Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 18.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "обновяване" на дом.кино?нови  
Автор ivaila28 (непознат )
Публикувано17.11.08 14:59



Моля за съвет. Имам старо дом.кино Панасоник SA-HT520, но без DivХ, а сигурно и без др.нужни днес формати. Възможно ли е да си купя и кой точно модел на ДВД плеър, който да заеме неговото място и да ползва колоните? Ако не да се свърже към него и звука да стига до колоните. С какви кабели и в кои входове. Имам снимка на задния панел на ДВД-то, но не виждам как мога да го кача тук?
Четох някъде, че има ДВД пеъри с упсейлинг, които упскейлват старите ДВД-та до почти ХД формат?
Предстои ми и покупка на ное ЛСД ТВ. Може ли и той да се свърже към всичко това, така че и звука на телевизията да минава през колоните. В момента не е така защото ТВ апрата е много стар.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: ivaila28]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано17.11.08 16:38



опитах се да намеря твоя модел, но нещо не намирам снимки. Поне видях, че има видео вход и стерео вход. Което означава, че ако си купиш такъв плеър, ще работи. Проблема обаче е, че през стандартния видео вход има аналогов сигнал, т.е. губиш качество, а през стандартния стерео вход губиш съраунд каналите и панасоника, ще трябва да ги разпъва с долби пролоджика, което става, но определено не е като истинското 5.1. Та, ако има и други входове, добре е да ги покажеш. Пробвай в дата.бг, там се качват картинки, а тук сложи линка към нея. Кабелите за тоя вариант са обикновенни чинчове, но пак ти казвам - много компромиси има в него.

Плеър - Мисля, че имаше един пионер, но не помня модела - цената около 150-180лв, има ъпскейл, но той все пак не прави чудеса, не очаквай много. Иначе останалите неща си ги има. Виж някой онлайн магазин, електрон.бг примерно и лесно ще се ориентираш в модела по марката и цената. Това е засега, успех!



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: s.prodanov]  
Автор ivaila28 (непознат )
Публикувано19.11.08 08:59



Мразя да се занимавам с техника, а постоянно ми се налага. Кофти, че тук не могат да се качват картинки. В дата.бг трябваше да се регистрирам, както е почти навсякъде. След няколко дни ще съм си забравила поредната регистрация и че изобщо съм била там. Както и да е.
Балгодаря за отговора. Разбирам, че ще има компромис с качеството, но се надявам поне от прехода 5.1 към 2.0 колоните да не пращят и звука да е приемлив. Целта на този етап е без много средства да мога да плейвам и др.формати и все пак да ползвам колоните на дом.кино. Когато купувах това дом.кино, купих и една стерео уредба. В магазина консултантите можеха да ми кажат, че е по удачно да си купя ресийвър и колонки и какво да е ДВД за тези пари. Сега уредбата е напълно излишна според мен.

Заден панел:
http://img.data.bg/i.php?id=1252676

Това ли са "чинчове"
http://img.data.bg/i.php?id=1252677

Редактирано от ivaila28 на 19.11.08 09:02.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: ivaila28]  
Автор Gethsemane (непознат)
Публикувано20.11.08 01:33



Това, което си замислила няма да стане. Просто Панасоник са хитреци и са се погрижили да не стане. Самия усилвател е във субуфера и той получава цялата информация по един кабел, който го няма никой друг двд плеър освен във пълните им системи. Така че единствения шанс ти е да купиш едно нормално двд, което да има стерео чинчове за изход и да получиш само двуканален звук. Ще жертваш съраунда за сметка на повече видео формати.
Старото ти двд има една опция за изкуствен съраунд и с нея ще ручат всички колони макар и да не е истински 5.1 звук ще ти свърши някаква работа.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: Gethsemane]  
Автор ivaila28 (непознат )
Публикувано20.11.08 06:59



Благодаря за отговорите. Бихте ли ми казали как разпознавам "стерео чинчове за изход". Какво е тяхното означение на задния панел. След като го купя, тези два стерео изхода към кои входове на моето двд ги свързвам?



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: ivaila28]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано20.11.08 12:33



Когато си купиш новото ДВД, там някъде ще пише видео аут и аудио аут и ще бъдат чинчове - да, това, което си снимал е кабел с чинчове - за аудиото са две камбанките, за видеото е същия кабел, но с една камбанка. Тези кабели ги свързваш на задния ти панел където пише аудио ин и видео ин. Ще работи. Но, както каза и човека по-горе, ще загубиш и от видео и от аудио сигнала. Май няма друг начин като гледам...


ПП всъщност, говоря глупости, сега като разгледах - значи свързваш само аудиото на новото двд към сегашното. Видео сигнала си отива директно към телевизора с какъвто кабел си има в комплекта.

Редактирано от s.prodanov на 20.11.08 12:36.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: ivaila28]  
Автор Gethsemane (непознат)
Публикувано21.11.08 12:07



На новото двд ще имаш /трябва да имаш/ Аудио изход с две камбанки /чинчове/. Купуваш си кабел, който от двете страни е със по 2 камбанки /чинчове/ и ги вкарваш във AUX входа на товето старо двд. От дистанционното на старата система имаш бутон AUX и като го натиснеш ще чуваш вече звука от новото двд.
За да бумкат всички колони, а не само двете предни избери режим SuperSurround от старото дистанционно. Или Dolby Prologic.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино? [re: Gethsemane]  
Автор ivaila28 (непознат )
Публикувано18.12.08 16:29



Това е малък кошмар. Купих си първо ЛСД ТВ Sony и реших с кабели от РС-то до ТВ да реша проблема с форматите,но:
1. ТВ свързах с скарт/скарт към дом.кино и е ОК, но само на ДВД. Не мога да изкарам звук от ТВ-то към дом.кино. т.е. и телевизията да минава през колонките. За целта мислех, че скарта ще е достатъчен, пробвах и с чинчове от ТВ към ТВ аудио ин да ДВД-то. От настройките на телевизора стигам до настройка звук и от говорител сменям на аудио система, но не става.
2. Свързвам и стерео уредба с по два чинча от съответните изходи и през нея не тръгва звук от ТВ-то.
3. За връзка с компютъра -купих кабел VGA за картина и др. единичен за звук и от видео картата на РС-то ги слагам в РС входа на телевизора. Има звук от компютъра, но няма картина.
Уморих се от кабели и настройки. Резултат няма.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: ivaila28]  
Автор Gethsemane (непознат)
Публикувано18.12.08 17:39



Най-добре да извикаш познат, който е наясно с материята. Това, което искаш е напълно постижимо, но явно си трябва знаещ човек, койо да настрои всичко.



Тема Re: "обновяване" на дом.кино?нови [re: Gethsemane]  
Автор ivaila28 (непознат )
Публикувано19.12.08 21:34



Най-накрая успях да изкарам звука от ТВ-то през колоните. Голям зор. Два дни разглеждах схемата на ТВ и вашите пояснения. Местих кабели, натисках копчета и сега съм супер. Явно пропусках някоя стъпка в първите си опити. Благодаря за поясненията бяха ми много полезни.
С връзката към РС-то ще се боря др.седмица.
За съжаление нямам подходящи познати за подобна помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.