Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 29.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Принципен въпрос за цветност на TV 14" NEOнови  
Автор tankov (непознат )
Публикувано28.08.06 13:47



Взех си от ръка едно такова TV 14" NEO, не му знам точния модел. Закачил съм го на кабелната. Забелязах, че при настройка на програмите някои от тях не излизат със цвят, например такава е анимал планет и доста още др. Понякога на някои се появява цвят, изчезва и така дразни. Сменям стандартите от Auto на Pal, secam, Ntsc, промяна няма, правя финна настройка също. Интересното е, че всяка от тези програми без цветност като я сложа на канал 0 работи нормално с цвят. От AV входа също има цвят. Закачам друг телевизор на кабелната (имам LG и Hitachi) проблеми със цвета нямат, пък и сигнала си е добър като за кабелна. Та какво е това чудо и каква е разликата между канал 0 и останалите, това повреда ли е или може да се настрои например в сервиза.
Благодаря на майсторите.



Тема Re: Принципен въпрос за цветност на TV 14" NEOнови [re: tankov]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано29.08.06 23:50



Здравей,
значи, пробвай това, случайно на телевизора да имаш настройка sound 5 , 5.5 , 6 , 6.5 ! Оттам се оправя проблема, ако си с някой от моделите им!
Пада се в третото меню, ако се сменят с натискане на копчето за менюто !
Все пак ако кажеш модела може повече да помогна, но по принцип все си мисля че имаш тази настройка, от която се оправя всичко !
:)



Тема Re: Принципен въпрос за цветност на TV 14" NEOнови [re: miro_vampiro]  
Автор tankov (непознат )
Публикувано30.08.06 11:22



sound 5 , 5.5 , 6 , 6.5, но драги аз говоря за видео проблем а не за аудио, това което казваш сменя стандартите на говора. Доколкото разбирам от ТВ при мен проблема идва вероятно от сервизните настройки, където цветоразликовия сигнал е с недостатъчно ниво, или пък АРУ ограничава сигнала на допустимото. Но защо това не става на канал 0 ? Ясно е че ще посетя сервиз. Модела сега не го знам.



Тема Re: Принципен въпрос за цветност на TV 14" NEOнови [re: tankov]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано30.08.06 23:08



Здравей
опа не съм прочел явно до края, значи за сервиз е значи !
:)



Тема Егати настройките [re: miro_vampiro]  
Автор tankov (непознат )
Публикувано07.09.06 12:28



miro_vampiro, май имаш право макар и да няма логика на тази настройка. От менюто настроих Audio-System от 6,5 на 5,5 Mhz и цвета си излезе. Каква пък зависимост с цветовия стандарт има аудиото така и не разбрах, но всичко се управи. Китайска му работа.



Тема Re: Егати настройкитенови [re: tankov]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано07.09.06 23:07



Радвам се че съм помогнал, иначе е странно знам, но ти го предложих защото си го знам НЕО!
:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.