Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 27.04.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хай -енд от Благоевград?  
Автор ГCтoeв (непознат )
Публикувано17.11.06 19:56



Има един форум-бгаудио орг -в който е забранено обсъждането на високоговорителите произведени в Благоевград.Аргументите за това са че те не свирят добре ,че са изработени некачествено и че в тях са използвани нискокачествени части.Дотук всичко е нормално-решили хората да не обсъждат тези говорители и толкова.
Абсурдите обаче започват оттук.В същия форум-бгаудио-високо и дори кресливо се рекламират някакви хай-енд говорители "етер".От рекламните хвалебствия излиза че те превъзхождат в пъти аналогичните чуждестранни образци.На снимките обаче на въпросното изделие -етер-се вижда че в него има доста детайли от....оплюваните благоевградски говорители.Юзърите които повдигнаха този въпрос ...бяха "респектирани"

набързо.Аз лично реших да си съставя мнение когато на живо видя въпросния етер.Удаде ми се случай да видя модела етер 2 и колкото повече го оглеждах толкова повече се надигаше в мен погнуса и възмущение.Защото въпросния етер 2 е просто компилация от благоевградските модели говорители ВК 12251/351 и ВКН10211/311 Вярно е че са направени някои подобрения но все пак над 90 процента от изделието етер 2 си е с произход от завода в Благоевград!Е ,добре де ..нали частите на благоевградските говорители са некачествени?Как с тях се прави хай-енд говорител с цена неколкократно по-висока от благоевградските си "родители"???И защо на хората купуващи тези етери им е спестена тази информация???Това за мен си е просто измама и подвеждане на потребителя с некоректна информация!
Направих си труда да се свържа и с хора закупили други модели на това изделие -етер- и се оказа че разликата при тях е ...козметична за да не бие на очи благоевградския им произход!Тук вече нещата засмърдяха на голяма измама!Пределно ясно е че в форума бгаудио този въпрос не може да се обсъжда.Оказа се че в друг форум -nextvasko.web.data.bg- има тема по въпроса.Включих се в обсъжданията иии...започнаха цирковете!Изтриваха се постове слагаха се банове...аз и други получихме нецензурни лични съобщения от лицето Рачев от който доста юзъри и в този форум тук са получавали подобни "благословии".Между псувните на това лице се разбра че поради приятелските му взаимоотношения с админа на форума некстваско то в неговия форум повече обсъждания няма да има
Аз смятам че техническите форуми са затова-да се обсъждат качествата ,вложените материали,евентуалните дефекти и тяхното отстраняване на различни технически изделия.Обаче според странната логика на лицето Рачев подобни обсъждания на любимите му етери било....интригантствои опит за всяване на конфликти между техническите форуми!
Значи ако аз напиша тук в този форум че в даден модел телевизор има вложени евтини и некачествени чипове и поради това високото качество на този телевизор е под съмнение а високата му цена не е оправдана....ами това е интригантство от моя страна и опит да скарам този форум с производителите и продавачите на този вид телевизор
Ясно е че производителите и продавачите на дадени изделия не винаги ще са доволни от обсъжданията на тези изделия по форумите ама ако се съобразяваме с тях то ....какъв е смисъла от форумите??
Та пускам тази тема защото имам няколко въпроса:
1.В крайна сметка как с некачествени материали от завода в благоевград се прави висококачествено изделие като етер.Готов съм да предоставя на всеки желаещ материали закупени от благоевградския завод като с фактури и касови бележки мога да докажа произхода им и ниската им цена за да бъдат сравнени с материалите вложени в изделието "етер".
2.Защо се подвеждат купувачите на изделието "етер" с некоректна реклама че в това изделие има вложени предимно висококачествени материали и много ноу-хау ?
3.Защо на всеки опит за публично обсъждане на въпроса се реагира неадекватно от лицето Рачев като той стига дотам че да отправя заплахи и закани?Мога да кача избрани цитати от негови простоии но ...ако се върнете назад в този форум в старите теми ще намерите достатъчно негови нецензурни и всякакви там изказвания
Надявам се че понеже поста ми с нищо не нарушава добрия тон на форума тези които решат да отговорят на поста ми ще спазват пак този добър тон!Надявам се и модераторите да не се поддават на провокации с цел темата да се изтрие!



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: ГCтoeв]  
Автор homecinema (непознат )
Публикувано18.11.06 11:02



Pishi si tuk i ne mu obrushtai vnimanie na liceto Rachev



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: ГCтoeв]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.11.06 12:51



bgaudio.org е частен комерсиален сайт и друговерците просто се отстраняват. Аудиотехниката у нас нито почва, нито свършва с bgaudio, но малко от хората там го осъзнават. Да са живи и здрави, нека си вярват ...



Mixy

Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: ГCтoeв]  
Автор muncho_mu (непознат )
Публикувано20.11.06 09:05



Аз също имах неблагоразумието да се поразходя из хай енда който върлува на големи порции в bgaudio и изводите ми са следните:
Това много ми прилича на някаква секта с 2-ма 3- ма гурувци, на която се прекланят маса "граждани на матрицата", които всячески се стремят да получат звездички за да се харесат на гурувците.
На конкретен въпрос обикновенно се отговаря- как може да не го знаеш това, как може да си толкова прост, чети тука всичко е написано.
Темата за посока на кабелите е разнищена от основи и извода е че кабелите имат посока и тя има съществено значение за качеството на възпроизвеждания звук.
За етерите незнам защото не съм ги виждал на живо, но ако например искаш да си направиш лампов усилвател от 1 ват ти се казва че това въобще не е проста работа и че единствено някой с многото звездички може да ти го направи и тогава ще видиш какво се казва звук.

А за озвучителните тела като така наречените хорни- просто не ми се говори.
Щироколентов говорител в сандък колкото четирикрилен гардероб!

Темата е необятна!
Засега толкова от мен!
ПС Между другото там наистина има и хора, които разбират доста.



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: muncho_mu]  
Автор alniko (непознат )
Публикувано20.11.06 13:49



На въпросите които задавате отговарям така :

1. Не може с некачествени материали да бъдат изработени качествени продукти. Ако бъдат изработени, то те няма да са качествени. Могат обаче да бъдат продадени безпроблемно само когато тези, които купуват не знаят какво искат. Но пък работи цял форум за да казва кое е "бяло" и кое е "черно" , нищо че се изкривяват нещата с цел повече продажби . Явно Хай-енда е непозната материя в БГ.
2. Хората които купуват етерите, се заблуждават че са хай-енд изделия, но не би следвало да се смята това за проблем, защото те ги слушат как свирят и това им харесва. И тъй като сме пазарна икономика, то едно нещо струва толкова за колкото може да бъде продадено. т.е. не е проблем да струва етера 50 лв, а да се продаде за 400 или 600.
- Както навремето е имало ловци на призраци, така и сега се предлага вид услуга със съмнителен произход. Но има ли пазар - няма проблеми.
3. Не всеки е природно интелигентен. Има и простовати хора.



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: alniko]  
Автор ГCтoeв (непознат )
Публикувано20.11.06 14:28



Май предния пост доизяснява нещата.Действително на някои хора закупили етерите звука им им харесва а за да преглътнат по-лесно солената цена им се внушава че с покупката автоматично стават аудиофили и влизат в нещо като избран кръг или клуб

Обаче има хора които берат ядове с скъпата си покупка.На тях им се дават изключително "аудиофилски"съвети как да си лепят паченца хартиено тиксо от тилната страна на мембраната на етера.....как да ползват сидиплеъри от най-евтиния клас на Сони ... и всичко това- за да не избиват на прехвалените етери повечко среди и други направо идиотски съвети!Някои от притежателите на етер в отчаянието си са стигнали дотам че смятат да ползват прехвалените етери ...като средно-високо честотни говорители като за баса оставят да се грижи подходящ басов говорител....Разбира се тези хора не смеят да пишат по въпроса-нали ще ги засипят с банове и обидиПрави впечатление че по всички форуми извън тези двата-бгаудио и некстваско които са контролирани от рачев-не се намери никой който да защити рачев и неговите етери....Е появи се един защитник ама той така "защити" рачев че направо го закопа горкия човечец се изцепи "Ми и аз кат Рачев няам завършин осми клас ама туй не ми пречи и аз кат него мноо пари да пичеля" ...с такива защитници и приятели на Рачев врагове въобще не му трябватНакратко-извън контролираните от рачев два форума по останалите форуми мението за него е мааалко по-положително.... отколкото за сънародника му Азис



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: ГCтoeв]  
Автор Che (Революционер)
Публикувано20.11.06 18:56



От моента в който чух системата на Теди (Freestate) с Етер преди време всички съмнения се изпариха. Сега съм собственик на Етери 5 и мисля скоро да ги упгрейдвам с Етер 6, защото чух разликата и се потресох. Най-гадното от всичко е, че ме е страх да чуя седмицата ...

Как може да сме такива Българите от както се чу за етерите се изсипаха хиляди тонове лайна и злост, ако тази енергия беше вложена в нещо градивно ...

Сещам се за вица с българския казан в ада около който нямало дяволи за да бутат нещастниците обратно, ако се опитат да излязат, защото самите хора в казана се дърпали обратно.

Когато някой успее да направи нещо със собствени сили, което се доближава до Етер тогава да лайнори и да критикува.

Начетох се на какви ли не простотии по повод етерите и понякога ме хваща яд че сме толкова смотано племе, вместо да си помагаме ние постоянно се хулиме.

linux rusian roulette
[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo "You live"


Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: Che]  
Автор ГCтoeв (непознат )
Публикувано20.11.06 20:45



Да е казал някой че свирят зле?Напротив свирят си прилично...но не чак толкова добре ....че то някои хора се оляха с хвалебствията.Похвалите за тях идват предимно от хора които нямат ясно изграден критерий на база натрупан опит от прослушване на много системи.Досега нито един професионалист в областа на аудиото не е изпаднал в захлас от тях.Лично съм говорил с хора имащи фирми в областа на аудиото един от тях просто ми каза че етерите свирят добре но той може сам да си събере подобни драйвери и затова никога не би си купил етер.Когато някой професионалист в областа на аудиото си купи етери-елате ми се обадете

А всъщност революционерю Че-за какво е тази тема?Можеш ли да ми кажеш?Темата е за това че в етерите се ползват голям брой готови компоненти от завода в Благоевград....прекалено голям е броя на тези компоненти за да мине етера за хай-ендДа имаш нещо да кажеш по въпроса?Нямаш нали ...но това не ти пречи да философстваш като дървен философ за българския манталитет и прочее изтъркани шаблони....Извинявай много но преди да дрънкаш глупости за това и онова -ами просто ела при мен и си вземи етерчетата -както казах готов съм на всеки да докажа с показване на части от завода в благоевград произхода на етерите!За което всъщност е темата!Идвай смело-ще ти покрия транспортните разходи ...Но да не ти стане тъжно после че то някои собственици на етери си тръгнаха доста разстроени от гостуването си при мен.И недей да се дървиш че няма кой да направи нещо което да е подобно или по-добро от етерите че ще те хвана за ръчицата и ще те заведа в една доста известна фирма да поговориш с хора които наистина правят свястни неща ама не като ползват части от завода в благоевград ами като си внасят или изработват всичко сами.....моли се тези хора да не решат че има пазар за фулрейндж в България че ...просто рачевите недоносчета ще ръждясват по мазета и таваниТъжно е че привидно интелигентен човек като теб още не е стоплил за какво става въпрос!Пак ти повтарям-или идваш при мен да ти отворя очите или да те водя във въпросната фирма че нацяло да ти светне.А дотогава всякакви дрънканици от неспециалисти в областа на аудиото като теб просто ще ги игнорирам.И не се обиждай че те наричам неспециалист-ако беше такъв щеше да знаеш всички фирми в българия който се занимават с изработване на говорители ,щеше да знаеш и потенциала на всяка една от тези фирми.

Редактирано от ГCтoeв на 20.11.06 20:48.



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: ГCтoeв]  
Автор boev2OO7 (непознат )
Публикувано21.11.06 08:52



Страшно се подразних от написаното от тоя Che който кой знае защо се обозначава като "революционер"...какъв ти революционер какви ти революции

Като почне някой с такива нихилистични изцепки по адрес на българите като цяло и ми идва да му зашлевя един!Кадърни българи които са създали стойностни неща има много!Има и известен процент некадърни и завистливи ама той тоя процент го има при всички националности-я да се поогледа "революционера" по света преди да почне да плюе!Аз така и не разбрах кое според "революционера" е проява на завист злоба и така нататък- ФАКТА че в етерите има части от български говорители от Благоевград???Или факта че някой е ИЗНЕСЪЛ тая информация на показ??? Кое по -точно "революционер-че(che)" ???Голлямаа тъпотия-аз за първи път виждам някой да обяснява че наличието на евтини и некачествени части в едно рекламирано като висококачествено изделие е ........заради някакви специфични отрицателни страни на национален манталитету хората които не харесват това изделие!Ще ме прощаваш Че ама нещо май ти се губи причинно-следствената връзкаДано да не се дължи на това за което си мисля
Освен това е пределно ясно че част от негативите по адрес на етерите са заради дразнещото провокиращо агресивно и просташко поведение на Рачев!След като той плюе и псува наляво и надясно...ами да не би да очаква че хората ще му стоят мирно заслепени от неговото величие
Ако тоя Рачев е рекламното лице на тия етери- ебати и лицето Да беше ги рекламирал малко с по-нормален тон и културни обноски а?
И освен това вече стана пределно ясно че част от хората закупили етери или част от тези които са ги виждали и чували -не ги харесват!Но въобще не им се дава право да си кажат мнението.А тези критики могат да помогнат да се премахнат някои недостатъци в етерите.Тоест има полза от тях.Но вместо адекватна реакция от страна на създателите на етерите виждаме една негативна кампания срещу всеки който си казва откровенно мнението.Направо се върнахме с 20 години назад във времената когато така се посрещаше всяка критика
Ей сега ако ми кажете пак че етерите са съвършенни и нямат недостатъци и затова всички критики срещу тях са безпочвени...................



Тема Re: Хай -енд от Благоевград?нови [re: Mixy]  
Автор Бoбyзa (Drifter)
Публикувано21.11.06 20:38



Mixy, айде като експерт в тази област, да ни обясниш къде започва и къде свършва Аудиотехниката у нас.

BIG GUN, BIG FUN


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.