Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 19.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано12.04.08 20:56



Защо се правят плазми и течно кристални и тиефти телевизори и монитори,аз мисля че е защото те са по практични,леки и преносими лесно,а и само те позволяват голям дисплей,но лек телевизор,катодно лъчевите телевизори не били много удобни за направата на телевизор с голям екран защото били много голями и тежки,а и плазмите и течните кристали и тфт не вредяли много на зрението


Т.Е КАКВА Е ИДЕЯТА НА ПЛАЗМИТЕ ТЕЧНИТЕ КРИСТАЛИ И ТФТ,ЗАЩО СЕ ИЗМИСЛЯ НОВА ТЕХНОЛОГИЯ ЗА ТЕЛЕВИЗОРИТЕ,КАКВО СЕ ОПИТВАТ ДА ПОДОБРЯТ,ОБРАЗА ЛИ СТАВА ПО-ДОБЪР ИЛИ КАКВО,ЛЮБОПИТНО МИ Е ДА РАЗБЕРА!!!



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано12.04.08 21:02



Абсолютно във всички дисплей/било то монитор,било то телевизор,било то ДжиЕсЕм,каквото и да е/всички цветове се получават от комбинаций на червен зелен и син.



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано13.04.08 18:52



Разбрах защо освен технологията СиЕрТи по която се правели телевизорите 70 години,са измислени и новите технологий за призводство на телевизори,и каква е основната им идея.
Катодно лъчевата траба била обемна и масивна,поради което телевизора ставал тежък и голям,а още повече когато се произвежда широкоекранен телевизор по тази система,работата е за да има джиесем,лаптоп,дисплей на електроуреди.
Новите технологий за производство на телевизори са близки до старата,няма го само СиЕрТи-то,има лампички които осветяват екрана а и фосфор май няма.
Старата технология обаче е най-разпространена и повечето телевизори се произвеждат по нея,аз ненавиждам тия плазми и течно кристални телевизори,защото са много чувствителни,при счупване или повреда се хвърлят,ремонта е невъзможен,и са толкова скъпи,и за кво,да го хвърлиш на другия ден,да не можеш да го пипаш,да не можеш да го чистиш тоя наелонов екран,като се наведеш се затъмнява,за кво ми е,предпочитам си старата технология,а и тия които ги правят тия плазми,толкова ли не можаха да измислят и някакво вградено стъкло или пласмасова прозрачна плоскост,против счупването на тия толкова чувствителни курници.

Всяко нещо си има минуси,кво и е на старата технология,перфектна,а не това чудо да ти се затъмнява,като се развали,да го хвърлиш,за кво да дам толкова пари за някаква съвсем неудобна система,като може да се гледа и старата,разлика в изображението и качествто на картината спрямо СиЕрТи телевизорите няма.



P.RABANNE-XS LINE.

Редактирано от SHYR SHANG на 13.04.08 19:05.



Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор Gethsemane (непознат)
Публикувано14.04.08 00:53



Не мога да разбера какво точно се опитваш да кажеш с тези няколко поста.
Колкото и да съм фен на кинескопа вече спокойно може да се каже, че е далеч от съвремените изисквания. Най-вече с недостатъчните си размери и ниската си резолюция.
Причината да се търси заместник на "новите" ЛСД и плазми е защото се търсят нови, по-евтини технологии. Сериозен конкурент се очертава лазерните телевизори на Митсубиши, които тази година влизат в продажба. Те постигат нива на контраста и набор от цветове, до които и ЛСД и плазма не се и доближават. Поне на хартия де.



Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: Gethsemane]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано14.04.08 17:18



А можеш ли да ми обясниш какво по-точно е резолюция.



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ. [re: SHYR SHANG]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано14.04.08 17:44



Австралийската компания "Arasor International" и американският й партньор "Novalux" представиха в Сидни технология за лазерна телевизия.
Според тях лазерните телевизори ще са два пъти по-евтини от плазмените и от тези с течни кристали, ще имат два пъти по-добро качество на картината и ще употребяват четири пъти по-малко електроенергия. Новите телевизори ще бъдат два пъти по леки и по-тънки от плазмените.
"Arasor" произвежда оптоелектронни микросхеми, които са централен компонент на блока на лазерното прожекционно устройство на "Novalux". По мнението на създателите на новата система сферата на приложение на устройството не се ограничава с телевизорите. Лазерните технологии в бъдеще ще мога да се използват при мобилните телефони, а така също при системите за домашно кино.
Според ръководителя на "Novalux" Жан Мишел Пелапра обикновените телевизори предават около 30-35 процента от видимите за окото цветове. Разработената от двете фирми система ще предава до 90 на сто от цветовете.
Първите лазерни телевизори с марки "Mitsubishi" и "Samsung" ще бъдат пуснати в продажба преди Коледа 2007 година.
-ето това видях в интернет,според мен това е прекрасна технология,имашли представа горе-долу какви са цените.



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано14.04.08 23:55





Луси, на моменти напра'о къртиш мивки!



Mixy

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: Mixy]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано15.04.08 19:41



Кво микси
просто ми е любопитно и реших да попитам,нали за това са клубовете,а и за каква луси става на въпрос,гетсхмане е мъж.



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано20.04.08 09:17



Дори да ми се развали телевизора,пак не бих си купил лазерене телевизор,защото не бих дал 300 лв повече за нещо,което е абсолютно същото,дреме ми на мене за резолюцията,бих си купил нещо различно като блу рей плеър например,пука ми че техниката се е променила,да хукна да купувам телевизори,още по малко пък ако ми работи телевизора бих си купил друг защото са излязли нови видове,ако ми се налага да си купувам телевизор ще си купя обикновен и един блу рей плеър а не 300 лв пак за телевизор.



P.RABANNE-XS LINE.

Тема Re: ПЛАЗМА-ТЕЧНИ КРИСТАЛИ.нови [re: SHYR SHANG]  
Автор SHYR SHANG ()
Публикувано20.04.08 09:33



За да може да се гледа блу рей плеъра е нужен телевизор с висока резолюция/разделителна способност/,само да знаех кво е разделителна способност- Разделителната способност е броят на хоризонталните и вертикални пиксели, които съставят целия дисплей. Например някои стандартни разделителни способности са 96х64 пиксела (ниска разд. способност); 256х192 пиксела (средна разд. способност) и 640х480 (висока разд. способност). Разделителната способност е тясно свързана с наситеността на светодиодите т. нар. междупикселово разстояние. Ако не си служим изцяло с езика на терминологията, за по-голяма яснота можем да кажем, че РЕЗОЛЮЦИЯТА се отнася за отделния модул, а РАЗДЕЛИТЕЛНАТА СПОСОБНОСТ за целия дисплей след като модулите са събрани и сглобени.

-от това описание в интернет нищо не разбрах.
А може и да може да се гледа блу рей плеър и с кинескоп./обикновен телевизор/.



P.RABANNE-XS LINE.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.