Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 07.06.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Айде пак се набутахме...  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 16:38



МО пак купи самолети само заради далаверата, без да се отпускат пари за усвояването на ремонта им в България и без да има структура в МО която да купува резервни части без посредник. Пък нали парите са от бюджета и не излизат от джоба на Свинаров така че може да ги хвърля на вятъра та и далавера да ми за посредниците.Обърнете внимание на цената, достатачно за да се отремонтира цялата налична авиация в Завод "Бенковски". Но защо да се създават работни места в България като могат да се плащат пари на швейцарци и подкупи на държавни чиновници. Е закупените вертолети "Бел" издържаха до началото но 2002 г и в момента лети само един и то като се снемат агригати и части от другите. Да видим колко ще издържат "Пилатусите".


Договор за доставка на 7 самолета "Пилатус" - шест учебно-тренировъчни и един специален самолет, за българските Военновъздушни сили бе подписан днес от военния министър Николай Свинаров и президента на швейцарската компания "Пилатус Еъркрафт" Оскар Швенк.

Самолетът за специални операции ще бъде в България преди Коледа, а останалите шест машини трябва да пристигнат до края на 2004 г.

Стойността на проекта е малко над 50 милиона швейцарски франка /над 33 милиона евро/. Оскар Швенк обеща поддръжка за целия жизнен цикъл на машините.

Купуват се 6 учебно-тренировъчни турбовитлови самолети "Пилатус" Пи Си-9м и един многофункционален самолет за специални цели Пи Си-12.

Той може да бъде ползван за медицински цели, за транспорт на до 1,5 тона на разстояние до 4000 км, обясни мениджърът на МО Август Мичев, цитиран от БТА. Целта била да имаме самолет, който да обслужва българските военни контингенти в Ирак и Афганистан без междинно кацане.

Самолетът, който е деветместен, може да бъде използван и от високопоставени лица, въпреки че не е "ВИП изпълнение".

Трима наши пилоти от авиобаза "Враждебна" са заминали за Швейцария, за да доставят "Пилатус" Пи Си-12. Очаква се самолетът да бъде в България на 23 декември, каза началникът на Главния щаб на ВВС ген.лейтенант Димитър Георгиев.

"Пилатус" са около четири пъти по-икономични от Л-39, с които разполагат ВВС, добави Георгиев.



















































© Copyright Mediapool





Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: eлeмar]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 20:41



За мен всичко е логично и в реда на нещата. Всичко се движи по план тоест. А плановете, както знаеш се правят винаги вън, а не в България. Май ти се ще да имаме ракети земя - земя? Или пък реактивна авиация? Или пък екстри като атомни централи??? Забрави! Ние ще ставаме екотуристически център на Европа и трябва да ни връщат още назад в технологично отношение.
Започваме пак с витломоторна авиация като след Ньойския договор!
Аре честито!



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Автор бopдeн ()
Публикувано07.12.03 10:25



Абе стига с тоя ремонт - тия самолети се експлоатират по състояние. Освен това за шест бръмбара да се усвоява ремонт е най-нецелесъобразното нещо - както сега излизат златни тия кръстачки, така иначе ще излезнат платинени.
При сегашното състояние на авиоремонтните предприятия и при перспективите за развитие на българската авиация аз въобще не виждам какво може да се ремонтира в заводите ни. За съжаление...

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Ихаааааааааанови [re: eлeмar]  
Автор Fox Mulder (специален агент)
Публикувано07.12.03 12:46



Чудя се да се радвам ли или не.
От една страна в страната ни идва чисто нова техника, от друга май това не беше най-добрият вариант. Предполагам ,че машините са РС-9М, хубаво самолетче... Само немога да разбера как така ще ни доставят РС-12 толкова бързо - след по-малко от три седмици. Май този не е новопроизведен или знам ли. Хубаво ,че не ми се сбъдна предвиждането ,че ще е във ВИП вариант.

Не питай какво страната ти може да направи за теб, а питай какво ти можеш да направиш за нея.


Тема Re: Ихаааааааааанови [re: Fox Mulder]  
Авторsu27 (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 16:26







Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: бopдeн]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 22:30



Това че се експлоатират по състояние не отменя ремонта. А и като се вземе в предвид че в момента в България летят около 30 машини на ВВС то освояването на ремонта на 1/5 от тях е напълно приемливо. Всъщност както виждаш "Беловете" също се експлоатират по състояние и затова не летят защото състоянието им е такова -нелетящо. Ако беше освоен ремонта им в български завод то там щяха да се погрижат за резервните части.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Автор бopдeн ()
Публикувано07.12.03 23:11



Значи - не знам досега да е сключвана сделка за закупуване на някаква авиационна техника, в която да е включено и усвояването на ремонта. За нито един от експлоатираните в момента летателни апарати това не е станало - няма такава практика. А в слючая няма и необходимост. На тая кръстачка няма какво да й се ремонтира. Освен двигателчето. Швейцарците няма да си продадат бизнеса за ремонт, а ние въобще не можем да си позволим да го купим. Абе въобще за к'во ли и пиша - след като регламентното обслужване ще бъде извършвано в Швейцария - за какъв заводски ремонт иде реч въобще?! Тука ще се сипва нафта - и толкоз.

И още един път да кажа - за 6 мърсола е абсолютно неефективно усвояването на заводски ремонт, дори и такъв да се предвиждаше.

Там, където започват ВВС свършват уставите. Започват НПП и НИАС


Тема Целта е да се оправдаят средстватанови [re: eлeмar]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 00:34



Toва е само първата лястовица. Тепърва предстои големия бизнес.



Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: Moss]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано11.12.03 11:29



Абе, братче, ти дебил ли си, или само се преструваш?



Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: Resurrector]  
Автор бopдeн ()
Публикувано11.12.03 13:23



Шо бе? Прав е Мосс.



Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: бopдeн]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано11.12.03 16:16



А, да бе, ей са като завъртиме един як бизнес, мамата си джаса, всичките ше станеме милионери и ше караме ферарита. Ебахти смешниците.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.12.03 17:24



FULCRUM, всъщност РС-9 са си добри машинк, и аз лично съм съгласен да ги вземем. Лошото е, че цялата сделка стана доста тайно и изненадващо. И не сме се върнали във витломоторната ера, освен ако някой няма намерение да замени L-39 с тези РС-9 ! Но е добре да се има една маневрена и лека машина за поддържане на летателната годност /вече за тренировки - зависи какво имат нашите Пилатуси/, при това на доста по-ниска цена от реактивните. Дано само не стане както писа Елемаг и да летят 2-3 години !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ихаааааааааанови [re: Fox Mulder]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.12.03 18:09



Добре де - какво все пак включват тези специални операции на РС-12? Нещо така и не ми е ясно!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: Resurrector]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.12.03 18:31



Resurrector, Моss си е съвсем прав - сега ще трябва да се прави конкурса за модернизацията на Ми-17 и Ми-24, а това са май $150 млн., а после идва ред на конкурса за нов многофункционален изтребител. Не знам от къде ще се намерят пари, но това ще е в обозримото бъдеще до 5-6 години. След това ще трябва вече вертолетите и да се заменят. Т.е. - това са на практика три немалки сделки /а покрай тях има и друго/, така че наистина тепърва ще започва голямото папане.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: Resurrector]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано11.12.03 18:33



Ние не, ама и не сме вътре в тая далавера, така че ще намазват други !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ихаааааааааанови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано11.12.03 20:45



Ти какво мислиш, че могат да включват? Превоз на тупани - нищо друго.



Тема Re: Целта е да се оправдаят средстватанови [re: Resurrector]  
Автор бopдeн ()
Публикувано11.12.03 20:48



Всичките няма да станеме, но няколко (десетки) човека, от които зависят сделките в областта на отбраната - със сигурност.



Тема Те са нашата гордост...нови [re: eлeмar]  
Автор бopдeн ()
Публикувано11.12.03 22:19



Даже на парада на 6 май ще участва първият Пилатус. Смешници.



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: бopдeн]  
АвторПapaд (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 01:26



Още от сега ли се знае кои самолети ще участват на парада на 6 май? Нещо твърде нехарактерно.



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: Пapaд]  
Автор бopдeн ()
Публикувано12.12.03 10:35



Разбира се, че отсега се знае - тези, които са изправни.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано12.12.03 12:23



Абе стига с тая "по-ниска цена". Само пълните лаици и тези, които имат далавера от закупуването на тия "Пилатус"-и могат да твърдят, че тия вентилатори излизат по-евтини от L-39. На всеки 150 часа наработка самолетите ще ходят до Швейцария за регламентно обслужване. Като сметнеш нальота дотам и обратно, аеронавигационни такси, командировъчни на екипажи (до Швейцария!) и т.н. и т.н. - цената естествено излиза по-голяма от това да даваш по 150 литра керосин повече за час на L-39. Да не говорим, че една резервна част швейцарско производство струва майка си и баща си.
Освен това - каквото и да са направили швейцарците - това си е витлов самолет.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 20:50



Разбира се Унуфри, че не е лоша машина РС-9! Бих си взел една в частния хангар, но не знам какво общо има с отбраната на страната?!? Знам, че се използват такива в някои страни, но като част от програма, в която те са само едно звено. А ние ще попълваме една голяяяяма дупка с тях!



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: бopдeн]  
АвторПapaд (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 21:41



Знаем я ние сложната авиационна техника, трудно е да се предвиди коя ще бъде изправна след около 5 месеца. Пък била тя и чисто нова.



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: Пapaд]  
Автор бopдeн ()
Публикувано12.12.03 22:24



Абе ако трябва да бъдем честни - АДСКИ лесно се предвижда коя техника ще бъде изправна. И то с години напред. Ама трябва след като някой умен човек направи предвиждането, някой друг (макар и на половина умен) да си свърши работата.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 12:52



Значи седлката е поредната безсмилица на нашите управници.
1> Учебни самолети не ни трябват. Имаме си L-39, които могат да преминат ремонт и да послужат още време преди да се мисли за нови самолети.
2> Нямаме военна авиация. Пенсионираха предсрочно МиГ-23, ще продадат МиГ-29 и какво ще ни остане? МиГ-21?
3> Самолети за транспортни цели си имаме поне два! Falcon-a може да достигне 4000км, освен това държавата има и Ту-154М. Вторият е по-добре да се ползва за такива цели от колкото да превозва президента(кога с делегация, кога сам). Просто нека него го пращат с редовни полети. Нали затова създадохме оная идиотщина Bulgaria air...Още един самолет е абсолютно ненужен!
4> Нещо за което ме подсети бордния: Ремонтът на тези машини не е усвоен и няма д абъде усвоен у нас. Така ще плащаме бая пари за ремонт в чужбина.

Всъщност някой може ли да ми даде и една причина, поради която тея самолети са нужни???



Тема И за да съм по-точен...нови [re: harrier]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 12:57



...ето сравнение на дълечината на полета на Falcon 2000 и Pilatus PC12:
Falcon 2000 5560km
Pilatus PC12 4187km
И да добавя че и двата самолета могат да поберат до 8 човека, само дето единият е във ВИП изпълнение.
Изводите си ги правете сами...



Тема Re: И за да съм по-точен...нови [re: harrier]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 14:50



До колкото знам "Пилатуса" няма тоалетна така че не виждам как ще лети 10 часа колкото са му нужни за 4000 км. Тези самолети имат единствената цел да оправдаят съществуването на военновъздушното училище (според една от версиите) те не могат да заменят Л-39. По света няма армия която да използва за учебен самолет витлови машини. Те се използвата само за първоначално обучение, така че "Пилатусите" могат да заменят не Л-39 а "Злин" така че тяхното място е на Божурище а не на Каменец.



Тема Re: И за да съм по-точен...нови [re: eлeмar]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 17:15



Ти ме подсети, че трябва да обърнем внимание и на още нещо. Хващам се на бас че този самолет няма да стъпи в Афганистан или Ирак, просто защото я си представете колко часа има да се бъхти до там...



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: harrier]  
Автор бopдeн ()
Публикувано13.12.03 20:55



ХариЕР-е, малко не е баш така. Принципно е добре и ВВС да имат собствен самолет за превоз. Защото Фалкон за военни нужди ще бъде отпуснат на кукуво лято. А в Ту-154 няма каво да возиме, освен ако не решат да превозват цялата армия нанякъде. Ама има много но...
А за ремонта пак не се изясни въпроса. Тези самолети в жизненият цикъл нямат предвиден заводски ремонт (само двигателите им имат). И за шест машини никой няма да усвоява ремонт. Проблемът е, че текущото им регламентно обслужване няма да се провежда в България.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:04



Що на 150 часа. Баси нетрайните колбаси. Така ли е подписано в сделката - всяка година да ходят на ремонти в Банкеристан !!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: FULCRUM]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:12



Ми аз не съм казал, че ще се радвам ако замени L-39, ама все пак е добре да запълни дупката от извеждането на L-29, особенно в началното обучение /само не знам от Търново къде ще излитат - сигурно от Детелината /. Ама имам и един въпрос - какво ще е въоръжението на Пилатусите - наше /имам предвид неща като УПК-23-250, УБ-32-57, ОФАБ-100 и т.н./ или и за това ще се преебаваме?

veni, vermini, vomini


Тема Re: Ихаааааааааанови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:23



Да бе - Свински ще ходи на гости на славните ни рейнджъри в Ирак !!!

veni, vermini, vomini


Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:28



Що бе - показва се изправната техника във ВВС !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:34



Абе РС-12 при положение, че ще ни е коледния подарък, все трябва да окъка 5 месеца, още повече че ще носи големите фуражки !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: harrier]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:39



Иии - кви въпроси задаваш. Ми трябват ни за светлото Атлантическо бъдеще!

veni, vermini, vomini


Тема Re: И за да съм по-точен...нови [re: harrier]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:40



Предимството на Пилатуса е, че е по-малък и по-бавен !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано14.12.03 09:55



Абе това не е ремонт. Регламентно обслужване. Демек ТЕЧ. И 150 часа е напълно нормално време.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано14.12.03 09:57



"Пилатус" се въоръжават от белгийска фирма. Демек - няма да е наше въоръжението. И тия системи дето си ги писал са мощни като ядрено оръжие в сравнение с това, което ще дойде в България.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.12.03 10:47



Хъм....с такива самолети колумбийците си торят маковите насаждения. На нас за какво са ни? Освен ако не ги пуснат в гражданската авиация. София-Варна примерно?



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано15.12.03 17:52



Един въпрос малко оффтопик. По принцип не е ли добре първия самолет на курсантите да е витлов? Или няма проблем да ги качат направо на L-39?



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: Resurrector]  
Автор бopдeн ()
Публикувано15.12.03 20:23



При положение, че се обучават бойни авиатори, които след това ще летят на реактивни самолети - не е необходимо първият им самолет да е витлов. Не че пречи, но е безсмислено.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: бopдeн]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано17.12.03 17:36



Мисълта ми е, че реактивния все пак е по-сложен.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: Resurrector]  
Автор бopдeн ()
Публикувано17.12.03 22:06



В пилотирането реактивният самолет е по-прост. Липсват жироскопичните моменти и прецесионни движения, създавани от винта.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: бopдeн]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано18.12.03 01:18



Но е по-сложен за управление, предполагам. Като машинарии.



Тема Даймлер Крайслер ще модернизира автомобилния паркнови [re: Moss]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 18:31



Следващите са свързани с модернизацията на хеликоптерите Ми-17 и Ми-24, със системата за морски суверенитет и строителството на многоцелеви корвети, които ще започнат от следващата година.

Нямало пари! Има, че и повече отколкото трябват.



Тема Интересно...нови [re: Moss]  
Автор Fox Mulder (специален агент)
Публикувано19.12.03 23:46



Стойноста на сделката за мерцедесите ще е на стойност от 0.8 до 1 милиард долара. Както сме тръгнали до три години очаквам конкурс за нови бойни самолети. И без това вече ни трябват такива.

Пари в Тази страна има мнооооооооооого ,но как се харчат.... Примерно бюджета на здравната каса за 2004 г. е 1.35 милиарда лева. Ужасно много пари, но ако недай си боже ти се наложи да влезеш в болница ще трябва даже да си носиш храна от дома.

Не питай какво страната ти може да направи за теб, а питай какво ти можеш да направиш за нея.


Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано21.12.03 02:31



Е няма ли да има НУРС и бомби? Само по 2х7.62-мм ли ще имат !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Даймлер Крайслер ще модернизира автомобилния паркнови [re: Moss]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано21.12.03 02:34



Абе тия работи от доста време се знаят. Армията ще вземе 10 000 мерцедеса.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: Resurrector]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано21.12.03 02:38



Абе то си е добре отначало да се почва с по-слаба превозна машина, и в последствие да се преминава на УТС от по-висок клас като L-39. Преди се ползваха Злинове, ама май системата с премнаване през 2-3 УТС от различен клас при нас си е само добро пожелание - в момента нямаме средства и за един !

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано21.12.03 10:50



Злин-ове се използваха в аероклубовете. През последните 40 години военните летци са се обучавали само и единствено на реактивни учебно-тренировъчни самолети. С изключение на випуск 1998, които налетяха по няколко часа на Як-18Т. Експеримента се оказа неуспешен. Як-а може и да става за обучение, но не за военни летци.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано25.12.03 20:02



Абе въртиперковските машини като Як-18 стават само за мотивационни и първоначални превозни полети за създаване на основни летателни навици. Все пак не може да сравняваме РС-9 със Злиновете, но и е по-добре да има летящи Пилатуси, отколкото ръждясващи по стоянките Елки.

veni, vermini, vomini


Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: onufriii]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано25.12.03 22:54



Бъди сигурен че след не особенно дълго време (година и половина -две след пристигането си в България ) повечето Пилатуси ще бъдат като Беловете тоест няма да летят а ще ги използват за източник на резервни части.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Автор haydutyn (непознат )
Публикувано23.01.04 22:47



А пилатусчето е отново на земята ! и пак търсиме чичко швейцарец да ни го прави. Май само профукахме народните парици и грабнахме комисионните.



Тема dali ni tryabva voenna aviaciaнови [re: eлeмar]  
АвторHAYDUTlN (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 21:44



Дано не насоча мислите ви в посока на конфронтация, като прочетете мнението ми по този въпрос
Преди дваисетина години избрани люде от обкръжението на бившия министър Джуров решиха, че на обрулената ни държавица и трябват самолети МиГ-29 и Су-25. Самолетите дойдоха, но тъй като гумените глава не си бяха направили труда да премерят хангарите самолетите останаха на открито. Май тогава се размина с рязане на пагони и сритване в задниците .
Сега обаче има далаверка, и разни мениджъри( вече уволнени) се скъсаха да тръбят колко са хубави тия Бел-ове и тоя швейцарски Пилатус. Хубав ли е? Да, между 3 и 5 % от 5 млн. шв.франка които свенливо потънаха в джобовете мениджърски и генералски.
А МО е толкова умно, че и в двата случая за покупката се използва една и съща посредническа световно неизвестна фирма.
Братя , мнителната ми селска душичка ми подсказва че ТОВА е ОБИР.
Усвоихме много бързо средствата, а генерала Петров го хваща главоболие колчем се сети каква глупост е направил като е одобрил сделките.
ИМА ВОЕННА АВИАЦИЯ-ИМА ПРОБЛЕМИ. НЯМА ВОЕННА АВИАЦИЯ-НЯМА......ГЕНЕРАЛИ .



Тема Re: dali ni tryabva voenna aviaciaнови [re: HAYDUTlN]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 23:29



МиГ-29 влиза! Някак.



Тема Re: dali ni tryabva voenna aviaciaнови [re: Moss]  
Автор бopдeн ()
Публикувано17.02.04 14:36



По принцип самолет се избира не по това влиза ли в укритие, или не. Ако не влиза - ще се построи ново (както е и започнато да се праври в Безмер). Скъпо е, ама евтино няма.
А специално Су-25 в цял свят (и Русия също) спи на открито.



Тема Re: dali ni tryabva voenna aviaciaнови [re: бopдeн]  
АвторHAYDUTYN (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 22:07



Съгласен съм,че от спане на открито Су-25 няма да изстине, но предназначението на арочните(не съм сигурен за термина)укрития е не само да го топли. Су--25 е брониран само отстрани .



Тема Re: dali ni tryabva voenna aviacia(re moss)нови [re: Moss]  
АвторHAYDUTYN (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 22:12



Е,влиза количкарите си знаят как.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.