Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 04.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано15.05.06 08:43



Забравете за тези модели на Philips!
Kато гледам какво има по магазините, май ще трябва да забравим и въобще за новите CRT TV!!!
Играх си близо 30 минути с 32PW9551/12, сравнявайки го с предишния Philips 32PW9520/12 и Samsung WS-32Z409 и ето какви са резултатите:
1.Надписът HD Prepared в горния десен ъгъл е прозрачна лепенка!!!, а не е нанесен директно на пластмасата.
2.Картината е зърниста, видимо размазана в сравнение с 32PW9520/12.
3.Фокусировката не е добра – белите символи по екрана се “разливат” и изглеждат дебели. Това се набива в очи дори и при сините символи от менюто.
4.Геометрията и сходимостта са доста по-добри от тези на 32PW9520/12, но въпреки това вертикалните линии дори в центъра са изкривени като дъга наляво.
5.Настройките на цветовата температура са странни, с изключение на Normal, която е почти идеална.
6.И накрая най-важното – при този модел няма Pixel Plus2, a само Pixel Plus, както и функция DNM – Digital Natural Motion (Цифрово естествено движение). Последната е много важна за избягване на “шлейфове” след контурите на бързо движещите се обекти на картината!

Сравнен с новия Samsung WS-32Z409, Philips 32PW9551/12 го превъзхожда само в хоризонталната геометрия!!! При Samsung хоризонталните линии са извити като дъга навътре към екрана.
Колкото до новите LG Slim - направо не ги гледайте, че ще се уплашите! Виждал съм сравнителен тест между тях и Samsung WS-32Z409 на корейски сайт – просто Samsung ги бие по качество на картината и геометрията.

Подчертавам, че това си е мое мнение и не твърдя, че е напълно точно. Заключенията ми са на базата на сигнал от кабелната телевизия на магазина. Но не вярвам нещо да се подобри в картината от друг източник (DVD), тъй като проблемите са основно с кинескопа.

Като заключение мога само да отбележа, че купувача в този ценови диапазон може да си вземе или новия Samsung WS-32Z409 (1350лв.), миналогодишния Philips 32PW9520/12 (1199лв.), нещо по-евтино от Philips (около 900лв.) или да чака да поевтинеят хубавите LCD TV, които сега са с цени над 2500лв.
Разбира се може да се намерят и втора ръка качествени TV, но вероятността е много малка.



Тема Re: 29" CRT питаненови [re: Gena_bs]  
Автор alan_palmer (непознат )
Публикувано20.05.06 23:03



А от по-високия клас?
Искаше ми се да има и PIP, ама сега не знам.... Днес гледах в Техномаркета и в Метро - CROWN-a в Метро изглеждаше прилично, ама там нямаше с какво да се сравнява. Все пак видимо не трептеше.
В Техномаркета - исках да видя TOSHIBA - 29VH37G, вместо него сега има 29VH57GP. Картината му беше много лоша, по-лоша от тези на съседите му (пак TOSHIBA, но без PIP) - видимо зърнеста и на снежинки. Не можах да разбера защо. Питах - не било от телевизора. Сигурно е от нивото на река Дунав. Малко по-нататък беше PHILIPS 29PT9020 - на същата програма работеше видимо по-добре. Така и не разбрах дали е от разлики по кабела (антенен вход) или от телевизора. То как да разбере човек? Мислех да помоля да разменят кабелите на двете TOSHIBA, ама при учтивия отговор, че не е от телевизора се отказах набързо...
Та какво препоръчвате, PHILIPS ли? За съжаление няма PIP.
Някой с TOSHIBA?



Тема INFO за alan_palmer !!!нови [re: alan_palmer]  
Автор superstereo (непознат )
Публикувано22.05.06 13:38



Здравей alan_palmer !
Ако наистина търсиш перфектен телевизор на идеална цена имам оферта за теб. Както предполагам си видял моето предложение в темата за моята продажба на 29PT9020/12 Pixel Plus 2. Аз разбирам перфектно как се избира ТВ с нужните критерии и точните показатели. Този телевизор е избиран сред своите събратя по тези изисквания и гарантирам абсолютна картина. Новата ми и окончателна цена е: 790 лв. (при цена на нов м/у 989 лв. и 915 лв. спрямо различните магазини, но без гарантирана сходимост при настройките и най вече на геометрията) с 12 месеца още гаранционен срок. Помисли и ми пиши на: kukuruz@mail.bg Повярвай ми няма да сгрешиш!!! Улучил си момента на покупка с моето предложение!
Поздрави!!!



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано23.05.06 18:06



Гена, направо ме разочарова!

Тъкмо мирясах, че си харесах широкоекранно ЦРТ (Philips 32PW9551/12) и ти напълно разби вижданията ми за най-добрия 32" ЦРТ.

В тази връзка искам да те питам дали си оглеждал други 32" ЦРТ, които да са ти направили впечатление. Цената няма значение, е добре е да не надхвърля 2000лв.

Мерси!

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo


Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор ccd (непознат )
Публикувано24.05.06 06:46



Гена, моля те кажи някой телевизор около 1200лв който да си заслужава, защото като чета коментарите ти направо се отчайвам :(
А нямам достатъчно пари за LCD
Самсунг имат доста нови модели /поне според мен/ - с два тунера и HD и т.н.. Има ли някой който да си заслужава от тях?

Редактирано от ccd на 24.05.06 06:48.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: ccd]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано24.05.06 10:02



Това, което знам със сигурност е, че от ЦРТ-тата, само Philips, Panasonic и донякъде Sony и Thomson (от марките, които се предлагат в България), си заслужават парите. Само единствено те могат да ти предложат по-качествена геометрия, цветове и фин образ.
А ако търсиш единствено функции, то всички от Beko до Samsung ти ги преедлагат.

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo


Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор Gena_bs (непознат )
Публикувано25.05.06 08:17



Какво да ви кажа - освен Philips и Samsung вече никой не произвежда кинескопи! Поне от година вече.
Без да твърдя, че съм кой знае какъв експерт, бих ви препоръчал да потърсите някъде останали бройки от Sony KV-32FQ86 или KV-32XL90. За съжаление едва ли ги има някъде, а ако ги има са само мострите.
Веднага след тях е Philips 32PW9520/12 - 1199лв., но ако го сложите до споменатите по-горе модели на Sony, ще видите огро-о-о-мното превъзходство на японците.
В по-скъпия клас има един Panasonic TX-32PX30 - 1999лв., който е на нивото на посочените Sony и Philips. Даже ми се струва, че е по-добър. Има и Component/Progressive Video вход, но ако отчетем цената е скъпичък.
Всичко останало е пълна скръб!!!

LCD под 2500лв. са или стари модели или не струват. Аз съм си харесал един Samsung, мисля че беше модел M61, който беше около 3500лв. Сега има и нови модификации R72, 74, които също не са лоши, но цената е над 2500!!! А аз какъвто съм карък още не съм уцелил печалба от тотото, че да си ги купя.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Gena_bs]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано25.05.06 12:47



Благодаря ти, Гена!

Преди няколко месеца пуснах тема за разнищването на евтния избор за дисплей на домашно кино между FPJ/RPJ/PDP/LCD/CRT/SED(за в бъдеще) и мението единодушно беше, че на този етап и по-малко пари само ЦРТ си струва. А след 5 години съобразно технологиите, може би СЕД ще е идеалния дисплей.

За съжаление нашата покупателна способност е ограничена единствено до ЦРТ. А на мен лично ми трябва Component (Y/Cr/Cb), само RGB не ме задоволява. Затова веднага се насочих към Philips 32PW9551/12 - HD (Ready?) - 1080i - за 1200лв. - чудесна покупка, да ама не, щото матрицата не е HD! Поради същета причина отпада Philips 32PW9520/12.

Сони-тата - KV-32XL90:


и KV-32FQ86:

също нямат Компенентен вход...

С Panasoic TX-32PX30 () лично съм се човъркал в Техномаркет и надълго инашироко съм говорил с консултантите в магазина. Предлага всичко необходимо за поколението преди HD. Така че като възможности и цена ме удовлетворява напълно.

В electron.bg откривам и други модели, които досега не съм оглеждал. Дали някой има впечатления от тях?
Philips 32PW9509 - 1850лв.:

...както и много 32" Сони-та:


Остава само да хвърля усилия да разгледам Панасони-ците, Сони-тата и Филипс-а, и вече да реша окончателно.

Редактирано от Dr. Svetlyo на 25.05.06 13:15.



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор ccd (непознат )
Публикувано25.05.06 18:07



много интересна тема , с оглед на това че ми предстои покупка на телевизор
все пак цената от 2000 лв за панасоник -а малко ме изплаши
Все пак има ли смисъл да се дават толкова пари за един телевизор който до 1 година маскимум година и половина ще е тотално остарял?
аз съм склонен да дам най много до 1500, но след отчайващия коментар на Гена по горе не знам какво да правя



Тема Re: Philips 29PT9521/12 - HD Ready CRTнови [re: ccd]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано25.05.06 22:20



Може и да си прав за цената, обаче аз като гледам темповете на развитие на нашата държава - втора ръка република, с втора ръка качетво на стоките - смятам, че поне до 5 год. масово ще гледаме 4:3, да не говорим за HD.

Точно затова се ориентирам към стабилна покупка на ТВ, защото знам, че следващия ще бъде вече SED технология, НD, и ще го купя 201? година.
При това положение упорито се оглеждам за Component, RGB, и по възможност HD (HDMI, DVI) 32" CRT TV. И избора ми попада върху Панасоник. В Техномаркет продават 3 Панасоника на цена над 2000 лв. Май ще си взема един от тях, но кой точно модел не знам. Ако някой има впечатления, нека ги сподели.
След като вече навлизам в ценови диапазон над 2 бона, си мисля дали да не се преориентирам към елита на телевизорите - LOEWE. До момента не съм се заглеждал в нито едно Льове, винаги са ми изглеждали прекалено тузарски и тежкарски... Обаче със сигурност са добри. Само че над 3000лв. за 32"ЦРТ, множко са, половин кола. То и 2 бона за Панасоник пак е много, ама щом "HD"-то на Филипс (9551) не струва, просто нямам избор...

__________________
svetlyo@herzeleid.net
Dr. Svetlyo



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.