Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 27.04.24 
Музикални
   >> The Beatles
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Across the Universeнови Отговор на мнението
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано13.11.07 10:36



Година: 2007
Производство: САЩ
Времетраене: 131 минути
Актьори: Мартин Лутър Маккой, Евън Рейчъл Ууд, Джим Стърджис, Боно, Дана Фухс, Джо Андерсън
Режисьор: Джули Теймор
Сценарист: Дик Клемънт
Оператор: Брюно Делбонел
Музика: Елиът Голдентал
Продуцент: Дженифър Тод


Сюжет: Филмът започва с красивия разчорлен Джуд, който въвлича зрителите в своята приказка за любовта, културната революция, протестите, свободата и изкуството. Отивайки в Съединените щати от родния си Ливърпул, Джуд се сприятелява с изключения от Принстън Макс и двамата се озовават в Ню Йорк, за да се отдадат на бохемски живот. Джуд скоро открива призванието си като художник и намира любовта в лицето на обаятелната сестра на Макс - Люси. Джуд поглежда към Люси и мигом е прободен в сърцето: тя е видение, момичето с калейдоскопните очи; тя е като небето, като диамантите...Но виталната епоха на младежката любов е помрачена. Американски войници умират в изглеждащата безкрайна война във Виетнам и Макс, въпреки усилията си да се скрие от дългата ръка на Чичо Сам, също влиза в армията. Джуд се затваря в творчеството си, докато Люси е пометена от удавените в насилие антивоенни протести.Теймор притежава уникален визуален стил и безгранично въображение. Употребата й на мащабна куклена анимация и оперните полети на фантазията й карат и без друго достатъчно яркия и впематляващ филм буквално да експлодира от екрана. "През вселената" ще ви остави с песните на "Бийтълс", звучащи в главата ви, но това е нещо твърде различно от обикновен мюзикъл. Филмът на Теймор е завладяваща романтична творба и едновременно страстно напомняне че - изправени пред ненужни конфликти и безкрайни войни - всичко, от което се нуждаем, е любов.

Прожекции 06 Ноември, Дом на Киното
18:30

09 Ноември, НДК -ЗАЛА 1
21:00


16 Ноември, Дом на Киното
23:00


Още за филма

.

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make

Редактирано от unforgettable на 13.11.07 10:44.



Тема Re: Across the Universeнови [re: unforgettable] Отговор на мнението
Автор the_alchemist (stoned)
Публикувано14.11.07 15:08



Уф, знаех си, че пропускам нещо важно от Киноманията! Няма да мога да го гледам, уви.

От събота ми започва последният семестър на магистратурата и следващите няколко месеца ще трябва да тичам към Пловдив за уикендите...

Другата седмица да сте свободни за бира вторник или четвъртък?

All you need is love!

Тема Re: Across the Universe [re: the_alchemist] Отговор на мнението
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 17:12



за филма - странно е, че от програмата на Киномания не излиза в раздел "музикални", една приятелка случайно попадна на статията и ми я прати.

за другата седмица - в четвъртък 22-ри мога, вторник не.



Тема Re: Across the Universeнови [re: unforgettable] Отговор на мнението
Автор the_alchemist (stoned)
Публикувано14.11.07 18:19



Четвъртък е чудесно. Сийборн? Някой друг? :)

All you need is love!



Тема Re: Across the Universeнови [re: unforgettable] Отговор на мнението
Автор Seaborn (Aeronnen Жиняк)
Публикувано15.11.07 02:21



Там съм и на 22-ри и на 16-ти.


Ти ли звъня днес, не успях да вдигна, но бях наметнат с тога и с четириъгълна шапка на главата. Едвам успях да пристигна навреме за чудесния концерт, а след това изчезнах веднага за почерпката (каквато се надявам да си направим и с вас некст четвъртък). Хареса ли ти този чудесен певец и изключителен симпатяга с фамилия Андерсън?



Тема Re: Across the Universeнови [re: Seaborn] Отговор на мнението
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано15.11.07 13:29



на 16-ти работата върви на пропускане заради рожден ден, ще видим....може и да не се задържа там....

Да аз ти звънях да проверя дали не си около залата, че отидох доста по-рано.

Моля те, говори ми за акустични китари, атмосфера и т.н., а да - и идеализъм (Give peace of chance и други препратки към наште хора) но не го наричай чудесен певец



And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Across the Universeнови [re: Seaborn] Отговор на мнението
Автор Гoлият (мрачен тулуп)
Публикувано19.11.07 16:16



И аз май ще мога в четвъртък да намина. :)

Колко часа?

Човек, когато стане стар,
Хей-хо...
Бутилката му е другар,
А пък дъждът вали, вали.


Тема Re: Across the Universeнови [re: Гoлият] Отговор на мнението
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано19.11.07 16:47



Ти казваш!





Тема Re: Across the Universeнови [re: Seaborn] Отговор на мнението
Авторunforgett... (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 17:13



нека е към 19, поне аз в толкоз мога, ако е по-рано, ще ви търся...



Тема Re: Across the Universe [re: unforgett...] Отговор на мнението
Автор Гoлият (мрачен тулуп)
Публикувано19.11.07 20:28



На мен 19.00 ми е супер.

Човек, когато стане стар,
Хей-хо...
Бутилката му е другар,
А пък дъждът вали, вали.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.