Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 02.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано30.03.06 17:06



Откривам нова тема, понеже нямам време да извадя някоя от предишните, в които обсъждахме 100Hz CRT телевизори. На някой темата може да се стори архаична при изобилието на LCD и Plasma дори на нашия пазар. Нека да не забравяме обаче в коя държава живеем и какви са ни доходите. 3400 лв. за LCD Samsung на мен лично са ми много, а по-евтините не струват.

Сега на темата – открих току-що на сайта на Philips една супер машинка (поне по спецификации):
http://www3.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_pss_bul.pdf
HD ready, Component, HDMI/DVI video input и т.н. Освен това в Германия струва 599 Euro или със 100 по-евтино от Philips 29PT9020/12 Pixel Plus2!!!
Ако някой е попадал на тест, на англоезичен или руски форум, където се обсъжда 29PT9521/12 или се сравнява с 29PT9020/12 нека напише линка в тази тема.
За сега машината я няма в BG. Има и 16:9 модел 32PW9551/12 със същите възможности и шаси.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор mygyl (новак)
Публикувано31.03.06 11:15



Личното ми мнение е че CRT не са пригодени напълно за HDTV.
Но сигурно този ще дава по-добра картина от внасяните у нас lcd/плазми
да не забравяма че HDTV ще е 16:9

Редактирано от mygyl на 31.03.06 11:16.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: mygyl]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано31.03.06 13:47



Искам да уточня, че в User manual и в брошурата е записано "HD Prepared", а не както е приетото за LCD/Plasma - HD ready.
Въпреки това смятам, че и CRT моделите на другите производители са със същата резолюция. В момента се сещам само за един модел JVC и Samsung 32Z308, които се продаваха у нас, но те нямат HDMI/DVI вход, а само Component/Progressive.
Менюто няма нищо общо с предишната серия 29PT90XX/32PW95XX и на мен ми допада много. Интересно е решението лентите с настройките (например осветеност, усилжане и т.н.) - те са вертикални, а не както при всички останали – хоризонтални. Допълнително са включени и 3 настройки на цветовата температура. За съжаление за 29” вариант вече няма възможност да се разделя екрана на две – картина и текст. Мисля, че при 29PT9020/12 го имаше.

Сега остава да чакаме да видим на живо тези чудеса на техниката, а и което не е по-малко важно - цената им!



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор титaн ()
Публикувано31.03.06 22:45



Това е много интересно ,аз преди 7-8 месеца докарах за клиент едно CRT Сони, което се прави само за Малайзия . http://www.glodokshop.com/TV/media/sony_kvhr36m61.html

До ден днешен не мога да преценя добре наистина ли е HDTV хем е по-добре от нормален ТВ , хем нещо не е като LCD-то ми. Има само компонентни входове ,но по това време разглеждах в щатите модели пак на Сони вече с HDMI вход . Но не стават за Европа май


www.homecinema-bg.com



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: титaн]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано14.04.06 15:21



От ЕЛЕКТРОН обещават да получат първите бройки от двата модела до края на месеца. Някой вече да ги е видял доставени и работещи?
Цените поне мен ме устройват - около 900 лв. за 29PT9521 и 1200 за 32PW9551.
Между другото има много оплаквания от старите модификации 29PT9020 и 32PW9520 предимно за калпава геометрия. При некачествен сигнал от кабелна, че и от DTH сателитите картината става на "квадратчета". Може би сте го забелязали в магазините?

Някъде четох, че SAMSUNG и LG ще пуснат модели с подобни характеристики и HDMI вход, но нищо повече не знам за тях.



Тема 29" CRT питаненови [re: Gena_bs]  
Автор m.a.x. ()
Публикувано15.04.06 18:14



Здравейте.
Ще използвам тази тема да отправя и моето запитване. Ще си купувам CRT Телевизор 29". Нямам големи претенции и съм много объркан от голямото разнообразие. Ще го ползвам предимно за кабелна телевизия. Може да ви се стори странно но исках да може да сменя каналите по-бързо. Тоест това черното между тях ми дразни очите като сменям постоянно каналите. Побутнах доста от моделите в техномаркета, но не видях да има такива. Преди време имах едно видео самсунг с тунер (записващо). Ако някой го е имал, той знае за каква светкавична смяна на каналите говоря.
И все пак се спрях на няколко модела:

Panasonic TX-29PS12P - 679лв
Philips 29PT8520 - 699лв
Samsung CW-29MO66VS - 629лв
Samsung CW-29Z306VB


Не разбирам нищо от телевизори, така че може да предложите и друг.
Виждате и в какъв ценови клас съм се ориентирал.
Благодаря.

==============


Българският Warcraft Портал




Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано20.04.06 11:43



Така ли?!? Аз си взех моя 29PT9020 още когато беше 1200лв.! До момента нито един път не съм съжалил! Смятам , че си е струвал всяко левче което съм дал за него! И не мисля, че има по-добър 29" ЕЛТ на пазара! Определено не мисля да се оглеждам за нови телевизори скоро! поне докато не HDTV не стане масово явление!

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: GAlNER]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано03.05.06 17:43



Успях да видя 32PW9551/12 днес!
Много по-красив е от предшественике си. За съжаление нямах време за подробен тест. За звука не мога да кажа нищо, понеже в магазина не може да се усети нищо на тоя шум.
Бяха го свързали по антенен вход!!! за кабелната система на магазина, като сигналът беше отвратителен. Въпреки това нямаше цифрови артефакти (квадратчета) на екрана. За съжаление беше пуснат на някакъв Wide режим и изображението беше много разтегнато, но въпреки това ми се стори, че геометрията му (по вертикала) е забележимо по-добре настроена в сравнение с предишния модел. Сходимостта със сигурност е много по-добра. За съжаление до този модел имаше само 32PW8620/12, така, че и дума не можеше да става за сравнение.
Доколкото успях да забележа сред снежинките на картината, новия модел се справя доста по-добре с компенсацията на движението - не забелязах шлейфове и неща като разфокусиране на движещи се обекти.

Подчертавам, че всички тези констатации направих набързо и без да имам качествен източник на сигнал, както и телевизор от същия клас за сравнение - например Sony KV-32FQ86K.
Нека ако някой има възможност да направи по-подробни тестове на машинката. То от този клас остана само Samsung Slim Line, но не го препоръчвам за покупка.



Тема Re: 29" CRT питаненови [re: m.a.x.]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано03.05.06 17:48



От изброените - Philips.
От ниския клас - Crown, който е на промоция в Metro - 100Hz PIP. Забравих му модела, мисля че беше 2916 100hz PIP - бледо сива кутия около кинескопа и 5 или 6 бутона отляво.
Моят съвет е да си приготвиш 900лв. и да изчакаш за Philips 29PT9521/12!



Тема Re: 29" CRT питаненови [re: Gena_bs]  
Автор dfg (непознат )
Публикувано13.05.06 22:58



Онзи ден си купих от Технополис LG RE-29FB51RX. Картината е много грозна. Има голяма разходимост но което е по лошо - трепти вертикално. От магазина ми отказаха да го сменят със следвашия модел при който не се забелязва тоя проблем. Явно имат много за разтикване.
Не знам дали в сервиза ше успеят да подобрят малко положението. Май ще се върна към, стария си Philips само че не знам какво ше го правя тоя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.