Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 05.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема Плоблем със CD плейърнови  
Автор Куинс (Креативният)
Публикувано01.11.13 12:21



Здравейте, аз да попитам отново нещо. Имам CD плейър с марка Technics SL-PG470A ( отделен компонент), включен е към усилвател и тонколони. От известно време ми се появи следния проблем - някои компакт дискове не ги чете, и ми дава надпис - No disc . Не мога да разбера причината, но например няма никакъв проблем при четенето на други дискове, не прескача, не прекъсва, всичко е наред, но нали казвам, някои дискове не ги чете ( няма значение дали са оригинални или записани). Не мога просто да си обясня причината? Имам го от много време и не ми е правил проблеми с четенето досега. Държа на този плейър, но не мога да реша проблема?! Ако някой може да помогне със съвет, ще съм много благодарен.



Няма начин, да няма начин!

Редактирано от Куинс на 01.11.13 12:22.



Тема Re: Плоблем със CD плейърнови [re: Куинс]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано01.11.13 17:55



Почисти лещата на оптиката. Ако не помогне - нова лазерна глава. Ако не си наясно кое как се прави - в най-близкия сервиз.



Тема Re: Плоблем със CD плейърнови [re: hidrazin4o]  
Автор Varna_Boy-56493 (Креативният)
Публикувано09.11.13 17:38



Водих го и на сервиз... Почистен, всичко било в ред. След известно време пак - цък No disc

Поеме ли диска и покаже брояча - няма проблем с четенето, нито прескача, нито има някакви смущения в звука... Ама на - проблем...

Няма начин, да няма начин!

Тема Re: Плоблем със CD плейърнови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано09.11.13 19:19



Нищо ново под небето. Иска нова оптична глава. като и разбереш цената, ще ти мине мерака.



Тема Re: Плоблем със CD плейър [re: hidrazin4o]  
Автор Varna_Boy-56493 (Креативният)
Публикувано10.12.13 17:22



Благодаря ти за отзивчивостта. Е, нова глава няма как да взема. Значи, отворих плеъра и самата лупичка съвсем внимателно я почистих с малка четчица. Хубавото е, че вече почти всичко ми чете, без никакъв проблем. Само няколко диска не ми вървят, но както и да е. Имам чувството, че в сервиза не са го поглеждали, или не им се е занимавало. Има ли друг начин на почистване, освен с четчица, някакъв препарат или спрей?

Няма начин, да няма начин!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.