Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 20.04.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема мисля си ...нови  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано23.05.01 11:40



Току що ми дойде една мисъл и искам да я споделя с вас и да ми кажете вашето мнение.
Представям си, ако страшно много хора се обърнат към учението на Петър Дънов
Как тогава ще се провеждат съборите, кои ще са местата където могат да се посещават от дъновистите
и изобщо каква ще бъде организацията на всичко

Мисълта ми може да не е от най-добрите които ми идват но си я помислих, какво да направя :)))



Тема Re: мисля си ...нови [re: lex]  
Автор Our (непознат )
Публикувано23.05.01 12:28



Може би в целия свят ще се построят (насипят) планини като Рила и ще се циментират съответно по 7 броя езера в съответната форма!
Това е част от недостатъка в едно учение, нещата да се изместят в ритуалния му аспект, който задължително е ограничен от обстоятелствения свят. Те привързваш съзнанието пак в полета, които не са Духа.
Представяш ли си християнството да не носеше универсални идеи и да си беше останало при свещенната стена на плача.
Учението на Петър Дънов ми напомня на учението на есеите, които както се появяват така и изчезват, без да дадът големият обрат, а само определена ферментация...в отделни съзнания.



Тема Re: мисля си ...нови [re: Our]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 13:46




Доколкото си спомням, Учителя дава в смисъл, че това учение не е негово.
"Една малка работа се свърши" - преди заминаване.
Според Учителя светът е оправен, ние себе си да ...




Тема Re: мисля си ...нови [re: lex]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 21:28



"Мисля си"- пишеш ти.
Сигурен ли си че ТИ мислиш или някой друг?
"Една мисъл ми дойде"- пак пишеш ти.
Ако мисълтта ти е "дошла"...то ТИ не си мисълтта и тогава ...не ТИ мислиш, а някой друг.
Не си наясно ...със себе си.
Това е ясно като две и две.
Когато Иисус казва "елате и ме последвайте"...той не вика поклонници, които да ходят по следите му в Израел..., а той има пред вид "нещо друго".
Няма да ти отнема възможносттта да стигнеш САМ до това "нещо друго".
Ха ха ха ха
/смея се/.....



Тема Re: мисля си ... [re: Observer]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 21:29








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.