Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 22.05.24 
Технически науки
   >> Авиация
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Веднага след войната са Hawker Hunterнови [re: Eagleclow]  
Автор onufrii ()
Публикувано12.02.02 14:00



HAWKER HUNTER е бил доста добра машина - лек, маневрен, сравнително евтин, с добро въоръжение, но колкото до БРЛС, отначало изобщо не е имал такава. А факта, че е бил на въоръжение в Индия се обяснява и с чисто политически фактори - тя е била английски доминьон /отделно можем да говорим и за чисто практически моменти, показващи качествата на британските машини с факта, че Индия произвежда доста време лицензно GNAT/. А и машината сама се доказва - не само швейцарските HUNTER-и са дълголетни. Колко години, например, се ползваха австрийските JAS-35, или нашите МиГ-17?



Тема Re: Грозни, но ефикасни!нови [re: Moss]  
Автор onufrii ()
Публикувано12.02.02 14:21



За тази акция можем да поспорим - след многочасов полет, и десетки изсипани бомби, само една пада на пистата, и то в самият и край. Така че ефекта от тази акция е бил нищожен. А проблемите по този полет са били не един - и с неправилният график на дозарежданията, и при кацането, когато останалите почти без гориво самолети са бързали да кацнат, и са щели да се сблъскат на земята. Ако не е бил професионализма на пилотите, операцията /която си е била пълен провал откъм логистика/ е можела да добави още една черна страница в историята на RAF.
А колкото до американците в Ирак, не виждам какво чак толкова голямо геройство е да се събере целият свят, за да смачка една държава на по-ниско технологично ниво, а великите американски войни да пращат в най-напечените места някой друг да им върши черната работа. За този въпрос може да се открие нова тема, но май там ще изпаднем в ненужни спорове кой крив, и кой прав.



Тема Re: Грозни, но ефикасни!нови [re: onufrii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 14:30



Според мен това е най - голямото геройство - да събереш доброволно много държави които по - принцип не искат да се събират и да успеш с тяхна помощ да си осъщиствиш намеренията. Изхода от войната е безспортен, водещата роля на америка също.



Тема Относно САЩнови [re: Moss]  
Автор onufrii ()
Публикувано12.02.02 14:50



Е, да. Тогава беше лесно да се съберат всички, след като предварително са били настроени срещу Ирак. А това, че САЩ са доминирали е разбираемо - кой друг ще има такъв интерес да изтрепе 100 000 души за 10 цента на барел петрол, кой трябва да обере лаврите, да си раздвижи оръжейната индустря, да качи долара, след славната победа да си продаде оръжията, да разположи свой контингент за да контролира петролния резервоар на света. И на горките американци не им е лесно. Но дали с такова единодушие се втурнаха всички съюзници във войната срещу Югославия, когато на САЩ им кефна да атакуват суверенна държава без да се съгласуват с НАТО и ООН, и без да обявят война на сърбите. По всички международни закони, това е тероризъм. А дали все още САЩ имат толкова поддръжници, след като решиха да нападат всички държави от "Остта на злото". Какво може да се очаква от страна, чийто президент в официални изявления говори за "Адски изчадия" и "Справедлива война срещу злите сили". А може би трябва да споменем и парадоксално-безобразните намерения на САЩ да атакуват суверенна държава, с официалната цел да свалят законно избраният и президент? На това вече не знам как се казва. Май е доста логично, че Германия и Англия започнаха да се карат със задокеанския каубой.
Искам предварително да се извиня на някой, ако се почувства засегнат по някакъв начин от изказването ми, или го смята за твърде рязко, но както може би сте забелязали, аз тварде недолюбвам САЩ.



Тема P.S.нови [re: Moss]  
Автор onufrii ()
Публикувано12.02.02 14:53



Ако трябва да търсим истински войници и герои, погледни към Израел.



Тема Истинските героинови [re: onufrii]  
АвторMoss (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 15:22



са в СССР и сега в Русия. Просто в другите държави нещата се решават с по - малко героизъм . В нормалните държави геройствата не са на особенна почит ( това според ман ) пък и резултата е крайно спорен.



Тема Re: При Вулканитенови [re: onufrii]  
Автор Eagleclow (пустинен плъх)
Публикувано12.02.02 15:51



самите операции Блек Бъг са били планирани под всякаква критика. А и да използваш стратегически бомбардировач, който е за действия над площадни цели, в пресечен терен като Фолклендите, разбира се, че не можеш да очакваш висока ефективност.

Комодски дракон-грозен гущер с жесток инстинкт за оцеляване и отровни зъби.Точно като мен


Тема Re: Не случайно казах за Хорнет-итенови [re: onufrii]  
Автор Eagleclow (пустинен плъх)
Публикувано12.02.02 15:55



Бях на няколкостотин метра от един село на север от Басра, в което от 400 човека единствения военен беше полицай, при това еднокрак. Всички други мъже бяха в армията, тоест-почти всички-военопленници. Няколко Хорнета си направи учение като по учебник и останаха 4 човека здрави-две жени и две деца. Вечерта по СNN съобщиха, че е унищожен комплекс за химическо оръжие. Щях да падна, меко казано. Виж-тогава бяха царе-когато пробваш колко си добър с оръдието срещу едно село с жени и деца.

Комодски дракон-грозен гущер с жесток инстинкт за оцеляване и отровни зъби.Точно като мен


Тема Re: За последното изречениенови [re: onufrii]  
Автор Eagleclow (пустинен плъх)
Публикувано12.02.02 15:59



имаш едно голямо от мене в кръчма по твой избор!

Комодски дракон-грозен гущер с жесток инстинкт за оцеляване и отровни зъби.Точно като мен


Тема Re: Не случайно казах за Хорнет-итенови [re: Eagleclow]  
Автор onufrii ()
Публикувано12.02.02 16:51



Аз пък не мога да забравя онзи случай в Сърбия, когато двойка F-16 атакуват от пределно малка височина бежанска колона, и хвърлят прицелно по 1-2 бомби на заход. Не знам колко точно бяха направили, но избиха към 70 бежанци. И каква беше официалната версия? Ами пилотите объркали двата трактора в колоната с танкове. Без коментар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.