Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 28.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема JBL home studio L 890нови  
Автор lqmi (непознат)
Публикувано13.05.06 03:34



Кажете нещо за този модел на JBL



Тема Re: JBL home studio L 890нови [re: lqmi]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано15.05.06 10:42



Тия дни ходих да слушам Е серията. Имаше само Е90 - свиреха прилично, но малко не достигаха ниски като че ли. Пуснахме за сравнение L890 и останах без дъх. Мисля че инфинити бета 50, което беше до тях неможе да им стъпи на малкия пръст, а цената е почти същата.



Тема !!!нови [re: Любитeл]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано19.05.06 21:16



На Е90 не им достагали ниски?!! Смело! Доста смело изказване... А на какъв ресийвър си ги чул? С коректни настройки ли е бил? С какви кабели са били?

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: !!!нови [re: GAlNER]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано20.05.06 09:45



Ами в магазина на JBL на раковска отидох да слушам. Та там бяха сложени едни до други твойте любими Beta50, JBL L890 i JBL E90. Бяха вързани на харман кардън някакав - не обърнах внимание какъв точно. Слушах основно Е90 и свиреха много приятно, но малко се губеха нещата под 50Hz. Пуснахме за сравнение и L890 - хммм, подтискащо е като видиш как гориш с още 700-800лв...

Не е ясно как ще свирят и двете в стая, по-близо до стена и т.н., спор няма че това не е най-добрата постановка за тест, но разликата беше твърде осезаема.

ПП: И кабелите незнам какви бяха, но и за двете бяха еднакви.
ПП2: Ако искаш може да се сбирим некой път и да обсъдим световните тегоби и аудио проблеми...



Тема Re: !!!нови [re: Любитeл]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано20.05.06 10:25



Ясно! Казвах му аз... Магазина на Раковска не става за слушане! Въпреки, че Хармана е добър, а и кабелите са сериозни! Всъщност не съм сигурен доколко настройките на ресийвъра са коректни. Например, ако му е зададен в сетъпа, че ума събуфер, а всъщност няма - разликата в звука е чудовищна и т.н. На DIY теста в хола ми, при 35 и 40 Hz при изключен съб, вратата на хола и мукровълновата печка в кухнята се опитват да се разпаднат на основни атоми, докато 8" говорители на Е90 правят ход по 2см!
Както знаеш всичко зависи от акустиката на помещението! Не можеш да ги сложиш в полето или на стадиона и да се на-а-каш от БАС! Помещението на Раковска не става! За срам на Hi-Fi магазините в БГ, най-добрата зала за прослушване с най-добрата акустика е в Технополис-Младост! Там ако чуеш 90-ките няма да ги познаеш.

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: !!!нови [re: GAlNER]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано20.05.06 14:49



Е убу де, ама в този магазин при равни условия L890 бяха впечатляващи.



Тема Re: !!!нови [re: Любитeл]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано21.05.06 11:18



Е, не са равни условията. Тези L890 дали не са били по-близо до ъглите? При всички положения са на различни места в помещението. Така че пак сравнението не е обективно. И то в онази ужасна стая на Фактор....



Тема Re: !!!нови [re: D.H.V.]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано22.05.06 11:04



Дори не беше в стаята а на витрината :( Е поне към помещението бяха обърнати. Иначе най-близката стена беше на поне метър, а двете колони бяха една до друга. Не мисля че това оказва чак такова влияние. Както и да е - като гледам питащия не проявява интерес към темата, така че е безпочвено да я държим жива...



Тема Re: !!!нови [re: Любитeл]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано22.05.06 12:09



Не ме разбирай погрешно! Не казвам че L890 не свирят! Просто казвам, че за парите си Е90 са прекрасно решение!

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: !!!нови [re: GAlNER]  
Автор lqmi (непознат)
Публикувано22.05.06 12:33



Взех си този JBL и сам много доволен. В стаята ми свирят по добре от това което чух в магазина. Колоната наистина е много добра. Няма общо между L890 i E90.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.