Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 17.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Тема Въпрос за Canon DC100нови  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано03.07.07 17:10



Здравейте, наскоро ви взех тази камера: Canon DC100. Още не съм успял да изуча всички настройки, но ми прави впечатление, че не вади много добро качество. Особено при правенето на снимки. Моля ако някой има този или аналогичен модел, да ми каже кои са оптималните настройки за най-добро качество на клипове и снимки. Записвам на презависващ диск, ако това има значение.
Моля споделете и дали съм направил добър избор с камерата. Препоръчаха ми я за добра???



Тема Re: Въпрос за Canon DC100нови [re: -TACHO-]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано04.07.07 08:40



За конкретната камера нищо немога да кажа, но правило е че видео камера и снимки са две несъвместими неща. Може да се съвместят само при хора с изключително ниски изисквания, какъвто очевидно не е случая

. За съжаление половината телефони снимат не по-зле от камера, така че ако искаш снимки инвестирай в някой сапунер



Тема Re: Въпрос за Canon DC100нови [re: Любитeл2]  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано04.07.07 10:23



Не държа толкова на снимките колкото на филмчетата, но и на филмите качеството не ми харесва. А преди да взема камерата, много хора ми я похвалиха като добра, което предполага, че аз не съм направил добре настройките за снимане





Тема Re: Въпрос за Canon DC100 [re: -TACHO-]  
Автор Tweeg ()
Публикувано04.07.07 10:57





Какво не ти харесва в качеството на филмите?

На какво снимаш "XP, SP или LP"?

Ако снимаш на SP или LP и то от ръка (без статив) и то някакви мърдащи неща - листа на дървета или морето как се полюшва - просто забрави за качеството.

На XP може и да докараш нещо, ама то е на 9мегабита в секунда. Това сравнено с DV дето е 25 мегабита в секунда прави сметкак кава е разликата.

Освен това тази камера снима в MPEG-2, който има освен I фреймове и поне P фреймове дето не помнят цялата картина а само разликите до предходния I фрейм и то с приближение.

Аз много се чудя хората защо си купуват изобщо камери дето пишат на DVD при положение че miniDV камерите са 2 пъти по-евтини и качеството е много по-добро?



Тема Re: Въпрос за Canon DC100нови [re: Tweeg]  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано06.07.07 16:59



Странно, днес снимах на ауто и ХР и стана страхотно качество, без забележки. А защо понякога не става?


Забелязах, че онзи ден като снимах в хола, в близост до телевизора, който е с не малко инчове, записа беше с лошо качество. Може екранът да му влияе по някакъв начин.



Тема Re: Въпрос за Canon DC100нови [re: -TACHO-]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано06.07.07 17:35



А може и стаята да е била тъмна - тогава се появява шум - става на зърна да го кажем





Тема Re: Въпрос за Canon DC100нови [re: Любитeл2]  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано06.07.07 18:04



Прав си, холът ми е голям и мрачен.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.