Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 27.05.24 
Спорт
   >> Баскетбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 13:38





Спортс Яху (сайта, който най-много чета за американски спорт) излезе преди 10-на дни с една статия, че част от асистенциите на Рондо са откраднати, като се дава пример с тази от клипа, която според тях е трябвало да бъде записана на Рей Алън. Съвсем отделен е въпросът, че според мен изобщо не трябва да има записана асистенция, защото Шак след паса от Алън, допълнително отиграва ситуацията и след това бележи. Интересно е обаче, как се манипулират асистенциите при домакинствата и, че това доста влияе върху показателите на играчите (главно ПГ естествено). Този проблем обаче е труден за проследяване, гледането на всеки мач би отенло много време, а ангажирането на независими статистически екипи доста пари. Виждате ли разумно решение на проблема? Аз поне в момента не.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор vogelfrei (тежък ник)
Публикувано26.01.11 13:54



Хм, ако погледнеш една друга статистика обаче, ПГ-тата имат повече опити за стрелба като гост, отколкото като домакин, така че нищо чудно това да е обяснението за повечето АПГ като домакин. Единственото изключение е Дерън, който стреля повече като домакин и подава повече като гост. В крайна сметка съм сигурен, че това с Рондо не е прецедент и навсякъде има по някоя и друга сбъркана асистенция...

А тия екипи, които се грижат за статистиката, някакви сол ташаци на домакинските отбори ли са? Не са ли НБА служители?



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор bulby (мъждукащ)
Публикувано26.01.11 13:57



Значи проблема според мен не е в Рондо, макар че и неговото следене на статистиката за асистенции не го одобрявам.

Тъй нареченият stat-padding винаги е съществувал в NBA. Типичен пример е бил Мозес Малоун, който нарочно е пропускал за да вземе допълнителна борба!

Да не говорим за Кевин Лав, който буквално краде борби от ръцете на съотборниците си и се разиграва най-яко, когато отборът му губи с 30 точки и вече никой от противниците не се занимава да го пази. Тъпо е, щото като погледнеш 15 борби средно на мач ще си кажеш "Ебаси какъв защитник", а той специално никаква защита не играе и не си спомням един мач този сезон да е опазил противниковата 4ка.

Има още по-дразнещи случай като Андре Бланш от Уизърдс, за който даже бях пуснал видео тук как се кара на съотборник, че не го оставил да вземе последната борба да си запише трипъл-дабъл. А в Селтикс имахме култовия Джерълд Грийн, дето веднъж рикушира топката в нашето табло с цел да му пишат още една борба... абе, култов идиот!



Наскоро и Ръсел Уестбрук постъпи грозно като в последната атака в мача, вместо да изчака да свърши часовника както е редно, хвърли пас към Ибака напред за да вземе 10та асистенция. Това при противник, който е спрял да играе. При което скамейката на противника изригнаха и то с право.

Та - тези неща не са нови и няма как да се изкоренят. За да се спре трябва да не се следят тези статистики, а това няма да стане.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор bulby (мъждукащ)
Публикувано26.01.11 14:01



Хахах, колко съм зле обаче



Чак сега ти прочетох целия пост, мислех, че си дал линк към една подобна статия, която четох - започваше с една ситуация, в която Рондо пробива сам след открадната топка и вместо да си вкара я подава на Рей за да запише асистенция. И като цяло беше за stat-padding статията.

Sorry!



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: bulby]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 14:06



Гледал съм два мача на Вълците този сесзон, но не съм забелязал тези похвати на Лав, може и да му се е получавало тогава. На мен той ми е симпатичен,а на Световното заедно с Одъм мъкнеха САЩ под коша.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор bulby (мъждукащ)
Публикувано26.01.11 14:07



Специално за видеото от статията - абсурдно е това да е асистенция за Рондо.

Иначе пък е редно да дадат асистенция на Рей, защото той дава пас директно под коша, повечето центрове ще вкарат веднага - Шак просто вече е малко бавен и не успя да реагира преди защитника си, затова си послужи с фейк.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: bulby]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 14:10



Абсурдно е, но според Яху, това е записано като негова асистенция, не съм чул официално изявление на Селтикс, което да оборва статията до момента.

Но си прав, че може да се гледа и като асистенция на Алън.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано26.01.11 16:55



Абе тия статистики са пълна пародия, никога не съм им обръщал внимание и не ме интересуват. Гледам си мачовете и виждам кой колко струва и какво дава на отбора. Борбите под коша също са смешна история, каква борба е, ако някой стреля отдалече, удари се в ринга и падне в ръцете на някой около който няма и жива душа в рамките на 5 метра - баси борбата, баси чудото, всичко обаче отива в статистиката.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Balleta]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.01.11 17:11



Е то е така във всеки спорт, но реално статса е нужен, за да може човек на 12 години, сега ако иска да види приноса на играчи, които не е гледал и да го прецени обективно.



Тема Re: По повод една тема на f(x)dx за асистенциитенови [re: Vendome]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано26.01.11 17:13



Има доста неща, които показателят брой асистенции изпуска. Примерно може играчът да е получи страхотен пас и току да вкара, но да е бил фаулиран, но тогава асистенция не се брои, макар и точките да са били изработени основно от паса. Или примерно предхождащият пас преди асистенцията да е бил не по-малко труден и важен.

Но така или иначе за мен броят асистенции е вторият най-важен показател, след броя точки, които измерват полезността на един играч.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.