Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 28.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Ненови [re: onufrii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 11:39



При това положение шансовете са меко казано минимални...



Тема Напротивнови [re: varban]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 11:47



Без участието на горивната автоматика (която увеличава разхода на гориво за двигателите, а оттам и мощността им) след увеличаването на общата стъпка (оттам съпротивителната сила на винтовете) техните обороти ще паднат. В противен случай - нарушение на Закона за запазване на енергията.
Нали?!



Тема Re: Видях че спорите за Ка-50 и AH64Dнови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 12:30



Фактът, че никой не иска да набута в служба едноместния Ка-50, който има две катастрофи при пилотаж и недоизпитани качества в бойна обстановка (това в Чечения е прекалено режисирано и предпазливо за да се счита за истински изпитания) е красоречиво доказателство, че конкуренцията с Ми-28 не е приключила.
Все пак, в революционния Ка-50 не са отчетени в сериозен план уроците от афганистанския опит, което не можем да кажем за Ми-28, където конструкторите са се съобразявали в пълна степен от проблемите, излезли наяви при анализите на бойното използване на Ми-24 в Афганистан.
Така, че изборът на Ка-50 е напълно политически, а не базиран на точни военно-технчески критерии (ако беше такъв, ехе-е-е военните отдавна да го бяха прегърнали, все всеки се въздуржа да го хвали, особено след катастрофата с генерал Воробьов). Все пак - едноместен вертолет, а по-ненадеждан от руската автоматика от 80-те години май е само китайската (ако я има).



Тема Мдааанови [re: Moss]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано03.10.02 13:00



Знаех си аз, че тая работа ще е твърде сложна и секретна!

permis portisinocidere


Тема Re: Видях че спорите за Ка-50 и AH64Dнови [re: S.]  
Автор onufrii (отнесен)
Публикувано03.10.02 13:10



По тази логика и аз да попитам колко е широка подкрепата за Ми-28. Не че имам нещо против него, но за Ка-50 се чува повече. Или е просто по-лансиран.

permis portisinocidere


Тема Re: брей какви работи...нови [re: бopдeн]  
Автор nikie (наперен)
Публикувано03.10.02 16:40



Интересно,
предполагам, че на всички бойни вертолети това е напълно автоматична система. Доколкото знам при по-старите модели (особено гражданските) мощността подавана на двигателя за да поддържа необходимите обороти на носещия ротор (които неминуемо се променят при промяна на стъпката на лопатите) се регулира от пилота (най-често регулатора е монтиран на самият лост за промяна на ъгъла във вид на въртяща се ръкохватка с блокировка).

Ако пък толкова те дразни пусни го по пързалката...


Тема Re: Ааа, ненови [re: onufrii]  
Авторбopдeн (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 18:43



А за центробежни сили чувал ли си?



Тема Re: Видях че спорите за Ка-50 и AH64Dнови [re: onufrii]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 18:45



Ако Ка-50 беше наистина това, което им трябва на военните - отдавна да са забравили за Ми-28. А щом все още се държат за него - дори и само каторезерва - значи нямат вяра на Ка-50 (на първо място заради едночленния еипаж и калпавата автоматика (все пак говорим за технологии от 70-те години, изпълнени през 80-те), за механиката може би са я докарали горе-долу. Оттогава до днес, прогресът, еееееее



Тема Винаги има усложнения.нови [re: бopдeн]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано03.10.02 19:11



Двуроторната съосна схема не е перфектно симетрична; единият ротор е върху другия, следователно всеки работи в различно обтичане. Достатъчно различно за да внесе несиметричност в летателните качества, вкл. в контролния отзив.

Освен това силовият мост за двуроторна съосна схема е по-сложен и си има слаби точки.

Бързо маневриране с двуроторна съосна схема (заради споменатата несиметричност) внася нужда от контролен вектор, който най-лесно се доставя от задно витло... Но в случая го няма - и контролният вектор би дошъл или от крилни плоскости, или от диференциална тяга и стъпка в роторите, или от отбивка на отходни газове през контролни сопла. Не знам Ка-то дали има отходни сопла; май няма. Даже да има - те няма да имат лост рамо. Крилни плоскости работят при високи скорости само. Остават диференциалите в тяга и стъпка. А те са до-о-ста сложни за приложение, за БЪРЗО маневриране; нека оставим аеродинамичната сложнотия и само сметнем ротационната инерция (при промяна на обороти и на лопатна стъпка).

Аз горе-долу (грубичко и простичко) изброих слабости с двуроторната съосна схема заради които доста (бих се престрашила да кажа мнозинството) хора все още предпочитат класическата схема.



Тема Re: Ааа, ненови [re: Resurrector]  
АвторS. (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 09:22



Решението е пределно просто и по руски:
- по принцип бойните строеве никога не са плътни, а при Ка-50 вероятно разстоянието между машините в двойката ще бъде не по-малко от 400 - 500 m - точно поради съображението за хвърчащите лопати при катапултиране. Иначе от техническа гледн аточка отстрела е пределно прост - с пиропатрони с електрическо задействане, монтирани в основата на лопатата (както е решен въпроса със системите за аварийно изхвърлянеи на пилони и подкрачен резервоари и задействане на противопожарни бутилки в системата за гасене на пожар в двигателя).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.