Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 28.09.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
*Кратък преглед

Тема Чипсет въпросче - да се надявам ли на BeOS изобщонови  
Автор Jassen (ентусиаст)
Публикувано26.12.03 21:03



Въпроса ми е следния.
Щайгата ми е с екзотичния VIA Apollo Pro + чипсет и Celeron процесор на 1,1 GHz. Не мога да подкарам BeOS5PE (компютъра замръзва по време на зареждането от boot дискетата). Въпроса ми е дали ще стане с Professional версията (защото тая Intel архитектура дето ми я искат навсякъде ме съмнява, че влизам в System Requirements).

10х на всички!

... и след дълъг път аз пак видях
изгрева след гаснещия ден...


Тема Re: Чипсет въпросче - да се надявам ли на BeOS изобщонови [re: Jassen]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано27.12.03 19:32



Ами щом не става на ПЕ, няма логика да стане и на ПРО, разликите в двете версии не касаят съвместимостта с разни там чипсети и т.н.

Единство и Сила!


Тема Re: Чипсет въпросче - да се надявам ли на BeOS изобщонови [re: Tuonela]  
АвторJassen (Нерегистриран)
Публикувано27.12.03 22:32



10x
Вече и аз го установих :(



Тема Re: Чипсет въпросче - да се надявам ли на BeOS изобщонови [re: Jassen]  
АвторDeep_Blue (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 15:29



Пробвай с по-нов дистрибутив - BeOS MAX 3.0 beta 2 например (който странно но е по-стабилен от финалната версия). Не съм я пробвал точно на Апполо Про, а на по нови чипсети (за Атлон обаче) и работи екстра.



Тема Re:дали е Чипсет въпросченови [re: Jassen]  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано10.02.04 20:16



здравей
Ще кажа голяма глупост но все пак продължавам аз имах такъв проблем по едно време и накрая установих , 4е е от твърдия диск не знам какво точно го бъркаше Бето ама предполагам застото диска имасхе много грешки много дялове и обсто взето при старта така ми замръзваше и се пускаше от 7-8 път при голямо желани от моя страна



Тема Re:дали е Чипсет въпросченови [re: Lenor]  
Автор Jassen (ентусиаст)
Публикувано08.03.04 18:38



Напълно възможно.
Използвам някаква цака на Сийгейт, да прикрива от Биоса истинския размер на диска + буут систем драйвер (който уж бил съвместим със всички ОС и даже нямал общо с тяхната работа), който отваря целия обем на диска (120 ГБ).
Дъното ми е доста старичко, но въпреки високата си производителност, отдавна не се поддържа с нови БИОС-и и може да изскача несъвместимост при всичките тия цаки.

***
Линк:



Тема Re:дали е Чипсет въпросче [re: Jassen]  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано08.03.04 22:00



sto ne probwash bez disketa
dawai s boot managera na beos nima da stane nisto losho




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.