Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 01.07.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано08.03.06 14:17



Аз щот съм си един "прост, тъп и семпъл" потребител с повечко пари, се заглеждам по купешките "боклуци" и някакси не ме влекат домашните "произведения на изкуството".
Един такъв "боклук" ми хвана оченцето, та не можах да не го постна тук:
Култовият вече DENON AVC-A1XV - или мечата на всеки хайфист!


Носителят на наградата на EISA 2005/2006 (European Imaging and Sound Association) за Best HighEnd Component.
Някак си, колкото и да ме убеждават разни майстори, че гледането на ревюта, взимането под внимание на разни награди от "никому неизвестни" световни асоциации и организации е ламерско, а да дадеш на някой 1000лв. да ти направи нещо "истинско", та да "чуя звук" е монооо яко!!! Аз все, някак си, не си взимам поука!!!
Та така! Да даде господ на всеки хайфист по един такъв 44 килограмов, еднокиловатов, разкошен "боклук" в къщата!!!:)))
Другите да си слушат усилвателите.
Аз планирам, максимум до 10 месеца да се обзаведа с "боклука"!

-+No Pain-No GAIN+-

Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: GAlNER]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано08.03.06 14:33



това не може да е "мечата на всеки хайфист", ами мечта на всеки собственик на домешен киносалон, от типа "малко домашно кино с 10-20 места"
нещо бъркаш

доколкото за слушане на музика ти трябват само 2 канала, а тук имаш 7, то спокойно можеш да дадеш 2/7 от тази цена и пак за имаш същото качество "мечата на всеки хайфист", а пък за домашно кино не ти трябва чак такова качество на детайлите и дори моделите на Денон за 1000-1200 лв. ти вършат работа

edit: грешка - имало 9 усилени канала... значи ковориме за 2/9 от цената
п.п. не знам защо хората продължават да бъркат HI-FI с домашното кино, HI-FI значи виска достоверност, а домашното кино не изисква достоварност, ами яко звукови ефекти, впечятляващ джангър и т.н.

Редактирано от Eнтycиacт на 08.03.06 14:38.



Тема Поправка...нови [re: Eнтycиacт]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано08.03.06 14:42



Щом искате да влизам в подробности - AVC-A1XV e мечтата на всеки киноман с хайфистки и аудиофилски наклонности! Я ми кажи, за слушане на DTS CDтa, SACDтa и DVD-Audio или концерти записани на DVD ще ти стигнат ли две колони?!!!!
Като казвам Хайфист, нямам предвид понятието, което се е подразбирало преди 5-10 години! Нямам предвид "човек, който обича да слуша двуканален стерео звук"!
Според мен съвременния истински Хайфист е друга порода слушател и не само слушател...

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: GAlNER]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано08.03.06 15:06



А може ли да му се инсталира Unreal Tournament на това чудо ?

Ако не може не го искам.

Какво ви става напоследък хич не ми е ясно...

Преди 2-3 години това тук си беше форум в който можеше да се прочете нещо смислено а в момента, човек може само да си дообогати речника с псувни...



Тема Re: Поправка...нови [re: GAlNER]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано08.03.06 15:13



за качественият звук, т.е. за High Fidelity са достатъчни само 2 колони и висококачествени компоненти, тогава звукът те обгръща отвсякъде :)

за мен навлизането на 5.1, 6.1 и т.н. системи в МУЗИКАТА, е единствено с цел да направят 3 обемният звук по-достъпен
например, като не може човек да си позволи скъп усилвател и скъпи колони, които възпроизвеждат достоверно всичко м/у 35-40 и 20000 Hz, то той си купува евтина 5.1 канална система и така за малко пари и благодарение на DTS-а, звукът може да идва опред, отзад, ляво, дясно и всички други комбинации а субуфера покрива недъгавостта на предните колони в тези системи да възпроизвеждат ниски честоти
кажи ми, ако имаш колони възпрозвеждащи с достатъчна мощ 37-38Hz за какво ти е субуфер?
ако 2-канален усилватал може да те потопи в сцената и да се почувстваш застанал пред голям симфоничен оркестър, за какво са ти задни колони?
е, 2-канален усилвател LG или Самсунг, Елит и т.н. не могат да постигнат това и затова те произвеждат 5.1 системи, с които и чрез евтинките китайски говорителчета се постига някакво синтезирано подобие на 3D звучене.

да не забравяме, че хубавата музика те кара да мечтаеш, провокира всички възприятия, провокира въображенето ти... а когато при DTS-а от зядна лява колона чуеш звуци на цигулка, ти не можеш да почувстваш къде свири тя, защото местото й е бувално начертано в музикалната картина! ти не можеш да почувстваш картината, да си я представиш, защото тя е грубо нарисувана със дебели черни линии и за слушателя остава възможността само да консумира музиката, вместо да се потопи в нея...

затова - 5.1 и нагоре системите аз ги разбирам за кино и понеже там се целят ефекти, а не качество, може да се евтинко, а пък за музика - КАЧЕСТВЕНО стерео
между другото, като говориш за 5.1 музика , колко ОРИГИНАЛНИ DTS или SACD имаш, че да търсиш на какво да ги слушаш?

Редактирано от Eнтycиacт на 08.03.06 15:32.



Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: GAlNER]  
Автор lubitell_1 (непознат )
Публикувано08.03.06 15:14



Лично за мен това е върха на сладоледа :


Ако сериозно ще си копуваш Денон-а яуй и това преди това. Освен ако не си фен на марката.

Да напоследък в този форум научих повече псувни отколкото термини и нови неща за аудиото и видеото.

Редактирано от lubitell_1 на 08.03.06 15:15.



Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: lubitell_1]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано08.03.06 19:31



мда, знам я тази Ямаха, но съм си фен на Денъна, пък и Денъна е с 14кг. по-тежък, а тежкото си е тежко!
Сега, майтапа на страна! Нямам нищо против, ако имах възможност, да чуя и Ямахата и Денъна с моята с-ма, но едва ли ще ми се отдаде такава възможност!!!

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: GAlNER]  
Автор Glingona (непознат)
Публикувано08.03.06 19:33



Не съм сигурен какво е върха на сладоледа в тази област , но ако имах доста излишни пари бих се обзавел с нещо също доста






Тема Eнтycиacт,нови [re: Eнтycиacт]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано08.03.06 19:51



знам цялата теория за стерео звука! Знам и теорията за многоканалния звук! Но аз имам особено мнение по въпроса и определено няма да се съглася. Да отхвърлим на страна евтините решения. Все пак говорим за Hi-Fi.
За съжаление за толкова години слушане, така и не съм чул на практика тази "пълна звукова картина" за която всички говорят! Слушал съм не една от скъпи-прескъпи DIY и купешки стерео с-ми, но нито една не ми доставя необходимото пълно усещане. Моята с-ма е резултат от вече 5 годишно слушане и смяна на компоненти. Засега ми доставя усещането, което искам аз!
Значи аз има следната с-ма в музикалната ми стая:
DENON AVR-4806
Denon DCD-1500AE
KISS DP-470
Energy Veritas V2.4i Loudspeakers
Infinity BETA SW 12
KAPPA Center
KAPPA 200
Kappa SURROUND

Но все пак съм длъжен да заявя, че наистина има някой неща, които искам да слушам само на стерео! Но определено усещането е различно, като си пусна DTS албума Queen Greatest Hits II! Няма нищо общо с усещането при стерео албума.
Разликата наистина е, че все едно при единия случай ти си ПРЕД сцената, а в другия В сцената. В единия случай си наблюдател/слушател, а в другия - участник в "центъра на действието".

-+No Pain-No GAIN+-


Тема Re: Купешки пръчки?! Или ужаса на домашния майстор!нови [re: Glingona]  
Автор GAlNER (-+Gain+-)
Публикувано08.03.06 19:54



Е! Това е просто един много "долен" и груб многоканален усилвател!!!! Отвратително прасе! Това е по-скоро за дискотека...

-+No Pain-No GAIN+-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.