Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 01.05.24 
Спорт
   >> Баскетбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Евролига vs. NBAнови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.11.06 13:55



сега като дават редовно по Ринга Евролигата може да се направи сравнение на двете.
на мен лично баскетболът в Евролигата ми харесва много повече. По-борбен, по-колективен, по-драматичен, ако щете. редовно ставаме свидетели на драматични обрати. Типичен пример - Хувентуд срещу Панатинайкос на откриването.

В същото време в НБА някак си многото мускули определено почват да вредят на играта



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: f(x)dx]  
Автор WlZARD.TOMl (WARMASTER)
Публикувано09.11.06 14:43



Не малко чужденци отидоха в Европа и американци също. Определено догониха много европейците, дигна се нивото страшно, не е квото беше преди. НБА си остава класика въпреки всичко, но евробаскета е на много високо ниво, това трябва да се признае. Тъпото е, че немам любими отбори и така липсва емоцията при мене като гледам евробаскет, може би Звезда ако бяха силни щях да съм за тях, ама са основно минало!





Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: WlZARD.TOMl]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.11.06 11:06



аре да те правя един фен на Панатинайкос и догодина да ходим на файнъл фора в Атина



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: f(x)dx]  
Автор WlZARD.TOMl (WARMASTER)
Публикувано11.11.06 01:26



Идеята се супер бате. 10х, много е възможно, за последните 5 години съм бил повече от 20 пъти в Атина, където и да ходя минавам оттам, абонат съм на Олимпик Еърлайнс и имам мембършип карта. Бтв и финала за ШЛ също е в Атина.

Дай някакъв линк за Евролигата да вляза в час малко, и също ако има някъде кои са шампионите досега на нея. По-добре гърците, отколкото разните му там евреи и турци. Италианците са досущ като във футбола, яко защита и малко динамичност, абе явно е въпрос на манталитет. Испанските играят добре, но пък там нито Барселона, нито Бадалона, нито Реал ме кефат. Не знам французите как са сега, помня, че гледах още през 93-та финала Лимож би Бенетон май и за пръв път французи се окичиха със злато. Затова ше ми е много ценен тоя линк ако имаш!



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: WlZARD.TOMl]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано13.11.06 10:11



ето, бате, заповядай


Тази година има два френски отбора - Льо Ман и По Ортез. и двата вървят добре за сега, но са минали само три мача.
А според мене бъркаш нещо за италианците. Досега съм гледал два мача на италианските отбори - веднъж на Климамио (в който играе Васил Евтимов) и веднъж на Бенетон. Яко си играят пичовете. особено Бенетон. Направо свят може да ти се завие как си раздават топката - не можеш да им хванеш спатиите и накрая винаги намират някой сам на тройката, който просто не изтърва.

обаче от сайта не ми става ясно какви са критериите един отбор да играе в Евролигата. Що има само един немски отбор примерно?



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: f(x)dx]  
АвторTOMl (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 02:23



Бате, откъде мога да си намеря всички европейски шампиони по баскет досега, и финалите?! Знаеш ли линк? Защото в тоя дето си ми дал ги няма, а ми е интерсено, аз ги имах докъм 93-та май. След това нямам нищо. Мерси за линка все пак, мобе да се види какво е положението в момента, въпреки, че нямам възможност да гледам евробаскет, нямам съответните канали.
За италианците, ами може да са се променили, преди около 10-ина години играеха мъка ... Въпреки всичко ме не ме кефат, просто не съм им фен, нито във фурбола нито в който и да е било спорт, с някои редки изключение като Алберто Томба например, който ми беше абсолютен идол в ските!



П.С.Какво мислиш за Булс? 3 от 3 до момента, което не е зле, по моя преценка. Личи си, че с Уолъс нещата са по-други. А и Пистънс се дънят, те са 3 от 4, другите ми фаворити Хийт също не са особено убедителни, но отсега съм за любимците ми Булс и след това Хийт, нещо ми станаха доста симпатични от миналата година. Разбира се още е много рано, но мислиш ли, че Чикаго имат шансове за нещо по-сериозно този сезон? Гледам Адидас са станали официалния спонсор на асоциацията, щом всички отбор играят с екипи на Адидас, видях го в сайта на асоциацията, което е странно за Америка!



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: TOMl]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.11.06 11:18



булс немат шанс тоя сезон. Според мен идва времето на Клипърс, Кевълиърс, Вашингтон и защо не Никс. Крайно време е и Далас да си вземат своето, а не знам Лари Бърд какви ги е забъркал в Индиана. Ама аз не съм някъв експерт така че...

а туй за Адидас не ме учудва. В Америка парицата е царица. Още Алеко Константинов го е казал, не си ли учил в училище





Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: f(x)dx]  
Автор WlZARD.TOMl (WARMASTER)
Публикувано15.11.06 22:40



В Америка парицата е царица

Тва ясно. Ама Найки са все още най-мощния спортен концерн в света с най-много продажби. Но нещо им падна качеството, да си го кажа персонално, специлано на маратонките. Аз бях голям фен, и си купувах предимно Найки продукти близо 10 години, но нещо маратонките не са толкова добри вече. Минах на Адидас тва лято и са много добри нещата. Ше видим по-натам!



VIKING FOREVER!!!

KUR ZA ROSENBORG!




Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: WlZARD.TOMl]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.11.06 08:44



то от "най-мощен концерн" до "концерн дето плаща най-мощно" има голяма разлика.
Пъки Адидас нали купиха Рийбок и сега позциите им в Америка са доста стабилни.

абе голяма работа. Така или иначе за мен NBA sucks. Евролигата е много по-яка



Тема Re: Евролига vs. NBAнови [re: f(x)dx]  
Автор WlZARD.TOMl (WARMASTER)
Публикувано17.11.06 02:46



Целта оправдава средствата.



Така или иначе за мен NBA sucks. Евролигата е много по-яка

Дано станем свидетели в някое бъдеще на един вид междуконтинентален клубен турнир. Тогава ше видим "кой какъв ше го извади"!
Съмнява ме обаче, че янките може и да не му обърнат сериозно внимание, щото нема да има good pay, you know!

VIKING FOREVER!!!

KUR ZA ROSENBORG!





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.