Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 29.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови  
Автор _JO_ ()
Публикувано07.10.06 21:57



Привет на всички от клуба



Бих искал да се допитам до вас по следния въпрос.

От това,което съм прочел до момента за ресийвърите и според финансовите ми възможности се бях спрял на Pioneer VSX – 1015.Забелязах обаче че е излязъл нов модел Pioneer VSX – 1016V.Въпроса ми е дали някой го е пробвал,тествал и дали е сполучлив модел защото разликата в цената не е голяма и има нялои допълнения в него.



Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови [re: _JO_]  
Автор dr.Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано08.10.06 16:15




Написах цял роман и всичко се затри...

Ако знаеш как ми се повтаря наново всичко отначало...

Ще кажа, че съм щастлив собственик на 1015!

Преди месец си играх с 1016 в един А/V-HiFi център в Мюнхен.
Сега малко впечатления:

Субективни: дизайнът на 1016 на нищо не прилича - грозни разкривени наредени хоризонтално пластмасови бутони, под тях един куп малки кръгли бутончета и грозен пластмасов капак, покриващ предните входове. Направо картинката е под всякаква критика...

Обективни: Добавили някои незначителни функции (Phase Control), сложили ненужния на този етап (а и в близките 5-10 години) HDMI, вкарали USB, но пропуснали i-LINK (Fire-Wire, IEEE 1394), изкарали още един A/V изход. 1016 има 7.1 аналогов вход, но и той не е особено необходим, при положение, че масово DVD-Audio и SACD плеърите са с 5.1 изход, да не говорим, че многоканалното аудио все още го записват в 5.1.

Звук на 1015: добре свири и музика (7-канално стерео) и филми. Ползвам го със 7 букшелф колони по 120 вата на 8 ома и като усиля земетресението е гарантирано. Това се постига само от колоните, все още нямам субуфер.

Моделите 1014, 1015 и 1016 са напълно идентични по чарколяците вътре - имат еднакви процесори, усилватели, захранване, шаси, компоненти. И по сетъп, екстри, съраунд режими, video up-convertion, еквалайзерни настройки и т.н. са напълно идентични.

При теб избора се свежда до нуждата от HDMI... А разликите в цените не са фрапиращи - по 100-тина лева между Pioneer VSX-1014, Pioneer VSX-1015 и Pioneer VSX-1016.

Ако се сетиш нещо - питай! Успех!

____________________
svetlyo@herzeleid.net
dr. Svetlyo


Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови [re: dr.Svetlyo]  
Автор _JO_ ()
Публикувано09.10.06 20:53



Благодаря ти dr.Svetlyo /бих казал колега / за мнението.
Прочел съм почти всичко за ресийвъра 1015 което си писал но явно съм пропуснал ако си писал нещо за 1016.
Лично на мен най-много ми харесва модела 1015.
Предвид гореизложеното от теб везните ми се накланят към 1015
Освен това наистина 1016 е грозен.



Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови [re: _JO_]  
Автор dr.Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано09.10.06 21:43



Здравей, колега!
Радвам се, че съм бил полезен!

Кажи какво друго те интересува за 1015 и веднага ще пиша.

От едногодишно ползване мога да изтъкна само няколко недостатъка на модела:
лично на мен входове за 6 компонента - 5 отзад + 1 отпред и изходи към 2 не са ми достатъчни, от гледна точка на това, че няма как да свържеш компютър, телевизор, DAB tuner, DVD player, VCR, Tape deck, дигитален фотоапарат и видеокамера едновременно;
малко са кросоувърните честоти към low/high pass (субуфер и малки колони в сетъпа) - 50, 80, 100, 150, 200 Хц, но този недостатък би проличал едва при вързването на субуфер и прехвърлянето на всичкия бас към него;
Липса на коаксиален дигитален аудио изход.

P.S.: В нета съм срещал много ревюта на 1015, като дори съм си свалил част от тях. Прегледай

, и ако си заинтересован ми дай мейл или скайп адреса си на пощата ми, изписана по-долу, за да ти пратя ревютата и да обсъдим Pioneer VSX-1015.

____________________
svetlyo@herzeleid.net
dr. Svetlyo

Редактирано от dr.Svetlyo на 09.10.06 21:59.



Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови [re: dr.Svetlyo]  
Автор _JO_ ()
Публикувано11.10.06 20:33



Благодаря ти много за отзивчивостта и изчерпателната информация колега!


Ходих до Pioneer /София/да си взема 1015 обаче там са свършили и вече нямало да предлагат защото е стар модела и е заредено с 1016.
Ходих и до технополисите,и там също няма...
Засега търсенето продължава.
Може би ако неуспея да намеря 1015 ще взема 1016.
Успоредно с това се замислям и какви колони да взема до 800-1000 лв като бих искал да са малки като размер и разбира се да свирят добре в стерео режим.



Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъринови [re: _JO_]  
Автор dr.Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано12.10.06 00:22



Хм, не ме учудва, че трудно откриваш (ъъъ т.е. не откриваш) ресивъра на 2005/2006. Първо, че модела има причини да бъде изкупен (виновниците са от EISA) и второ - комерсиалният производител забравя старото и се впуска в предлагане на по-новото.

Забрави за стерео режима! Не съм чул за многоканален ресивър, който да умее да свири само с 2 канала. Защо мислиш му викат "ресивър за домашно кино" - за да се справя с многоканалния звук, не със стереото. Аз ама абсолютно никога на слушам в стрео - това си е разхищение на ресурс и потенциал - да гърчиш 2 канала, а другите 5 да "мързелуват". Освен това, според ревютата на 1015, той не е читав за стерео. Затова горещо ти препоръчвам да заложиш на идентични колони (аз съм така) и да се кефиш на 7-канално стерео, което звучи наистина потресаващо - истинска атмосфера. А ако търсиш изпълнения като в концертна зала (класическа музика) избираш Advanced Music и получаваш почти реалната акустика в оперна зала. Ако пък се кефиш на концертни изпълнения - Expanded Surround. За многоканалните DodbyDigital или DTS DVD-концерти или саундтраци ти препоръчвам THX Musicmode.

Ако осигуриш бюджет 800-1000 лв. за чифт колони и още 600-800 за център, ще постигнеш наистина добри резултати. Пък при избора на такива колони, в началото ще можеш да минеш и без субуфер, който би глътнал над 1000-1200 лв.

Редактирано от dr.Svetlyo на 12.10.06 00:26.



Тема Re: Към разбиращите от Pioneer – Ресийвъри [re: dr.Svetlyo]  
Автор sarrummann (Белия)
Публикувано12.10.07 15:41



Виждам, че темата е поостаряла и малко късничко се включвам в нея, но бих искал и аз да споделя опита си. Аз също имам ресивър Pioneer, но е 415. Не бих казал, че многоканалният му звук ме удовлетворява повече, отколкото двуканалният стерео такъв. При всичките Advanced surround modes звукът някак си загубва от остротата си, като се увеличават басите, а средните и високи тонове се позагубват. Вярно, че многоканалният звук е по-обемен, но в стерео режим звукът ми звучи по-натурално.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.