Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 01.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема infinity beta 50  
Автор fiestaxr2i (непознат )
Публикувано03.07.07 04:08



спрял съм се на този модел колони надявам се някои да ми каже дали си заслужават парите ако не предложете не6то по свястно за тези пари за6тото не съм мн навътре в аудиото.надявам се да помогнете с избора на тонколони



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор lnfoMatic ()
Публикувано10.07.07 00:21



Здравей,
Аз съм с такива. Ами какво да ти кажа... в началото като ги чух останах разочарован... после с течение на времето взе да ми харесва звука, т.е. свикнах му и вече ме удовлетворяваше ... донякъде. Проблема при мене беше, че ги купих на сляпо, само от ревюта по нета, които определено бяха положителни. Навсякъде пишеше, че за парите това е максималноното, което може да получиш, дори и отгоре. И аз ги купих без да ги слушам. В момента не съжалявам за избора си.
Но, мен, ако ме питаш въоръжи се с търпение и диск, който много добре познаваш и обиколи следните места(освен Фактор), пък каквото ти хареса най-много:
http://www.audiovideo-bg.com/ - някога имаше прилични WHARFEDALE, май в момента има и промоция.
http://www.audio-bg.com/ има Монитор Аудио и Фокал, малкооо идват отгоре
http://www.homecinema-bg.com/
Ако искаш да спестиш пари, но все пак прилично качество, чуй в Авител Дали Концепт(не си спомням модела - беше двулентов, комплекта излизаше към 600 лв миналата година)
Успех в избора и сподели на какво си се спрял!
Поздрави!

Редактирано от lnfoMatic на 10.07.07 00:25.



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано11.07.07 22:47



Колоните са перфектни за парите си. Метало-керамичните мембрани дават много точен и неутрален звук. (Това не за всеки е предимство - някои хора търсят "оцветен" или "мек" звук.)
Имат доста дълбок, мощен и стегнат бас, без бумтене. Кристални среди и високи.

Има голямо значение с какъв усилвател ще се слушат. Ако не се харесва звученето, причината не винаги е в колоните.

Аз горещо препоръчвам Бета 50



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор fiestaxr2i (непознат )
Публикувано19.07.07 18:44



благодаря ви за мненията.аз съм от бургас и тука няма разнообразие ж магазините само технополис техномаркет и фактор.тези дни много ми хвалят gerwin vega има ги ж технополис маи бе6е но са ми мн големи а и в това пространство немога да преценя как свирят не ми се стори не6то особенно.ина4е усилжателя ми е стари4ък и ни6то особенно Technics sa-ax530 споределе мнение дали има смисъл за него да взимам по свястни колони в омента съм с JAMO E 470.има ли смисъл изоб6то да взимам не6то или да сабера о6те някои друг лев и направо и усилвател???



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор Evlampio (непознат )
Публикувано20.07.07 11:52



Здравей,
Защо не споделиш колко голямо е помещението ти?
И какво всъшност искаш от едни колони - Думба Лумба .... или качествен звук?
Защото Вегите някак не се вписват във втората категория.
И принципно хората - поне малко любители на качественото стерео ... хич не ги и слагат във списъка си с фирми

.

Иначе конкретно за твоя случай .... горещо бих ти препоръчал да хванеш един рейс за софия ... да награбиш няколко любими, Качествени диска ... и да пообиколиш тук.
Има няколко смислени магазина ... и хората в тях няма да имат нищо против да ти пуснат туй онуй.
А като ще даваш толко пари за нещо .. струва си билета за рейса и пожертвания ден!

Оттам нататък ето ти конкретно предложение

http://audio-bg.com/bg/systems.html

Колонките в система 1 са Monitor Audio - br2 струват 600лв чифта + около 200 за стойки .. и съм готов да се обзаложа че свирят далеч по- приятно от веги и т.н. макар да са далеч от върха на сладоледа ....

Вторите
Focal Chorus 716V - струват към 1600 лв чифта ... и нещата стават все по хубави.

Има и други - далеч по хубави предложения и в този и в други магазини ... ама цената става неприятна

Туй то, единственото, което могъ със голяма убеденост да те посъветвам е вземи рейса мини през сф и послушай - ако си ентусиаст ще ти дадеме и адреси на други магазини.
А за Jamo ... мъка е ... и аз в къщи съм с Jamo - от немотия ... ама след като чух туй онуй по магазините .. ме налегна една депресия ... абе драма
Хайде успех и да разкажеш после!



Тема Re: infinity beta 50нови [re: Evlampio]  
Автор fiestaxr2i (непознат )
Публикувано20.07.07 12:11



ина4е с този усилвател има ли смисъл да правя някакви подобрения?да вкарвам толкова средства и накрая ако пак е съ6тото заради усилвателя?по принцип искам ка4ествен звук но искам и колоните да държат и на мо6тност.наистина 6те обмисля идеята за софия 4е да не си блъскам после пак главата.



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор Evlampio (непознат )
Публикувано20.07.07 12:29



Виж сега ... усилвателя така или иначе ще трябва да смениш ... ако не веднага .. то по-натам.
Също и ЦД плеър ще трябва да си вземеш ... и читави кабелченца .... и читави цдта ..



Но ... с наще заплати .... лека полека ... как беше - капка по капка вир !

А сега .. ходи и слушай



Тема Re: infinity beta 50нови [re: Evlampio]  
Автор fiestaxr2i (непознат )
Публикувано20.07.07 13:02



Само да добавя 4е 6те се слу6а хаус и 4ерно на тях мисля 4е какъв стил 6те се слу6а е важно,а са с нисък и мо6тен бас яки среди и високи.За средата и високите betite mi xaresaxa mn.Другата седмица 6те ходя до Варна да видим там какво 6те ми предложат.



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор a.gekov (непознат )
Публикувано20.07.07 14:31



Предлагам ти ВЕГИ V-15f със сребърно окабеляване. За повече инфо и снимки- виж на този адрес:
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7623

Позволявам си да ти препоръчам да не слушаш чужди мнения, а да чуеш и сам да прецениш. Worfidale е марката, с която съм си направил домашното кино, но музика слушах на Вегите. Продавам ги единствено защото си направих хорни с широколентови говорители. Ако те интересува - звънни 0888 939997.



Тема Re: infinity beta 50нови [re: fiestaxr2i]  
Автор Любитeл2 (минаващ)
Публикувано20.07.07 16:56



Предполагам бетите си ги слушал във фактор. Защо не чуеш и JBL L890. Цената е почти една и съща. Когато си купувах мойта максимално евтина музика ги слушах и ми допаднаха много, но за съжаление в паричките които им искаха, трабваше да влязат и другите компоненти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.