Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 28.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
Всички теми * *Кратък преглед

Тема 32` широкоекранен TV 100hz digital!! до 1000 лв!!!  
Автор Evlampio (непознат )
Публикувано16.04.06 20:08



Здравейте, търся си широкоекранен ТВ, 100 хз в рамките на 1000 лв.
Ще го ползвам основно за ДВД.

Принципно съм фен на Сони телевизорите, но те са доста по- скъпички.

Идеалния вариант за мен е този :


или този:


но 1700 лв за кинескоп ... доста са ми


днес загледах един филипс и един панасоник.
Панасоника даваше доста .. блед образ някакси.
Филипсът пък ..много му крещяха цветовете.

разбира се това е само на пръв поглед, без да пускам двд примерно .. просто ей тъй, както са изложени в магазина.

Панасоника беше доста евтин за 32` широкоекранен TV 100 hz
май беше този

ма картината ... нещо не беше наред


а филипса



1300 лв .. не ми се дават толко пари .. ако ще ги давам .. по добре 100 лв отгоре за сонито



Та идеята ми е .. можете ли да ми препоръчате нещо добро до 1000 лв .

32` широкоекранно 100 хз цифрово сканиране.
hdtv не ме вълнува.


Благодаря!



Тема Re: 32` широкоекранен TV 100hz digital!! до 1000 лв!!!нови [re: Evlampio]  
Автор mygyl (новак)
Публикувано17.04.06 10:11



Здравей,

Аз ти препоръчвам PHILIPS-a. Имам един подобен в къщи и мога да ти кажа че качеството на картината и звука е много добро. С Pixel Plus картината е толкова детайлна че на моменти даже дразни. Много добър контраст. Има си и кусури ама за тая цена - това е телевизора. SONY са ненужно скъпи и според мен картината им не е на ниво. PANASONIC са по-евтини но не и качествени колкото PHILIPS.



Тема Re: 32` широкоекранен TV 100hz digital!! до 1000 лнови [re: Evlampio]  
Автор Sev ()
Публикувано19.04.06 08:48



http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=982&DDMid=f41f8fe5bcab793a4550d3ea50553308

1200, но все пак



Тема Re: 32` широкоекранен TV 100hz digital!! до 1000 лв!!!нови [re: Evlampio]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано19.04.06 16:23



Много зависи ДВДто как ще го връзваш - композит, ЕС-видео или компонент. Ако искаш хубава картина и гониш качество, приготви поне 1,5-2к и се оглеждай за Панасоник Акуити2 или Филипс с Пиксел Плюс. Сони Вега са скъпи, понеже са им "цопнали" ненужния (според мен) слот за карта, а ми се струва, че имат и по-лоша геометрия.

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo


Тема Съвет от меннови [re: Evlampio]  
Автор Temperament (темпераментен)
Публикувано19.04.06 18:03



Аз имам от 3 месеца този Филипс:



Избрах го след тридневно обикаляне по магазините и сравняване. Телевизорът е много добър и единствените , които могат да се мерят с него по качество на картината са доста по-скъпите модели на Панасоник. Лично аз съм фен на JVC и много исках да си купя пак тази марка , но просто Филипса тотално разби всички останали по качество на картината и в крайна сметка заложих на него. Не те съветвам да вземаш Сони-много по-зле е на качество на картината от Филипса. Специално този модел с Пиксел плюс технологията е доста напред в качеството на картината пред всичките си съперници до 2000лева ценови клас. Има един Панасоник за 1999лева , който дава по-добра картина , но там говорим вече за други суми...

Моят Филипс го ползвам изключително за гледане на ДВД. На някои качествени дискове , картината създава усещане , че може направо да се пипне. Така се случи при мен с филма "Пришълец срещу Хищник". Има един момент , когато дават таймера на бомбата в едър план...направо имах чувството , че тиктака в хола ми...

Съветвам те горещо да избереш Филипса...

Надявам се, че ти бях полезен.

Поздрави и успех!



Тема Re: Съвет от меннови [re: Temperament]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано19.04.06 19:21



Здрасти. И на мен скорто ми предстои да си взема 32" ЦРТ. Засега съм се спрял на въпросния модел на Панасоник с Aquity2 SR за 2000лв. Понеже не съм го сравнявал директно с твоя Филипс, можеш ли да споделиш къде е по-добър Панасоника и къде Филипса се представя по-добре (геометрия, цвят, контраст, виталитет на картината, входове...)? Мерси!

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo


Тема Re: Съвет от меннови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор mygyl (новак)
Публикувано20.04.06 10:29



Като цяло Aquity и Pixel Plus се справят горе долу еднакво. Според спецовете Aquity страда от някои преоблеми, които Pixel plus e решил с въвеждането на DNM и MOVIE MODE. Като цяло остротата на картината при aquity е малко по-добра, но краищата на движещите се обекти трептят, контраста е малко по-зле, а според мен цветовете на PHILIPS са поне два пъти по-добре изобразени отколкото при Panasonic. По отношение на геометрията PHILIPS е малко по-назад но малко.
А тоя PHILIPS с HD готовност е доста по-напред от PANASONIC-a. А и е 800 кинта по-евтин.



Тема Re: Съвет от меннови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор Temperament (темпераментен)
Публикувано20.04.06 19:40



Значи не съм професионалист по отношение на видеотехниката и не мога да дам експертна оценка на качествата на двата телевизора. Оценката , която давам е субективна и потребителска. Като си избирах телевизор , търсех образ , който да ми хареса според моите собствени визуално-естетически разбирания. Аз харесвам по-остър образ , с кристален контраст и ясно изразени цветове. От тази гледна точка Панасоника спечели сърцето ми. Но за съжаление загуби по пункт "ЦЕНА". В сравнение с него Филипса ми притежава по-мека картина. Технологията Върчуал Пиксел Плюс му дава значителна преднина пред всички еквивалентни модели от гледна точка на чистота на изображението. Разликата с Панасоника не е голяма , но я има. Все пак аз разсъждавах така:
Ако ще е CRT , то нека да с умерена цена.От тази гледна точка Панасоника загуби тотално. Ако бях прежалил 2000 лева за него , то можеше да прежаля и още някой лев за плазма или LCD. Просто за мен на тази цена Панасоника е неоправдано вложение.

А в заключение мога да кажа , че съм страшно доволен от Филипса си. Нито за миг не съжалявам , че избрах точно него. Това е един доста добър телевизор. Определено е най-добрия в клас до 1900 лева.

Редактирано от Temperament на 20.04.06 19:42.



Тема Re: 32` широкоекранен TV 100hz digital!! до 1000 лв!!!нови [re: Evlampio]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано27.04.06 12:37



Здравей
според мене телевизора който си заслужава е PHILIPS 32PW9520 !!
Найстина е много добър а Pixel Plus технологията е доста добра, както ти казаха вече цветовете са му номер едно, има си достатъчно екстри!Заслужава си напълно! Има истински бял цвят, за разлика от други телевизори които са и по скъпи ! Сони, имат добри модели, но са прекалено скъпи !
ПП, все пак продавам телевизори и за мене фаворита е точно този филипс !
В заключение аз съм с 29 Pt8520 модела на филипс, няма пиксел плюс но все пак е страхотен телевизор за цената си !
Това е !




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.