Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 17.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
Автор бopдeн ()
Публикувано12.12.03 12:23



Абе стига с тая "по-ниска цена". Само пълните лаици и тези, които имат далавера от закупуването на тия "Пилатус"-и могат да твърдят, че тия вентилатори излизат по-евтини от L-39. На всеки 150 часа наработка самолетите ще ходят до Швейцария за регламентно обслужване. Като сметнеш нальота дотам и обратно, аеронавигационни такси, командировъчни на екипажи (до Швейцария!) и т.н. и т.н. - цената естествено излиза по-голяма от това да даваш по 150 литра керосин повече за час на L-39. Да не говорим, че една резервна част швейцарско производство струва майка си и баща си.
Освен това - каквото и да са направили швейцарците - това си е витлов самолет.



Тема Re: Айде пак се набутахме?нови [re: onufriii]  
АвторFULCRUM (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 20:50



Разбира се Унуфри, че не е лоша машина РС-9! Бих си взел една в частния хангар, но не знам какво общо има с отбраната на страната?!? Знам, че се използват такива в някои страни, но като част от програма, в която те са само едно звено. А ние ще попълваме една голяяяяма дупка с тях!



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: бopдeн]  
АвторПapaд (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 21:41



Знаем я ние сложната авиационна техника, трудно е да се предвиди коя ще бъде изправна след около 5 месеца. Пък била тя и чисто нова.



Тема Re: Те са нашата гордост...нови [re: Пapaд]  
Автор бopдeн ()
Публикувано12.12.03 22:24



Абе ако трябва да бъдем честни - АДСКИ лесно се предвижда коя техника ще бъде изправна. И то с години напред. Ама трябва след като някой умен човек направи предвиждането, някой друг (макар и на половина умен) да си свърши работата.



Тема Re: Айде пак се набутахме...нови [re: eлeмar]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 12:52



Значи седлката е поредната безсмилица на нашите управници.
1> Учебни самолети не ни трябват. Имаме си L-39, които могат да преминат ремонт и да послужат още време преди да се мисли за нови самолети.
2> Нямаме военна авиация. Пенсионираха предсрочно МиГ-23, ще продадат МиГ-29 и какво ще ни остане? МиГ-21?
3> Самолети за транспортни цели си имаме поне два! Falcon-a може да достигне 4000км, освен това държавата има и Ту-154М. Вторият е по-добре да се ползва за такива цели от колкото да превозва президента(кога с делегация, кога сам). Просто нека него го пращат с редовни полети. Нали затова създадохме оная идиотщина Bulgaria air...Още един самолет е абсолютно ненужен!
4> Нещо за което ме подсети бордния: Ремонтът на тези машини не е усвоен и няма д абъде усвоен у нас. Така ще плащаме бая пари за ремонт в чужбина.

Всъщност някой може ли да ми даде и една причина, поради която тея самолети са нужни???



Тема И за да съм по-точен...нови [re: harrier]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 12:57



...ето сравнение на дълечината на полета на Falcon 2000 и Pilatus PC12:
Falcon 2000 5560km
Pilatus PC12 4187km
И да добавя че и двата самолета могат да поберат до 8 човека, само дето единият е във ВИП изпълнение.
Изводите си ги правете сами...



Тема Re: И за да съм по-точен...нови [re: harrier]  
Авторeлeмar (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 14:50



До колкото знам "Пилатуса" няма тоалетна така че не виждам как ще лети 10 часа колкото са му нужни за 4000 км. Тези самолети имат единствената цел да оправдаят съществуването на военновъздушното училище (според една от версиите) те не могат да заменят Л-39. По света няма армия която да използва за учебен самолет витлови машини. Те се използвата само за първоначално обучение, така че "Пилатусите" могат да заменят не Л-39 а "Злин" така че тяхното място е на Божурище а не на Каменец.



Тема Re: И за да съм по-точен...нови [re: eлeмar]  
Авторharrier (Нерегистриран)
Публикувано13.12.03 17:15



Ти ме подсети, че трябва да обърнем внимание и на още нещо. Хващам се на бас че този самолет няма да стъпи в Афганистан или Ирак, просто защото я си представете колко часа има да се бъхти до там...



Тема Re: Айде пак се набутахме... [re: harrier]  
Автор бopдeн ()
Публикувано13.12.03 20:55



ХариЕР-е, малко не е баш така. Принципно е добре и ВВС да имат собствен самолет за превоз. Защото Фалкон за военни нужди ще бъде отпуснат на кукуво лято. А в Ту-154 няма каво да возиме, освен ако не решат да превозват цялата армия нанякъде. Ама има много но...
А за ремонта пак не се изясни въпроса. Тези самолети в жизненият цикъл нямат предвиден заводски ремонт (само двигателите им имат). И за шест машини никой няма да усвоява ремонт. Проблемът е, че текущото им регламентно обслужване няма да се провежда в България.



Тема Re: Айде пак се набутахме? [re: бopдeн]  
Автор onufriii (отнесен)
Публикувано14.12.03 00:04



Що на 150 часа. Баси нетрайните колбаси. Така ли е подписано в сделката - всяка година да ходят на ремонти в Банкеристан !!!

veni, vermini, vomini



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.