Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 18.05.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Живот след смъртта?  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 21:57



Вярвате ли в него и в прераждането?
Страх ли ви е от смъртта?



Тема Re: Живот след смъртта?нови [re: k]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано13.12.04 23:06



Има една книга на Мууди, която съдържа разкази на хора, изживяли клинична смърт и върнали се към живота. Преживяванията им са много подобни - виждане на светлина, наблюдаване на физическото им тяло отгоре, целият им живот минава като филм. За мен лично това доказва много.
Но от друга страна няма никакво значение дали има прераждане или не, защото ние живеем този миг, този живот сега. Всичко друго ако го има е минало, което не си спомняме и не ни касае.


Аз не се страхувам от смъртта, напротив искам да се подготвя за нея и да умра съзнателно. За мен страшното би било осакатяване, загуба на ръка, крак. Тогава животът, поне за мен, се обезмисля.






Тема Re: Живот след смъртта?нови [re: amrta]  
Автор AnnKlein™ (луда)
Публикувано13.12.04 23:30



Да много хубаво написамо, съгласна съм с теб, но много смело казваш Мен не ме е страх от смъртта :) какво означава да се подготвиш за нея и умреш съзнателно:? това не е ли доста труден момент на съзнанието?

какво е да умираш?
- Ще спреш да дишаш
- Ще спреш да чуваш
- Ще спреш да виждаш
И накрая тази мъничка чатица живот запалена от майстора на веселието ще угасне.



Тема Re: Живот след смъртта?нови [re: AnnKlein™]  
Автор Mistiqe ()
Публикувано14.12.04 01:01



Вярвам ,че го има задгробния живот,и че не случайно сме тук
Страх ме е не от смъртта,а от загубата на любими хора .Незнаем откъде сме дошли,нито накъде отиваме ,важното е да обичаме тук и сега живота ;да живеем в хармония със себе си и с околните ;



Тема Re: Живот след смъртта?нови [re: AnnKlein™]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано16.12.04 22:55



В тибетският будизъм има практики, които целят подготовка за смъртта. Идеята е човек да се научи да запазва непрекъсната нишката на съзнанието си. Един такъв тренинг е да си съзнателен в съня си. Много е трудно овладяването му, мога да те уверя от опит. Друга техника за която само съм чела /от Тибетска книга на мъртвите/е пхова. В школата на карма кагю /има представителство в София/ ми казаха, че трябва да приема техен учител, които да ми я предаде, по определени причини отказах.

Подготовката за смъртта е начинът по които живеем и обхваща страшно много фактори, темата е сложна, така че спирам до тук.

А за страха от смъртта, наистина ми е нужно екстремно изпитание, като си седя на сигурно пред компютъра е много лесно да не ме е страх.







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.