Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 04.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано21.06.06 11:47



Здравей
значи да ти кажа за filips 29pt8521 , пробвал съм го на HD сигнал(1080i ) И си го разпознава, и какво да кажа, ами предава доста добре като за телевизор, отделно на това е и с pixel plus ! Заслужава си напълно според мене !
Достатъчно добър е !
Така, някой питаше за телевизор до 700 лв, ами 29pt8521 е модела !
Иначе аз съм се замислил да си купя по нататък едно НЕО LCD, 37 ца, 2500 е в момента като цена, обаче на HD сигнал работи дооста добре, даже се чудиме с колегите как може така!
За съжаление не знам коя фирма ги произвежда



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: miro_vampiro]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано22.06.06 13:19



Опаа, имах в предвид 9521 модела ! Него съм го пробвал на HD сигнал на който работи превъзходно !
:)



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: miro_vampiro]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано22.06.06 14:14



miro_vampiro
Ако не е тайна какъв сигнал си му подал и с какъв друг модел CRT си го сравнявал? То май само Samsung WS-32Q408 има HDMI вход, но и той си има проблеми със сходимостта.
За да се убедиш, че 32PW9551_12 не става, просто му пусни качествен DVD сигнал по качествен SCART / RGB кабел и го сравни с предшественика му 32PW9520_12. Не че той е кой знае какво, но дори и не специалист ще заключи същото като мен - замазана неконтрастна картина, да не говорим за фокусировката. А ако имаш под ръка Sony KV-32FQ86; 32XL90 и не дай си боже 32HQ100, то изображението на Philips 32PW9551_12 от ефир или DVD по SCART / RGB ще ти се стори почти като на BEKO!!!
Още едно уточнение - НИКЪДЕ не е отбелязано и дори на Запад в белите държави отначало се питаха дали тези модели имат Pixel Plus! После за съжаление се оказа, че тази система за повишаване на контраста просто липсва, заедно с DNM!!! Както е известно на почти всички, Philips 32PW9520_12 е с Pixel Plus 2.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано22.06.06 17:38



Здравей
ами пуснах му 1080i сигнал(от HD устройство ), през компонентния вход ! Работи си без проблеми, не забелязах да има проблеми със сходимостта като доста други марки телевизори, говоря за Philips 29PT9521 модела, 32 инчовия му събрат не съм го пробвал за сега ! Иначе имам и новите модели на Самсунг, може тия дни да им спретна едно тестче и на тях, ще видя !
Иначе все си мисля че телевизора има Pixel Plus, но не Pixel Plus 2, и предава по детайлно от доста други модели! Все пак цената му не е никак висока
Иначе мнението ми за 32PW9520_12 е че е добър телевизор!
Иначе в работата си имам поне 3 източника на HD сигнал, така че не ми е проблем да тествам каквото желая
:)



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: miro_vampiro]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано26.06.06 11:46



miro_vampiro,.
Прав си има си Pixel Plus само! Но DNM няма със сигурност и затова съм се заблудил.
А сравнявал ли си качеството на картината от кабелната в магазина на 32PW9551_12 и 32PW9520_12? Трябва да ти кажа, че въпреки всичко стария модел като контраст е много по-добър. Верно е, че не бяха един до друг, но новия беше много зле. Може конкретният екземпляр да е бил дефектен - не знам.
Както подразбрах, работиш в някоя от гелемите вериги магазини, вероятно в Техномаркет. Сравнявал ли си директно Philips 32PW9551_12 и новите 32" Samsung по HDMI? И какъв HD източник ползваш - HD HDD recorder или DVD player? От плеерите за тестови цели ми похвалиха Panasonic DVD-S97 / 11bit/216MHz и бюджетния Toshiba SD-360E. За последния не знам дали ползва новият процесор Zoran Vaddis 8 (ZR36888), за който срещам само суперлативи -14bit/108MHz. Нищо не пише на корпуса му, докато на новите Samsung 360/365 е написано 14bit/165(!!!)MHz. Кокото до останалите DVD плеери с HDMI - просто нямам информация.

Ако не е удобно да пишеш във форума, напиши ми PM (или както е написано тук - бележка).

Редактирано от Gena_bs на 26.06.06 11:50.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано26.06.06 20:46



Здравей
значи при мене го няма Philips 32PW9551_12 но ще го поръчам да дойде тия дни за да го сравнявам, не мисля че ще е по различен от 29 ката ! Иначе в момента новия модел на самсунг с HDTV и HDMI и тн, 32 ката, е включена точно на такъв сигнал , обаче виж я сам, пиши ми на лична да ти кажа къде, защото ще изглежда като реклама, а такава не правя на фирмата в която работя ! Тогава няма да е проблем за мене да ти пусна и 29 ката на Philips да видиш и тя как работи на HD сигнал, и да си поговориме кое как работи и да обмениме информация!
Иначе имаме 3 HDD HDTV устройства! Така че има на какво да се тества ! :)
Иначе новия двд плейър на тошиба с HDMI ми хареса как работи, може и него да го пробваме, нямаш проблеми !
Все пак да знаеш, утре съм на работа, след това чак в петък съм пак така че може или за утре да тестваме, или в петък чак ! :))



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: miro_vampiro]  
Автор Kobri (непознат )
Публикувано29.06.06 20:59



Миро пусни ми "бележка" и на мен



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Kobri]  
Автор miro_vampiro (непознат )
Публикувано29.06.06 21:51



Здравей
Kobri
с какво мога да съм ти полезен?
И каква бележка да пускам ?
:)



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: miro_vampiro]  
Автор Kobri (непознат )
Публикувано29.06.06 23:56



Да кажеш къде мога да видя/тествам филипса и самсунга с читав HD сигнал



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Kobri]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано07.07.06 15:58



Ето един линк към много подробен руски форум на тема Philips 32PW9551_12, настройки и включване на външни източници (DVD), както и към Service Manual за шаси L06.1E AA:
http://dom.hi-fi.ru/forum/17/50898/17
Четете и си правете сами изводите за последното поколение техника!

Колкото до Samsung WS-32Q409 с HDMI - онзи ден пак го гледах и не ми стана по-симпатичен! Така "маже" картината дори при бавни движения, че направо не можах да го изтрая!
Явно нещата в крайна сметка отиват към стария Philips 32PW9520_12!!!

Редактирано от Gena_bs на 07.07.06 16:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.