Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 09.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Съвет за SACD плеер.нови  
Автор venom (непознат)
Публикувано26.03.06 18:50



Интересува ме някой ако има лични впечатления от този формат да ги сподели защото напоследък много се шуми по този въпрос. Понеже в последно време ми се случи да купя няколко такива диска разбира се хибриди съдържащи и обикновения CDA-формат, та силно ме човърка отвътре как звучат на SACD. И ако евентуално си струва какъв плеер бихте ми препоръчали.



Тема присъединявам се към интереса на човеканови [re: venom]  
Автор slu6atel (amateur)
Публикувано26.03.06 22:44



аайде да видиме кой е с впечатления от различните САЦД плеъри
Ама теоретиците да се въздържат, ако може


ПП: ма това е БЪЛГАРИЯ бе, пич



Тема Re: присъединявам се към интереса на човеканови [re: slu6atel]  
Автор f2a3 (непознат )
Публикувано27.03.06 07:00



Аз имам Денон 2900 и около 30 сасд и мога да кажа,че ако зписа е направен както трябва има сд които звучат по-добре от сасд,така,че формата сам по себеси не е гаранциа за добър запис.От друга страна има възможност за 5.1 канали,но единствения такъв запис който ми е харесал това е на Пинк флоид "Тъмната страна на луната",иначе предпочитам двуканалниа запис(човек все пак има само две уши).



Тема Re: присъединявам се към интереса на човеканови [re: f2a3]  
Автор slu6atel (amateur)
Публикувано27.03.06 08:41



:) Всички сме слушали SACD. Аз също имам такива дискове. НО все още не съм срещал човек, който да е запленен от SACD. Включително и аз. И надали тука има човек, който да е слушал толкова различни САЦД плеъри, че да даде мнение как се справят с тоя формат. :) Освен по спецификации де..



Тема такаааа....нови [re: f2a3]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано27.03.06 09:00



Значи изказвания от сорта: "човек има само две уши", меко казано сами писнали!!! Имам чувството, че по-изтъркано клише от това няма! И като има две уши, кво?! Не възприема пространствен звук, а си ги върти и наглася по посока на двете колони, ли?! Определено вече се уморих да споря с стереофилите. Ама вие сте много жестоко племе с фиксакции в мозъка!
Човека попита за мнение за SACD и какъв плейер да си вземе, а не (както винаги им се струва на стереофилите) дали многоканалния звук е "по-готин" от двуканалния.
По повод въпроса. Аз лично не съм усетил особена разлика в звученето м/у SACD, DVD-A и DTS-CD, което лично мен ме кара да съжалявам, че няма повече DTS-CDта на пазара. И трите формата представляват многоканални записи за с-ми 5.1 и нагоре. Разбира се има такива, които са направени по-професионално от други и звучат в пъти по-добре. Когато един такъв многоканален студиен запис се слуша на по-сериозна 5.1 Hi-Fi с-ма от клас над 3000лв., то тогава изживяването трудно може да се сравни с каквото и да било! Лично аз, когато за първи път си пуснах DTS варианта на албума Queen Greatest Hits II (групата, която слушам от 15г.), очите ми се насълзиха от потресаващото изживяване и от факта, че песните с които съм израстнал звучат толкова изтински! Едва ли някога съм вярвал, че този албум, който съм го слушал милиарди пъти, може да ми достави такова изживяване.
Важното при многоканалните албуми е да се внимава да не попаднеш на някакъв запис менте, който е семплиран софтуерно от стерео сигнал. Определено има огромна разлика, когато е правен в студио или както е при въпросния албум на Queen преиздаден от старите 4 канални записи и когато е правен на PC в тъмна стаичка!
За плейване на SACD имаш 2 варианта - DVD player или CD player, това си е твое предпочитание и зависи от теб!
1. За първия вариант, като перфектно съотношение цена/качество, бих то препоръчал DENON 1920, който плейва и ДВД-А.

Цената му е малко под 700лв.
2. А ако си маняк и то се дават кинти, то DCD-1500AЕ е за теб! Това е CD player и не можеда плейва DVD-A. Плейер от висок клас (над 1200лв), който си струва парите.

-+No Pain-No GAIN+-

Редактирано от GAlNER на 27.03.06 09:03.



Тема Re: присъединявам се към интереса на човеканови [re: slu6atel]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано27.03.06 09:04



На бас, че има такива хора!

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: присъединявам се към интереса на човеканови [re: GAlNER]  
Автор slu6atel (amateur)
Публикувано27.03.06 09:40



бе като се замисля... може..
като гледам как се харчат разни колонки и усилватели по 10-20000, нищо чудно..



Тема CD vs SACD basicнови [re: venom]  
Автор digi°C (ентусиаст)
Публикувано27.03.06 09:54



Както казваше едим стар мой учител, "Не съм казал, но пак ще повторя!"

По принцип двете технологии не са особено близки и още повече едната не е орязано дете на другата.
При CD се записва в PCM формат, и после така трябва да се възпроизвежда.
При SACD се записва в DSD формат /или поне ТАКА БИ ТРЯБВАЛО, за да е истинско SACD/ и така Трябва да се възпроизвежда.
Разликите между форматите са големи, те не могат да се сравняват както примерно някой може да каже че 96к носи 2 пъти повече информация от 48к.
При SACD / DSD не може да се прави Никаква обработка на сигнала, той не може да се смесва/миксира, да се обработва честотно и т.н. По-умните /в областта/ тук сами ще се сетят че това ограничава приложението на DSD при студията до под 0.1%.
99.9 % или повече от SACD /DSD записите са направени от конвертиране от PCM сигнал, който може да се обработва с математика, компютри, да се смесва и т.н. За мен това означава, че CD-A /Red Book/ е доста по-близо до оригинала от SACD. *****Чувал съм за поне 1 DSD студио, в което всички машини за обработка на звука са аналогови, огромни и невероятно скъпи. След това аналоговият сигнал се конвертира в DSD и Voala - истинско DSD*******

Имам още много коментари за SACD, но нямам желание да ги пиша, щото ще ме заболят пръстите.



Тема Re: такаааа....нови [re: GAlNER]  
Автор slu6atel (amateur)
Публикувано27.03.06 11:43



Скоро сравнявах denon dcd-1500 с Naim CD 5i. Независимо кво (CD или SACD) се просвирва на dенона, 5i има по-жив, по-цялостен, мек и някакси "аналогов" звук. Така че тоя денон не бих го препоръчал..
А двд-1920 въобще не искам да го обсъждам, за да не изглежда като заяждане..



Тема Denon vs Naimнови [re: slu6atel]  
Автор digi°C (ентусиаст)
Публикувано27.03.06 12:49



да не се стигне пак до война на Марки???/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.