Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"  
Автор Oro (коректен)
Публикувано11.05.02 19:29



Забелязва се една твърде перверзна тенденция в нета - представяна главно от всеизвестния "честен мошеник" Муле:
" Откриване/реализация на Истината чрез събиране на колкото се може повече.......фенове???"

Как мислите вие? Възможно ли е "колективно откриване на Истината" или
това е личен, индивидуален процес ?

Какво търсиш? Фенове или Бог?

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Oro]  
Автор sofianka (original)
Публикувано11.05.02 22:55



Vie shte me skusate ot smiah , koi ne umre za fenove- vseki, pri niakoi obache e patologia, vikam mu "kolekcionirane na uchenici". . Poradi deficita na uchenici konkurenciata se izostri i gledai kakvo stava-vseki si vuobraziava che drugia e lud po nego

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: sofianka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано11.05.02 22:58



Хайде да започнем от там:
Каква е дефиницията за "фен" ? Хайде ти дай някаква по американски маниер......

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Oro]  
Автор sofianka (original)
Публикувано11.05.02 23:04



ami shte ti dam tipichen primer , v tezi klubove poniatiata"uchenik" , "uchitel" brahmachari i prochie taka se izturkaha che pochna da se chuvstva totalna komersializacia -glad na pazara za uchenici , obostriane na konkurenciata mejdu uchitelite, izp[olzvane na novi metodi za privlichane na klienti /uchenici. vsushtnost subiraneto na mnogo hora okolo edin chovek garantira li vuobshte che tova e grupa uchitel i uchenici . haide de, oshte malko i shte se zaformi LTD s prosvetitelsko-duhoven predmet na deinost

See this smile on my face, You put it in there


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: sofianka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.05.02 00:31



..........А какво е определението за "фен" ??? все пак....

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Oro]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 03:11



Zdravei,
znae6 li,4e ako prodyljava6 da se zaka4a6 s Mule,moje bi mnogo skoro 6te prestana da proiaviavam interes kym postingite ti,o6te p/i da sym gi otvoril.

Pozdravi
...



Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Lub]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.05.02 14:11



Ето това вече ще бъде голям проблем ..за мен! Да загубя есин "фен" за когото не съм и подозирал.....Ау-ау-аууууу Лошо, лошо, лошо...

А би ли ми обяснил защо твоето Муле да има правото да се закача, подиграва и заебава с всички хора и във всички клубове?

Чакам отговор!!!

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.05.02 14:51



Какво е то - "фен" ?

Отварям подръчния ми речник и там пише:
fan - запалянко, почитател, страстен поклонник
Хммм значи такива работи. Има фенове на футболни клубове, на поп- групи и певци, на артисти и филмови звезди, на автори на книги и.....
.....дори на духовни учители..
Уф.....това последното нещо не ми прозвучааа..
"АЗ съм фен на Христос" или "Аз съм фен на Беинса..." Не става нали?
Самата дума "фен" включва в себе си понятието "забавление" или "fun" "Фен" си има свое значение......Макар, че никой няма да те убие на място ако кажеш напр: "Аз съм фен на таратор".....

Тук във виртуалния свят се появи това понятие и се утвърди с времето.
То означава, че когато някой пише тук по клубовете ...по една или друга причина е харесван от някои за написаното - а от други не е. Първите се самонаричат "фенове" на този човек. Вторите.....никак.
Не бива автоматично да се вади заключение, че тези които имат най-много фенове.....са най-умни или най-интелигентни....В никой случай!!!
Най-често е точно обратното. Защото "Народа иска хляб и зрелища" ......
най-вече Зрелища.....може и без хляб. Един селски луд, който говори всякакви глупости но...винаги е ухилен и с повдигнато настроение - е любимеца на цялото село. Това си има своето обяснение от психологична гледна точка. Има хора, които пишат абсолютни глупости и идиотщини и дори псуват постоянно наляво и надясно - те стават изключително популярни....
Значи......борбата е за ...."фенове". Да събереш повече хора около себе си.....да те четат, да ти се възхищават, да те харесват...да си популярен...
И този, който си е поставил това като най-важна цел в живота.....е много чувствителен на всяка положителна реплика. Някой му отговори....и той
" - Ха, ето още един фен спечелих" и.......с течение на времето тази игра се е изопачила толкова, че....Някой те наругае за глупостите, които пишеш и ти си казваш: "Ха, още един мой фен......" И се радваш, радваш.......А оня другия просто те е наругал.....защото му е писнало от тебе и глупостите ти.
Та така и с г-н Муле. Той е болен за фенове. Луд за фенове. Неможе да диша без фенове. Работи денонощно - да ги събира. Само за това живее.
Негова си работа ще кажете.......И е така.
Но тук се намесва една друга тема:
" Реализацията на Бога" или "Откриване на Истината" или както я наречете. И тази тема е
изключително сериозна. Не става за панаирджийско шоу. Не става за заебаване. Никой не може да вземе тая тема и като се гаври с месиите-пратеници от Бога и тяхните думи........да ги изопачава и преиначава, за да паснат на неговия акъл и.......като използува думите на месиите да сее подигравки и заебаване над всички хора ....изключвайки напълно своята личност... Да проповядва свое собствено "учение" - за да събира фенове.
Не може.
Всеки не може да бъде пророк или месия или духовен водач.
А от всичко най-невъзможното е да обявиш сам себе си "мошеник" и "лъжец" и заебвач на хората.........а същевременно да се правиш на проповедник...тълкувател на писанията и...месия. Не може! Ролята на "селския луд-шут" и тази на месия не могат да се играят едновременно от един и същи човек. Или едното или другото.

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.05.02 15:09



Оро, не ти ли писна само глупости да дърдориш, бе?
Що се занимаваш с клуба, като имаш толкова работа върху себе си. За да не ти остане време да я започнеш ли?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: "Търсачът на Истината"- "търсачът на фенове"нови [re: Selesta]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.05.02 16:20



Тема
Дарът на Атиша-Не обсъждайте другите

Автор
Selesta (минаваща)
Публикувано
28.04.02 12:42

Не обсъждайте недостатъците

Умът има тенденция да обсъжда недостатъците на другите. Това помага на егото да се чувства добре-та нали всички са грешни. А когато всички са грешни, то спрямо тях ти се чувстваш направо светец. В резултат всички говорят за чуждите недостатъци и не само говорят, ами ги и преувеличават. Затова и толкова много се клюкари и бърбори. От това хората получават съзнание, че те са нещо много повече, те са далеч по-добри от другите.
Атиша казва: Не мислете за недостатъците на другите, това не е ваша работа; не се месете в чужд живот, това не ви засяга.
Но има големи моралисти, чиято работа е непрекъснато да обсъждат и порицават другите.
Атиша казва: Това е уродлива черта и освен това причинява огромна загуба на енергия. И не само това-това усилва чувството за превъзходство, усилва егото и пречи още повече.


А ти защо си такъв ....ХИПОКРАТ ? В един клуб проповядваш едно - в друг вършиш съвсем друго, а в трети......може би се бориш с/у казаното в първия.

"Що се занимаваш с клуба, като имаш толкова работа върху себе си."
А ти как разбра, че се занимавам с клуба ? И нима имаш чувството, че нямам право да пиша тук. Чувство за собственост или ???? И откъде разбра че имам "толкова работа" в/у себе си? Да не си и ти "ясновидка" като селския луд....Дали разбираш колко работа имаш ТИ ВЪРХУ СЕБЕ СИ. ? Аз всяка вечер МЕДИТИРАМ НАИСТИНА и всяка сутрин се събуждам с онова вълшебно чувство отвътре на ......Изпълненост. Не с идеи, не с амбиции, не с желания /да събера нови фенове на Оро напр/ не със страхове и опасения........а с онова Божествено чувство на летеж, на Мир и на вълни от дълбините ми се появява като едно дихание ......онова неописуемото с думи Присъствие на Любов......Умът е спрял своя ход /отдавна за мен понятието "бясно препускане" ме е напуснало..../ и е толкова тихо и мирно. Безмълвно. И от това Изживяване се зареждам и пречиствам всеки миг....Никакво насилие над тялото и мисълта. Всичко е толкова природно, че не може да бъде повече. И в това се състои единствената "работа", която трябва да върша всеки ден - да живея с това Изживяване, да не го напускам. Това иска моя Учител от мен. Само това ! Нима е много????? Защото, когато си в това блаженно Изживяване - се извършва целия процес на най-величествената трансформация на човешкото съзнание. Йогананда бе писал че : "Един час в тази Медитация, забързва еволюцията на човека със светлинни години" Това става автоматично......Отначало можех да стоя така с часове - тотално абсорбиран, погълнат в този Мир. Неспособен да пипна нищо.... Но после се научаваш да бъдеш буден и в това Изживяване дори и когато вършиш всичко от ежедневните си задължения......Чувството за "его" е изчезнало напълно. Правиш всичко с радост и вътрешна усмивка....нищо не ти тежи...Чувството е - че си инструмент....на тази Красива Сила.... И когато пиша - това не съм аз.......И затова не съм привързан към отклика....репликите на този и онзи...
"Оро, не ти ли писна само глупости да дърдориш, бе? "
Казаното показва едно: Че това е, което рефлектира в твоето съзнание - глупости. Добре ! Значи това си ти. През твоята призма е така.

" Open your mind for the Beauty inside "



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.