Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 30.06.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Tozi pat seriozno...нови  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано31.08.01 12:52



Vzeh si dostata4no golqm harddisk za da moga da si darza edna BeOS za kef...

Ta imam nqkolko vaprosa:
1. Ima li na4in da se nakara BeOS Personal da si napravi po-golqm dql ot 600MB
2. Kazete ne6to pove4e za BeFS
3. Ima li ka4estven free browser za BeOS koito da poddarza HTML4, CSS2 i t.n.
4. Kak stoi vaprosa s Flash?

Kato se spravite s tezi 6te pratq o6te...

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: Tozi pat seriozno...нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOOМодератор (непукист)
Публикувано31.08.01 17:38



Ами що не каза по-рано, вместо да плещиш глупости относно моя статус на модератор и други подобни? Сливи ли имаше в устата? Та както и да е, да минем на въпроса.
Първо за дяла - има начин. Създаваш си под Winboze дял ( с Partition Magic или някоя по твой избор ) с каквато големина искаш ( 600, 700, 1Gb и т.н. ). Отиваш под BeOS и стартираш Installer от Application. Натискаш бутона Drive setup или нещо подобно ( намира се в долния ляв ъгъл на прозореца ). Появява се програмката Drive Setup. От менютата избираш Initialize и избираш дяла, който току-що направи. Избираш му име и той се форматира. Това става много бързо. Затваряш Drive Setup и в прозореца на Installer избираш като destination именно този дял. След това натискаш бутона Install и всичко се копира на новия дял. След това ще те пита дали искаш да ти инсталира boot мениджъра на BeOS. Ако имаш Boot Magic 6, отговори с "не". Boot Magic 6 разпознава BeOS дялове. След това рестартираш и вече можеш да махнеш Personal Edition.
Второ за BFS - не знам кой знае колко за нея. Само знам, че е 64 битова, със структура на база данни и не се поврежда при рестарт или спиране на тока. Освен това не се нуждае от дефрагментация поради малкия клъстер. Както ще забележиш при форматирането на дяла, можеш да определяш и размера на клъстера при форматирането. По подразбиране той е 1024 байта.
Трето за браузъра - доколкото знам Opera и Bezilla поддържат тези стандарти, но пък нямат Java ( както вече знаеш ).
Четвърто за Flash - за BeOS засега има само Flash player. Можеш да го намериш на BeBits. Той е shareware ( защото не е разработен от Macromedia ), обаче ако имаш проблеми с регистрацията, пиши ми на e-mail-а, ще ти пратя сериен номер.

Ами това е, надявам се само да имаш повече въпроси, вместо да си пилееш енергията за глупости

MadMax 2K


Тема Ne sam svar6il...нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано31.08.01 17:53



To onova za moderatora ne se gubi...
OK, sega malko po-seriozno i ot predi:
Interesuva me dobar textov redaktor za pisane na HTML i Java... Da poddarza sintaksisa i t.n. Pro4ee, ti na/s kakvo pi6e6? Izob6to kak sa pi6e pod/za Be?

I bez maitap - Local Pack-a mi haresa mnogo - dobra rabota! Na mesta prevoda e leko darven, no kato sabera pove4ko vpe4atleniq (samo ot 2 4asa sam s nego) 6te go komentiram po-zadalbo4eno. I pak - BRAVO! Na pat si da razbie6 negativnoto mi mnenie, 4e v BG nqma OpenSource ili tem podobni programisti...

Edinstvenoto uzasno ne6to e 4e posmartno ne moga da si instaliram modema - Conexant HCF 56k - ako nqkoi moze da pomogne... Oniq tutoriali hi4 ne varvqt :o(

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: Ne sam svar6il... [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOOМодератор (непукист)
Публикувано01.09.01 09:34



Ако търсиш визуален редактор, такъв няма да намериш. Има един HTML редактор CoolCat ( няма нищо общо с HotDog ). Ами доволен съм от него засега. Можеш да го намериш на BeBits. Но Java не поддържа. Много ми се иска да има нещо като DreamWeaver под Be, обаче няма.
Колкото за модема - сървъра на BeNews е забил вече повече от седмица и не можеш да се надяваш на успех. Добре, че съм предвидлив и си свалих това ръководство за offline четене. Мисля да го кача на сайта на Bulgarian Localization Pack за всеки случай. Но понебе нямам особено много свободно време напоследък, тази работа май ще стане другата седмица

MadMax 2K


Тема Ne be 4ovek...нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано01.09.01 13:39



Za redaktora - tarsq ne6to kato EditPlus da re4em... Ne 6ta visualni bozi tip Macromedia (ne 4e ne polzvam i Dream-a ponqkoga :o)
A ina4e za modema - az rakovodstvoto sa6to go imam, no ne pomaga. Izliza mi kato SerialPort pri PCI-cartite, no nikade drugade go nema - ako iskam da si napravq nov modem v Dial-Up-a imam samo serial 1 i 2... a kato go pravq na jumpered modem pak ne se pokazva kato modem v dial-up-a... Kofti ama ne moga da go podkaram, a to bez Internet, hm, mnogo tapo, ama mnogo...

Sega ve4e sam gotov da ti zadam i po-advanced vapros:
puskam clock, pravq mu replicant, zatvarqm clock, ot Be-menu izklu4vam replicantite, restartiram... Sega kopieto na clock-a si sedi na ekrana i posmartno ne moze da se mahne... izob6to ne otgovarq na mi6kata, kato pusna pak replikantite na nego ne mu se pokazva onaq djadja v dolniq desen agal, abe palna boza... Absolutno se e integriral s ekrana. Interesno dali i s drugite programi e taka?!?
I o6te:
Imam 256Mb Ram i Be-to si iska minimum 300+ Mb swap. Ta pitam otkade moga da go nakaram da gi ograni4i do 128 da re4em. Nqkade iz /root/home/config li da tarsq ili prosto nqma da stane?
Kato se opravi6 s tiq vaprosi 6te ti pusna i o6te :o)
10x

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: Ne be 4ovek...нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOOМодератор (непукист)
Публикувано01.09.01 17:18



Ами тогава CoolCat е точно това, което ти трябва. Той е и текстов, и HTML редактор. Колкото до репликантите, има една програмка на BeBits - Replyman или нещо подобно. Тя служи за администриране на репликантите. Но по принцип аз репликанти не ползвам. На страницата и пише цитирам "Ако имате проблеми с репликантите, тази програма е за вас" или нещо подобно беше. За swap-а и аз не знам как да го променя. Когато бях с 32 RAM swap-а беше 80 Mb. Когато сложих 128 RAM, swap-а внезапно скочи на 192 Mb. И на мен ми се иска да знам може ли да се контролира ръчно както под Winboze.

MadMax 2K


Тема Re: Ne be 4ovek...нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOOМодератор (непукист)
Публикувано01.09.01 17:21



Между другото за Bulgarian Localization Pack - кажи ми кои преводи не ти харесват, евентуално да ги коригирам.

MadMax 2K


Тема A sega...нови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано02.09.01 17:06



Za swap-a:
/boot/home/config/settings/kernel/drivers
virtual_memory
Parvo si pomislih 4e ot tam moga da zadam po-malka stoinost i go napravih... Swap-a oba4e ne pomradna, samo deto visualniq mu redaktor otkaza da tragne
:o(
Posle dori probvah sas 'vm off' - ni6to, qvno Be-to si iska to4no tolkoz swap i tva e.

Ina4e za LocalPack-a, viz tezi 'podobreniq' - mislq 4e ako polzva6 tqh 6te e po-stilno:

Файлът не е програма.
/nИскате ли да откриете подходяща програма?
Откажи
Промените ще имат ефект при следващото стартиране

Az pone taka si mislq...

Y-e-e-e-a-a-a-h...


Тема Re: A sega...нови [re: Kalin_M]  
Автор MadMax2OOOМодератор (непукист)
Публикувано02.09.01 20:27



Така като ми ги казваш, не знам къде се намират. Напиши ми и английските значения за по-лесно ориентиране.
btw сложих на

подробно ръководство за инсталиране на BeOS 5 PE на отделен дял. Има даже и скрийншоти.

MadMax 2K

Редактирано от MadMax2OOO на 02.09.01 20:32.



Тема Za locale-toнови [re: MadMax2OOO]  
Автор Kalin_M (I'll be back!)
Публикувано03.09.01 21:18



Abe, kak se pravi tova ne6to?
NAmerih edin tutorial ama tam pi6e ne6to za nekav LocalePref deto ne idva sas standartnata distribuziq na LocaleTraker...

Y-e-e-e-a-a-a-h...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.