Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 10.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Разбира ли българинът от колинови  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано19.03.03 10:13



Гледам във в. "24 часа" класация на най-продаваните коли за първите 2 месеца на годината. Ето я:
1. Пежо
2. Тойота
3. Ситроен
4. Форд
5. Опел
6. Рено
7. Шкода
8. Сузуки
9. Фиат
10. Фолксваген

Единственото смислено нещо, което виждам в това подреждане е 2-то място на Тойота. Как може да ги няма японските флагмани Нисан и Хонда и германския Ауди? Как може Фолксваген да е в дъното на таблицата след Сузуки и Фиат? Защо Форд е на 4-то място, а фреснките трошки са окупирали челните места? Егати.

Я вышел им наперерез!

Редактирано от Resurrector на 19.03.03 10:15.



Тема Re: Абе това е ...нови [re: Resurrector]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано19.03.03 10:24



статистиката за новите коли, я погледни по пътищата какво върви! Аз пък гледах друга класация, по данни на ADAC и други подобни организации, най-надеждната кола в Германия е Тойота Старлет, след нея - Корола и на трето място - С-класата на МВ. Пасата беше към средата, а на последното 30-то място беше Рено 19.

Та не трябва да се гледат такива измислени класации, в България просто няма реален пазар на нови коли. Като отвориш в. Авто-пазар, като идеш на Горубляне или просто като погледнеш на улицата - всичко си идва на мястото. Само VW, Опел и Форд, тук-таме МВ и BMW, няколко Пежа и японски машини... Народът знае какво да купува, а който се изхвърли с някоя измислена кола - бързо му идва акъла в главата.

Иначе българинът разбира от всичко...



Тема Re: Разбира ли българинът от колинови [re: Resurrector]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано19.03.03 10:43



Ти хубаво четеш, но това, както ще допълня, е класацията за брой продажби на нови автомобили и процентно съотношение на владеенето на пазара. И тенденцията е такава от няколко години, не е само за миналата.

И съвсем естествено е френските "трошки", са на първо място.
По ред причини: изгодни лизингови вноски, евтина поддръжка, достъпност на автомобила като марка.

Ти правил ли си съпоставка, колко струва ново Пежо, ново Ауди или нова Хонда?

От там тръгни, а не от думичката "трошка", защото и тук си в грешка.
Аз "тараляскам трошката", 205-цата вече 9 месеца, а съм сменила една гарнитура, един семеринг и 4 бр. гуми зимни, а колата все пак е на 15 години. Карам я в Софийските ями и тя се държи като нова.

Какво да се прави, че Фолксваген направиха 3-ката с по-лош двигател от 2-ката. Освен това Ауди /като нов автомобил/ е твърде скъп за Българския стандарт, което също не си цитирал.

В Германия притежаването на Ауди е символ на определен статут! Там в йерархията. А у нас средната класа според класацията кара Опел и Фолксваген Голф 2.

Я, си помисли само, до преди 3 месеца 90% от работещото население бе осигурявано върху 100 лв. и отгде тогава пари за Ауди ТТ или Хонда Акорд или Фолксваген Голф 4 например?

Огледай се, че 75% от автомобилния парк е внос от Германия, Австрия и /или Италия! Че сме обрали трошляците на половин Европа.

Редактирано от Eva* на 19.03.03 10:49.



Тема Re: Разбира ли българинът от колинови [re: Eva*]  
Авторpa4O (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 10:55



za 205cata sum suglasen 4e e jelezna ma6ina,oba4e frenskite koli kato cialo sa geiski,i se nujdaiat ot podrujka pove4e ot vsi4ki drugi 'zapadni',kato nai zle sa im dvigatelite,taka 4e ne misli 4e skoro niama da ti se nalogi podmiana na osnovni elementi;a po temata-smiatam 4e bulgarite razbirat ot koli adski mnogo-pusta siroma6ia.



Тема Re: А на базата на какво решинови [re: Resurrector]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано19.03.03 10:57



че, френските коли са трошки?

Сравнена с другите масови автомобили, Пежо произвежда автомобили с много по-качествени двигатели.

Кое според е трошливото? Двигател, окачване, или просто нежеланието на майсторите да ремонтират френски автомобили, защото не им разбират главите от такива коли!

Онзи ден един приятел спомена, че ремонта и смяната на предното окачване и смяната на амортисьори на Рено Клио е като сглобяване на детски конструктор!
Давайте, тогава да си купуваме всички Рено Клио.

Между другото, те никак не са лоши автомобили.



Тема Re: Абе това е ...нови [re: Bushman]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано19.03.03 11:08



Уви, това не е "измислена" класация, а реална класация на новите коли.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: А на базата на какво решинови [re: Eva*]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано19.03.03 11:13



Френската кола е добра, стига да я караш по идеално равен път, да не я юркаш много-много, да не я товариш много и да не я караш повече от 10 год.

На мен пък един познат ми сподели за електронните проблеми на новите модели на Пежо. Особено пък на 607 - гледаш го - старшно красива кола, ама е факт, че всяка втора отива в сервиза за доработка на електрониката. Разказвал ми е за доста странни неща - напр. развален датчик за дъжд на задното стъкло на Пежо (не помня модела), предизвиква неравномерна работа на двигателя. Е кажи ми, това нормално ли е?

Я вышел им наперерез!


Тема Re: А на базата на какво решинови [re: Eva*]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано19.03.03 12:40



В огромна заблуда си. 1-во, твойто пежо няма нищо общо с колите, за които става въпрос в темата, 2-ро клио продавано в Бг е гадна кола, с изключение на най-новото (имам аргументи) и 3-то, почти всички нови автомобили (масови), внасяни в Бг са турска сглобка и нямат нищо общо с качетвото на същите, продавани в Германия, примерно.
А по темата: Според мен в Бг хората си задават въпроса "Каква кола мога да си купя с парите, които имам" и затова класацията изглежда така.



Тема Re: А на базата на какво решинови [re: Myyy]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано19.03.03 13:49



И каква е разликата, между сглобено Рено във Франция и сглобено в Турция?!
Нима стандартите и изискванията не са същите и контролът в Турция е занижен?!

Nil novi sub sole


Тема Re: Разбира ли българинът от колинови [re: Eva*]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 14:19



Evi4ke,za tova 4e balgarina njama pari i ne moze da si pozvoli hubava kola si napalno prava-zatova i kupuva frenskite "tro6ki" kakto se izrazi kolegata.Te sa i za tova po-evtini ot dr. istinski koli!A tova 4e 9 meseza tarkalja6 205 po dupkite i vse o6te varvi e ne6to normalno-az minah 60 000km. s 13 godi6na Honda Accord i ne sam smenjal ni6to -ama ni6to po predniza-za razlika ot teb!!!Are 4ao i kasmet!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.