Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 26.09.24 
Фен клубове
   >> Скорпиони и мистика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kakvo e iadroto na BeOS?нови  
АвторXiniX (Нерегистриран)
Публикувано25.04.01 12:28



V PC-Mania chetoh che ne e s UNIXsko iadro i che Be inc. sa pochnali ot absoliutnata nula. Az pykznam she izpolzvat UNIX iadro... E kak e de!!!!!?????



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: XiniX]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано25.04.01 13:56



Mi ednopotrebitelsko UNIX yadro :-)) Tova zvuchi kato "cherveno jylto", no kolkoto i neveroyatno da izglejda, dosta shofyori minavat imenno na takyv sfetofar... :-(



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: Potencialen emigrant]  
Автор MadMax2OOO (BeOS фен)
Публикувано25.04.01 16:52



Вярно е, че са почнали от нулата, но и двамата грешите. Ядрото не е Unix-ко. Както знаете (а може би не знаете), компанията Be Inc. е основана от бивш служител на Apple, а също така BeOS най-напред е била предвидена за специално двупроцесорно PC - BeBox, което не е имало особен успех. След това BeOS е била написана за Mac и чак след това за PC, така че не може и дума да става за сравнение с Unix.

MadMax 2K


Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: XiniX]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано26.04.01 17:23



Първо трябва да си отговориш на въпроса какво означава UNIXко ядро. Linux например e UNIX подобна система, но не е UNIX. Тук по-скоро става дума за запазената марка UNIX която не се ползва безплатно.
Както можеби си чел BeOS e проектирана и направена без да се съобразява със стари архитектури. Хората които са я правили са се опитали да вземат най-доброто от разработките до момента.
Ядрото на BeOS е микро. Т.е. "прилича" повече като архитектура на QNX и Mach (основата на NeXT и MacOS X сега). Например Linux е монолитно ядро и повечето драйвери и услиги са неделима част от него.
Хубавото на микроядрата е че лесно се надстройват и могат динамично да се включват нови системи. Както неправилно отбеляза Potencialen emigrant BeOS е еднопотребителска система, но за това не е виновно ядрото. Това е отделна система която не е реализирана до край. В момента има ниво на съвместимост което работи с потребителски атрибути, но те не играят никаква роля. Все едно си root. Ако имаш някакъв опит с ползването на UNIX/Linux голяма част от командите които са ти познати са реализирани, а други могат да се свалят отделно.
Така че - на кой му пука дали е UNIXко?



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: basstoon]  
Автор Potencialen emigrant (trup)
Публикувано26.04.01 18:15



OK, korekcii.
UNIX da se chete POSIX :-))
I syshto taka: mnogopotrebitelnostta vse pak e funkciya na yadroto. Bez znachenie, che /etc/passwd e prosto fayl :-)



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: Potencialen emigrant]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано26.04.01 19:23



OK - хвана ме


Незнам със сигурност как стои въпросът при BeOS. Преди време четох за QNX че включително и shedulera е plugin. И аз - по индукция... :))
Понеже ЗНАМ че в BeOS има зачатъци на мултиузър, но НЕ знам къде е проблема говорих малко наизуст. Ако то се чете провери новина в BeNews. Може да хвъли малко светлина по въпроса.

P.S. Дискусията по въпроса в

Редактирано от basstoon на 26.04.01 19:47.



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS? [re: Potencialen emigrant]  
АвторXiniX (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 19:33



Ave az samo pitah zashtoto ako e s iadro na UNIX, BeOS da ne obijdam Jan Lui, ama e edna ot nai-slabo razvitite os s UNIX iadro...
Na kogo mu puka kolko soft ima za neia. (pyk spored men toi e dostatuchno)
Vajnoto e che:
1) e bezplatna
2) e nai-burzata (Windows maniacite da sa iziadat :P)
3) sys super interfeis
ima oshte moje bi 100+ oshte prichini da ia haresvam!! Be inc. e dosta goliam konkurent na M$ i se nadiavam daikoi den da izmesti WIN'

no dali tova shte stane ne go predvijdam az.
Kakto i da e, BeOS e dosta po-dobra ot win' pone spored men (e, i ne samo spored men de :))
A-a-a, ako nikoi moje da mi kaje ot kyde da si izteglia edna igra - Axia, shte sym mi mnogo blagodaren shtoto v bebits.com mi dava dead link... PLS!!

:::: Be Happy ::::



Тема Re: Kakvo e iadroto na BeOS?нови [re: Potencialen emigrant]  
АвторXiniX (Нерегистриран)
Публикувано26.04.01 19:38



Ave az samo pitah zashtoto ako e s iadro na UNIX, BeOS da ne obijdam Jan Lui, ama e edna ot nai-slabo razvitite os s UNIX iadro...
Na kogo mu puka kolko soft ima za neia. (pyk spored men toi e dostatuchno)
Vajnoto e che:
1) e bezplatna
2) e nai-burzata (Windows maniacite da sa iziadat :P)
3) e sys super interfeis
ima oshte moje bi 100+ oshte prichini da ia haresvam!! Be inc. e dosta goliam konkurent na M$ i se nadiavam daikoi den da izmesti WIN'

no dali tova shte stane ne zavisi ot men.
Kakto i da e, BeOS e dosta po-dobra ot win' pone spored men (e, i ne samo spored men de :))
A-a-a, ako nikoi moje da mi kaje ot kyde da si izteglia edna igra - "Axia", shte sym mi mnogo blagodaren shtoto v bebits.com mi dava dead link... PLS!!

:::: Be Happy ::::




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.