Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:24 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Подходящ сигнал за LCD ?нови  
Автор RoboBug (непознат )
Публикувано28.06.06 20:18



От скоро имам LCD TV Sony 40s2000.
В момента гледам ефирните програми със стайна антена :).
Въпросът ми е към кой оператор ( в София) да се насоча за най-добър сигнал (кабелна телевизия с цифров приемник или някой от DTH операторите.)

Има ли смисъл от HD DVD? (това което ползвам в момента е не много стар Denon)

и последно: за какво ми е вградения цифров тунер ?



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: RoboBug]  
Автор dr.Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано28.06.06 20:23



За оператор не мога да те посъветвам, но бъди сигурен, че ще получиш препоръки и съвети.

HD DVD Player - смятам, че на този етап е неоправдана покупка, поради факта, че HD DVD дисковете са все още рядкост и лукс...

Вградения цифров тунер - той ще ти върши работа когато в България пуснат Terrestrial DVB. А ко може да се вярва на новините на бТВ отпреди 1 седмица, това ще се случи най-рано 2015 година...

____________________
Skype: svetlyo_dr.svetlyo
dr. Svetlyo

Редактирано от dr.Svetlyo на 28.06.06 20:52.



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: dr.Svetlyo]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано29.06.06 10:46



Само едно уточнение за това което казаха по новините ... плановете са до 2015-та всички ефирни телевизии в България да излъчват цифров сигнал ... предполагам, че на прост език това значи, че около 2008/9 може би ще се появи първата ластачка и евентуално около 2012 ще тръгне по масово прехвърляне към цифрова телевизия ... разбира се говорим за България и нищо чудно твоята прогноза да излезе вярна



За операторите - не знам какво има в София, но в крайна сметка цифровото "излъчване" си е повече или по-малко стандартизирано, а качеството май зависи от това какво изходно качество подава оператора ... в момента съм на Булсатком - на 21" прост телевизор - общо взето съм доволен от сигнала въпреки че на моменти примерно по AXN картината видимо става на пиксели ... бедна ми е фантазията как би изглеждало на голям екран ... и в този ред на мисли малко ме съмнява, че различните оператори биха предложили различно качество на този канал ...

Редактирано от V.Grig на 29.06.06 10:50.



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: V.Grig]  
Автор dr.Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано03.07.06 00:11



Аз нямам никакви лични наблюдения върху цифровите ни оператори, но по това което забелязавам и чувам/чета от приятели и форуми, разбирам, че нашите сателитни оператори са пълна излагация за цифровизацията.

Както разбирам и по сателит сигнала ти е 4:3, да не говорим, че е с качеството на аналогова телевизия. А пък и какво да очакваш от боклучестите телевизии като Диема, Александра и подобни некадърни, които излъчват филми снимани още от времето преди да сме се родили... Или всякакви подобни недодялани телевизийки, които не могат да предложат нищо смислено в програмата си.

По този повод:
преди малко гледах GTV, която заедно с ТВ7 на мен лично ми прави изключително добро впечатление, не с предаванията си, колкото с амбициите си. Току що излъчиха кратко информацинно съобщение, как България официално, естествено поради натиска на ЕU, решава да наложи масова цифровизация на сигнала до 2012 година. Обаче по този повод е редно да се разпродадат всички свободни Аналогови честоти. Естествено това ще даде възможност на поредната бездарна група от некадърни телевизионери да съсздадат свои негледаеми телевизии, които допълнително да залеят пазара с бълвоч и помия и ненужно да затлачат бъдещата цифровизация на сигнала в национален мащаб.

Какъв е изводът? България може само и единствено да се ръководи не от интересите на потребитлите (гражданите), а от интересите на управляващите, за които е важно да получат процета от продадената честота, пък цифровизавията на ТВ в България... сякаш е важна... И тук, за нас, които пишем в този форум, какво остава? Да се радваме и благославяме управниците ни и да наливаме спестяванията си в гушите на мутрите, защото техни са малко по-качествените цифрови сателитни телевизии от обикновените долнопробно-качествени кабеларки... А все пак за нас от решаващо значение е качеството... Ще покачакаме до 2012 година, пък ако имаме късмет може и докато сме живи, нещо да се промени...

С уважение
Светльо

____________________
Skype: svetlyo_dr.svetlyo
dr. Svetlyo



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ? [re: RoboBug]  
Автор титaн ()
Публикувано03.07.06 06:04



Честито и моето искрено съжаление

. Веднъж вече прецакал се човек има 2 избора при такава покупка или да продаде на някой друг LCD то или да търси възможно най-качествения източник,който може да му осигури максимално добра картина. Вариантите са няколко:
1. ДВД плейър който подържа ХД - най евтино решение е КИСС ДП-600
2. Сателитен приемник , който също подържа ХД .За сега има само 4 свободни ХД програми от сателит + канал по който дават световното в ХД ,но до есента обаче ще станат доста. По готиното обаче е ,че този приемник има вграден рескелер,макар и не с високо качество, който ъпконвертва стандартната телевизия в ХД . Т.е ако имаш такъв хд и нормален сателитни приемници ,ХД ще има малко по-добра картина и на обикновените канали.
Най-евтино решение е Пейс 910
Относно българските оператори мисля, че Булсатком има малко по-качествен сигнал от АйТиВи .
3. Мултимедиен компютър - УАУ - за да стане както трябва бая кинти трябва да се изръсиш около 3000 лева минимум - трябва двуядрен процесор, хубава видеокарта с подръжка на хай дефинишън копи протект :) Добро охлаждане, Сателитна карта за мпег 2/4 н 264 ,добро дъно ,мноооого памет :)) И най вече софтуеър , който в 98% от случаите трябва да си го купиш - около 300 $ за да работи всичко по вода.

www.homecinema-bg.com

Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: титaн]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано03.07.06 17:32



Както знаеш Титане много обичам да ти отговарям



1. КИСС ДП-600

Video Playback Formats:DVD, Windows Media 9, Windows Media 9 HD, MPEG, MPEG-2, MPEG-4, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5, DivX HD, Nero Digital, XviD

Никъде не виждам HDDVD, което ме навява не мисълта, че ХД способността му се свързва само с ДВД-5 дискове 4.7ГБ или ХД видео файлове по мрежата от личния ти компютър ...

Цена : 899 лева (електрон.бг)

АЛТЕРНАТИВАТА:
PINNACLE SHOWCENTER 200

Цена $ 264 - приблизително 400 лева

Няма четящо устройство, но както и да го гледам по отношение на ХД видеото през безжична мрежа от компютър не ти и трябва. Поддържа същите формати като КИСС, базира се ако не бъркам на същата дънна платка


ОСВЕН ТОВА:
D-Link MediaLounge DSM-520 Wireless Media Player


Още един продукт със същата функционалност - цената ми се губи в момента но мисля беше от порядъка на Пинакъл

2. Сателитен приемник
Викаш само 4 свободни телевизии и световното - след една седмица - пак само 4 свободни (ако не ме лъже паметта Световното свършва
И все пак ако есента не станат "доста" програмите после какво правим? Предлагаме на човека да си сложи 4 метрова антена, за да лови "готините" спътници и да си плати 1000 евро за съответния сателитен пакет ли?

3. Мултимедиен компютър
Тук вече ми е любимия момент - преди няколко месеца май ти бях предложил да кажеш конкретно за какво смяташ да ги вложиш въпросните 3000 лева - поне, но тогава май "пропусна" да ми отговориш ... повтарям си предложението - кажи си твоето разбиране за ултра супер бърз мултимедиен компютър - по компоненти със съответните цени, да видим дали ще го докараш до заветните $ 2000 , защото аз пък се обзалагам че за тези кинти ще ти сглобя 2 мултимедийни компа и ще артисат $500 да се почерпя

А да - забравил си да споменеш, че задължително трябва да се използва очаквания 4 ядрен пентиум

По-конкретно по-това което си писал:
- трябва двуядрен процесор - не трябва ... до момента софтуера общо взето няма сериозна поддръжка нито на 64 битови инструкции, нито на 2 ядрени процесори ... дори и да вложиш 2 ядрен процесор - то по време на декодиране, с процеса ще се занимава едното ядро, докато другото ще мечтае за вечните силиконови полета

-видеокарта с подръжка на хай дефинишън копи протект - демек с HDMI изход ... преди да се чудиш за на практика несъществуващи видео карти не трябва ли да си зададеш въпроса кога ще се появят масово филми на ХД-ДВД или Блурей носители, кой от 2та стандарта ще придобие масовост и кога съответните компютърни устройства ще се появят на нормална цена

-Добро охлаждане - не е нужно - може спокойно и с боксовия кулер на процесора да издаяниш, а и доброто охлаждане съвсем не е най-скъпия елемент на една нормална система

-сателитна карта - какво ли писах горе за сателитите ...

-добро дъно - всяко дъно е добро за тази конкретна цел - предполагам за гледане на видео не е нужно DFI Lanparty

-много памет - колко много? Бих казал, че 1 ГБ за настоящия момент е напълно достатъчно а и нормално ...

Освен това съвсем определено си забравил най-важния компонент на един компютър - ЗАХРАНВАНЕТО ... тез 4 ядра трябва да ги храним с нещо нали тъй

И накрая - нищо лично, но някак си не мога да възприема факта, че съветваш човека да похарчи 2-3000 лева, че и отгоре за неща дето няма да може да използва в обозримо бъдеще, но за сметка на това услужливо ще му предложиш да си купи от твоя магазин

[image]http://www.whitehouse.gov/history/presidents/images/rr40.gif[/image

Редактирано от V.Grig на 03.07.06 17:45.



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: V.Grig]  
Автор титaн ()
Публикувано03.07.06 19:37



Здрасти , нали знаеш,че и аз обичам да ти отговарям :)

1.Кисс ДП-600 освен че чете divx HD, xvid HD ,wmv9 HD , чете и транспорт стрийм. На практика получва се така че блурей или хддвд ще се презаписват в гореупоменатите формати и спокойно можеш да си ги плейваш на киса.
Записвам си ина двуслойни двд дискове транспорт стрийм и няма никакви грижи ,също така и от харддиск външвн чете.В момента пробно сме изградили мрежа в която на 50 тина наши абонати пускаме ХД видео и си го гледат като стой та гледай :)

За справка - в www.homecinema-bg.com цената е 800 лева.

Сателитните приемници с ХД набират скорост в момента и есента ще може да поредложим на клиентите приемници , с които ще могат да гледат доста ХД платени канали за доста по-малко пари :)

За компа ще ти отговоря по-късно ,тъй като сега отивам на концерта на Ерос и нямам много време :))

Все пак хората ,които са си купили плазми и LCD да гледат мацаница 2-3 години ли ????

www.homecinema-bg.com



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: титaн]  
Автор титaн ()
Публикувано04.07.06 10:53



Концерта беше много готин :)

Сега относно компа :

ще направя едно уточнение понеже не мога да крада или да вземам без ДДС ( не че не искам , но не мога :) поствам цени със всички данъци и такси :

1. Кутия - за да се изработи специализирана кутия за HTPC без захранване ми отне 3 седмици време и 250 лв .Кутията е от алуминии - лицевият панел с дебелина 8 мм останалото 5 мм ,като от ляво и дясно има радиатори за топлообмен. Копчета , капачето за DVD то , крачета и всички останали простотии. Флуорисцентен дисплей и дистанционно управление за кутията ми струваха още 50 $ или 78 лв. Общо 328 лева.
След това видях добре направени фабрични кутии , но далеч от моята, с дисплей, ДУ и 350 Ватово захранване с 8 см перка за 250 долара .

2. Захранване - сложих едно безвентилаторно 450 Вата ,някаква тайванска фирма - струваше ми 50 $ , в нета го продаваха за 117 $ ,донесоха ми го заедно с дисплея и дистанционното - 78 лева

3.Дъно поръчах от A open за мобилен процесор Core duo i975 xA YDG - за него платих около 250 Евро или 490 лева.

4. Процесор Интел Core Duo Т 2600 - Избрах тъкмо този процесор защото с това дъно се клоква добре, по -малко енергия харчи и съответно по малки изисквания към охлаждането и за да може добре да работи с МПЕГ 4 и н.264 . С ДДС ми струваше около 450 $ естествено пак от Китай ,тук са доста по-скъпи - цена 700 лева

5. Охладител - купих охладител от Холандия , китайски естествено , но добре направен с чистак медни тръби , алуминиеви и медни радиатори и му забодох една перка 12 см отгоре - Струваше ми около 55 $ или 85 лева.

6. Памет 1 Гигабайт Кингстън , но после установих ,че е по добре с 2 Гига :)) хе хе хе да сметнем само с един какво излиза - 230 лева.

7. Видеокарта - махнах скъпата АТИ х 1900 и на нейно място сложих х 1600 про с ейч ди ем ай изход от Сапфир . Пиша така защото не ми се включва латиницата нещо ,но ме разбирате - Цената и е около 225 лева.

8. Сателитна карта ,ползваме КНЦ 1 ,която подържа всички стандарти и има най-добър софт ъпдейт редовно . Цената и с транспорт и ДДС до тук е 250 Евро или 490 лева.

9. Поне 1 твърд диск САТА 400 гигабайта цена 410 лева

10. ДВД записвачка - каквато и да е около 40 $ - 75 лева . като при мен сложих една на Тошиба , мисля за лаптоп беше и е доста по скъпа , но да не се вманиачаваме толкова.

11. Софтуеър , купих една специализирана програма , за около 200 лева. В момента все още имам съображения да не я назовавам ,но има симиларни за по 100 тина лева. и купища друг софт и кодеци ще трябват да подкарате машината , да аречем че ще ги намерите някъде в нета и няма да ги плащате.

Сега какво се получи ???

3211 лева . Все пак да уточня ,че и 100 пъти по-добър хардуеър да сложите , без подходящия софтуеър няма да подкарате машинката да работи добре.
Може цената да се намали с около 350 лева, дори и 500 ,но това ще бъде са сметка на шума ,охлаждането и качесввото на работа.
Едно леко доуточнение .Пробвахме същия софт на машина с клокнат П Д930 и на 1080 р все още накъсва картината . С горепосочената комбинация нямаше проблеми. Компа е много тих и не дразни въобще,което за мен е от голямо значение. Ето така ги разбирам аз нещата.

www.homecinema-bg.com

Редактирано от титaн на 04.07.06 10:59.



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: титaн]  
Автор RoboBug (непознат )
Публикувано06.07.06 11:32



телевизорът ми е подарък - не съм го избирал. И след като вече го имам не мога да го продам или сменя с друг. (поне не тази година



Четох някъде, че Естнет предлагат HDTV с някакъв box за 300$, но май трябва да мина през някой ""по-централен" офис, за да ми кажат за кои програми има смисъл.

За въпросния Pace (предполагам 810, а не 910) - може ли да се комбинира с оборудването на ITV? Колко голяма чиния е необходима ?



Тема Re: Подходящ сигнал за LCD ?нови [re: RoboBug]  
Автор титaн ()
Публикувано07.07.06 18:41



Може да се екипира, пиши ми на ПМ ,освен това ще подобри качеството малко на картината защото интерполира сигнала в 720р .

www.homecinema-bg.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.