Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 26.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Предложения при закупуване на цифров фотоапаратнови  
Автор puhyiv (непознат )
Публикувано23.05.06 21:59



Желая да си купя цифров фотоапарат на цена от 200 до 600 лв. Нищо не разбирам, затова ви моля за някакъв съвет.



Тема Re: Предложения при закупуване на цифров фотоапаранови [re: puhyiv]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано24.05.06 10:11



Canon PowerShot A610. Последно във фотопавилиона беше 550лв.



Тема Re: Предложения при закупуване на цифров фотоапаратнови [re: puhyiv]  
Автор xeon1 (непознат )
Публикувано24.05.06 13:04



Canon-a в предишното мнение е наистина добра машина. Но ето предложение с неотстъпващо качество на снимките на по-изгодна цена. -
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=392578&cat=42&f=3680





Тема Re: Предложения при закупуване на цифров фотоапаратнови [re: xeon1]  
Автор ccd (непознат )
Публикувано24.05.06 21:34



от една година имам Sony DSC P200 и съм много доволен. 7мегапиксела, оптика Carl Zeiss, снимките са добри, а батерията издържа по една седмица ненатоварено снимане :)
Цената му в момента е около 550лв

Редактирано от ccd на 24.05.06 21:35.



Тема Canon S2нови [re: ccd]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано26.05.06 08:37



Здравей!

Радвам се, че поне ти си доволен от този апарат. Имам 1 познат с такова "чудо" и смея да твърдя, че е едно малко недоразумение на пазара.

5-те МВ на снимка изобщо не правят изображението добро. Наличието на скъпа оптика също. За батерията нищо не мога да кажа, но мисля че тя не е най-важното нещо в един апарат. Има изключително малко режими за снимане. В режим Р е невъзможно да направиш свястна снимка без статив. Да не говорим за А.

Мисля, че въпросният модел е за изключително непретенциозни грандомани - хора, държащи да имат нещо скъпо, OVER THE TOP, само заради "имането".

Лично аз препоръчвам на човека Canon S2. Втори такъв апарат купувам за мой познат. Мога да кажа само американската му цена - около 320 долара. На нашия пазар виждам по-големия му брат - 7 МР.

Общо взето, мнението ми за квалитетните марки никак не се е изменило - Nikon, Olympus, Canon, Pentax.

Не се блазни по оптики и големи матрици, а също така и по изключително комерсиални марки като Sony, Samsung, HP и др.



Тема Re: Canon S2нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано26.05.06 09:58



Аз не разбирам много от цифрова фотография, но скоро си взех Sony CyberShot DST-W40 и съм много доволен. Приятели ми казаха че сони принципно правят добри фототта:) та кажи поради что смяташ че съм се набутал да си знам за в бъдеще.


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: Canon S2нови [re: ethernall]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано26.05.06 10:19



Много пъти тук са се заформяли спорове на тема цифрови фотоапарати.
Аз като неук млад момък купувам цифрови апарати от времето когато бяха кът и малко хора разбираха какво точно означава digital camera.

Не, не се тупам по гърдите. Просто този тип техника идеално пасва на моята натура - обичам много да снимам, обичам да си пазя снимките на нещо по-сигурно от хартиен носител, дори и да разваля нещо го изтривам, няма такова нещо като изхабена лента, осветена лента и пр.

Както и да е. Колкото и налудничаво да ти се струва, плащал съм пари на мои познати, за да им използвам цифровите апарати за 2-3 дена. Имам впечатления от доста марки. Тотално съм разочарован от НР и Сони. И двете марка са пълна излагация за мене. Никого не искам да засегна. Това е моето мнение.

Първият ми личен дигитален апарат - Олимпус С960 на тъмно правеше снимки 3 класи над Сони, което имаше бруталната за онези години 5 МП матрица. Съседчето ми, което е син на известен пловдивски директор не можеше да повярва, че апаратът за който беше броил 1000 долара, прави снимки по-лоши от допотопен 1.3 МП Олимпус. Невероятно, но факт.

За по-горе споменатото (не от теб) Сони вече казах каквото имам да казвам. Щом теб качеството те устройва, това е най-важното. Лично на мен ми се струва, че дадените пари не си заслужават.

Така, че изобщо не смятам да убеждавам някого колко лош или добър му е изборът. Снимай на воля, колега!

Аз моят съвет за цифров фотоапарат вече го дадох



Тема Re: Canon S2нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано26.05.06 10:36



Ще си позволя към изброените от теб марки: Nikon, Olympus, Canon, Pentax, да добавя още едно име във фото-оптиката - Konika-Minolta. Аз ползвам такъв, 4.0 Мpix, 3x optical zoom, 512MB SD PQI, батерията пълни цялата карта с едно зареждане (със светкавица над 150 снимки), качеството на снимките е завидно добро; недостатъци - тъмни панорамни нощни снимки (добре се получава със светкавица на близко разстояние) и изкривява снимката по ъглите.
Преди 2 години, като купува апарата беше на цена малко над 500 лв.

Редактирано от Dr. Svetlyo на 26.05.06 10:39.



Тема Re: Canon S2нови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано26.05.06 10:39



Тази марка вече не е в бизнеса
Поне такава статия прочетох преди месец, месец и нещо....



Тема Re: Canon S2нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано26.05.06 10:43



Хм, интересно! Щом вече не е в бизнеса, къде е изчезнала? И с какво се занимава?
Пък дори и вече да не е на хоризонта, важното е, че е създала добри продукти и е оставила следа във фото историята...

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.