Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 10.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цифров кабелен тунер  
Автор vavel (непознат)
Публикувано31.01.13 18:09



Здравейте,имам ЛСД ТВ с ефирен цифров тунер.Мога ли да монтирам кабелен цифров тунер в ТВ?



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: vavel]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано01.02.13 00:57



Само външен.



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: hidrazin4o]  
Автор vavel (непознат)
Публикувано01.02.13 08:51



Външен имам със скарт кабел,но мисля,че качеството на картинате ще се подобри при вътрешен тунер.



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: vavel]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано03.02.13 14:48



Да, определени ще се подобри с вътрешен тунер монтиран в нов телевизор. Не в твоя.



Тема Re: Цифров кабелен тунер [re: hidrazin4o]  
Автор probaVHF ()
Публикувано04.02.13 01:44



Не ти го знам какъв е телевизора, обаче на нашия филипс ни казаха да го настроим като изберем швеция. И така намира програмите от кабеларката (цифровите)



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: probaVHF]  
Автор vavel (непознат)
Публикувано04.02.13 11:28



Телевизора е Фунай.Отзад има отвор 60х8 мм-предполагам за карта,но в упътването пише че има само ефирен тунер.



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: vavel]  
Автор probaVHF ()
Публикувано04.02.13 15:54



Аз не зная каква е разликата. Може и да може може и да не може. Но все пак тунера му трябва да е хипербанд. Цифровия декодер вътре е свързан след нормален аналогов тунер. Т.е. вместо готов аналогов сигнал се получава цифров който се декодира. Така че, ефир, кабелна, не мисля, че трябва да има разлика. Ама знам ли..

Редактирано от probaVHF на 04.02.13 15:56.



Тема Re: Цифров кабелен тунер [re: probaVHF]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано06.02.13 15:53



Можеше поне модела на телевизора да напише.



Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: hidrazin4o]  
Автор vavel (непознат)
Публикувано06.02.13 18:13



FUNAI LH8-M40BB-- НАПИСА ГО!





Тема Re: Цифров кабелен тунернови [re: vavel]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано07.02.13 22:22



Ами наистина имаш само ефирен цифров тунер DVB-T


Освен това наистина тунера изработва аналогов сигнал първоначално и после се "цифровизира". Само една подробност - тунера се настройва по цифрови шини и не е като едновремешните тунери дето ги сменяхме, за да си направим TV-то хипербанд.
Такава подмяна не знам дали някой въобще до сега е правил а и дали ще си заслужава ако въобще е възможно. Цената на тунера и подмяната определено би била доста по-висока от цената на един приемник за кабеллна. Това е фрагмент от схема на друг FUNAI , който също няма кабелен тунер:





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.