатните.Аз обаче те разбрах.
Обясних си някои неща..И до някъде ти ме успокои !Това е хубаво ,защото един човек трябва да е мнооого силен, за да може да прости, а Скорпионите определено сте много силни
защото тъкмо сега се чудя как да си отмъстя за причиненото ми унижение и безцеремонно отхвърляне Ще успееш! За такива неща ,наистина си трябва, ама яко !!!Знам, че ще се справиш блестящо, и все пак ти желая УСПЕХ!



Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: Hot_ice]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано30.03.05 15:25



Злобка :)) Харесва ми сигнатурата ти Hot_ice :)
И мен са ме наричали така защото и аз много трудно прощавам ако някой ме е наранил и го помня много, много дълго. Дори има хора, които са ми били много близки, но са направили нещо за което не бих могла да простя и съм ги изтрила от живота. Сякаш не са съществували. Те са двама човека за сега и на тях никога не мога да им простя. Но в повечето случаи след като обмисля ситуацията и приложа метода "ледено студена" ми минава :)))

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: Pycaлka...]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано30.03.05 15:39



мдааа, ще си го върна тъпкано
само дето едва ли ще ме стопли, но поне ще му дам да се разбере на мръсника и ще изравним сметките, даже аз ще съм отгоре, както се полага на всяко уважаващо себе си скорпи
сега се сетих и още нещо - скорпионите много ги бива да оставят времето да бачка в тяхна полза, сякаш потъват в себе си и се показват тогава, когато са най-силни, облизали са си раните, стоически са изчакали да мине болката и тогава ставаме ........... гадни
ама трябва да има равновесие и справедливост на този свят, така де
благодаря ти за пожеланието миличка

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.


Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: fanta]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано30.03.05 15:45



номера е да станеш "ледено студена" не заради прикриването на отвратителната ни женска и скорпионска уязвимост , а защото ти е дошло отвътре
това става, когато приемеш нещата такива каквито са, и то с пълен непукизъм
ама щото сме си чувствителни гадинки, когато ги приемем така нещата, винаги по нещичко се пречупва и умира за съжаление
дори и това да е доверието към един човек, просто изведнъж осъзнаваш безвъзвратността на загубата
да не говорим че понякога аз самата съм имала желание да простя и да забравя, но .......... не става, нещо в мен просто отказва да преглътне обидата
пък сигнатурката много си ми мяза, нищо че ако ме видиш, ще си помислиш че съм най-кроткото създание

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.


Тема Re: Наказанието на Скорпиона [re: Hot_ice]  
Автор fanta (limonka)
Публикувано30.03.05 15:54



"и то с пълен непукизъм ама щото сме си чувствителни гадинки, когато ги приемем така нещата, винаги по нещичко се пречупва и умира за съжаление"

Така е, права си. Хващам се обаче за фразата "чувствителни гадинки". Май само ние самите знаем колко много сме чувствителни и уязвими, особено към хората, които обичаме. Незнам защо хората около нас ни мислят за много силни и злобни дори, а всъщност нашата нужда да отмъщаваме идва от факта, че сме много лесно раними и чувствителни. Но може би защото често си слагаме "ледената маска" другите не виждат това. На мен например не ми вярват че съм чувствителна.. :((

When was the last time you did something for the first time?


Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: fanta]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано30.03.05 16:28



то ТЕ трябва да са чувствителни, за да могат да усетят и нас
и да оценят това, което им даваме, а скорпионът се раздава до отказ
но сме силни, наистина сме такива, защото и след най-кошмарното поражение пак намираме силички да си съберем останките и да си останем верни на себе си
е, ако не им изнася - проблема не е наш, нали така
а за злобата - може и да ме оплюе тука някой, но има много случаи когато е оправдана, но при скорпиона тя е стъпалце на което стъпва, за да може да преживее и надживее проблемите
оттам нататък и помен даже няма от злоба, не и в буквалния смисъл
а на тебе кой не ти вярва, че си чувствителна, мм
я ги дай насам да им шибна по два шамара че днес и без друго се чудя на кого да си го изкарам
отмъщението е нещо ....... свещено
което ми напомня за един от любимите ми филми "Карибски пирати"
страхотна приказка, нагледно показваща как миналото не съществува и всичко се връщааааааааааааа
абе днес на голямо дрънкане ме избива

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.


Тема Re: Наказанието на Скорпионанови [re: Hot_ice]  
Автор Pycaлka... ()
Публикувано30.03.05 16:55



Трябва си ! Ако някой си въобразява , че ще напада и ще му се раминеее..
Който е готов да наранява, трябва и да е готов да си понесе последствията.
Ето ме аз не съм Скорпион ,а като Ви чета , виждам как имаме сходно отношение към отмъщението и справедливостта.Не оставам длъжна никога.Гледам си картата ,имам извесни подозрения откъде може да ми идва.Но и съм много добра ,чак до глупост.Трябва да ти кажа ,че още от дете си развих такъв тип отмъстителност ,или справедливост.Ухапа ме една немска овчарка ,заби зъби в крачето ми ,доста жестоко ,а аз вместо да заплаче се обърнах ..и аз я ухапах Да ,знам ,че е смешно, а чак като се прибрах у дома, си отпуснах душата и огласих всичко с ужасяващ рев .

Редактирано от Pycaлka... на 30.03.05 17:03.



Тема Re: Наказанието на Скорпиона [re: Hot_ice]  
Автор Pycaлka... ()
Публикувано30.03.05 17:00



отмъщението е нещо ....... свещено
Много добре казано !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.