Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Поредната издънка на bgaudio.orgнови  
Автор Гюнeш (от Факултето)
Публикувано21.02.06 20:35



Гледайте тука :

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2708

Tака коментирания термин "тежко демпфиране" го има дори и в най-елементарната програма за изчисление на бас-боксове Bass Box . Там е употребен термина "heavy damping" , който в превод значи точно това "тежко заглушаване / омекотяване , демпфиране/" . Това естествено повдига въпроса за компетентността на хората в цитирания сайт.Такива елементарни пропуски в теорията поставят под въпрос всички разработки на тази комерсиална организация. Отделно от това цитираното разделяне на "подобеми" е стандартен подход при ограничаване влианието на стоящите вълни в озвучителното тяло. Но явно и това е новост за екипа на бгаудио. Също както е и новост оребряването за постигане на солидност и здравина на конструкцията. Цитираните методи не са някаква революционна новост , а се използват в конструирането на озвучителни тела от дълго дълго време. Нямам намерение да коментирам повече компетентността на екипа на комерсиалния сайт бгаудио , вие сами си направете сметка какво може да научите от там. За мен сметката е ясна-това е сайт на аматьори с повърхностни познания и ниска култура , но с големи претенции. Регистрирайки се в сайта им , на всеки зададен от вас въпрос ще получите обида вместо отговор , ще бъдете унижени и отпратени да се самообразовате. Отделно е това , че цялата тази постановка се прави , за да се прикрие крещящата некомпетентност на екипа.
Забележете и подигравателното отношение към този форум и специално към неговия модератор.
Колко ли трабва да си празноглав да напишеш това:

"....Не няма грешка-автора е взел поредицата статии на български от бгаудио и ги превежда на английски за да даде своя крупен принос към световното аудиофилско движение!!...."

цитат от статията в bgaudio

Уважаеми модераторе GPS , къде холан видя да съм писал това ??? То е вярно , че наркотиците предизвикават халюцинации, но ....чак пък толкоз . Мисля че е съвсем близо до акъла на всеки трезвомислещ човек какъв превод може да се прави на една теория , която е оригинал на английски. Преводът ми е от английски на български разбира се и няма нищо общо с "поредицата статии в бгаудио". Дори техническият език , който съм ползвал при превода е на съвсем друго ниво , все пак при затруднение ползвам услугите на човек с английска филология , който ми е и редактор на превода. Но какво да обяснявам повече на лаици като вас.

А за фазоинвертирането , на което така се подиграват , нека си направят малък експеримент с БасБокс . Нека пробват една и съща резонансна честота на фазоинвертора при различни степени на запълването на обема със звукопоглъщаш материал какви дължини на порта дава . Направо си е смешно безхаберието им по толкова елементарни въпроси.
Господа от бгаудио , моля ви стойте си в комерсиалното сайтче , пишете си там каквито глупости си искате , изкарвайте се най-великите на света , заливайте с комерсиални оферти юзърите си /всеки въпрос как да се изработи озвучително тяло е съпроводен от отговор "Най-добре някой от сайта да ти го направи" / , но не се излагайте и по сериозните форуми. Ако искате да се ограмотите малко на тема "Електроакустика" , то можете да започнете от най-елементарното - книгата "Електроакустични преобразуватели" на Димитър Попянев. Аз от нея започнах преди цели 11 годинки. Много полезна е книжката. Първите ми проекти бяха с молив , тетрадка , калкулатор и линийка да засичам стойностите на променливите величини по номограмите в книгата ... Не е зле и вие да започнете от там

Редактирано от Гюнeш на 22.02.06 00:00.



Тема Re: Поредната издънка на bgaudio.orgнови [re: Гюнeш]  
Автор gOO7 (непознат )
Публикувано22.02.06 09:25



1.Да си старшина не е задължително да си луд но помага!2.За много хора да си диджей не е професия а диагнозаА да си старшина-диджей......Не си виновен ти Гюнчо!Родителите ти са виновниКато им казваха навремето лекарите че от бракове на близки роднини(първи братовчеди) се раждат деца с умствени и физически проблеми......ами да бяха ги послушали!И сега нямаше да ти четем олигофреничните излиянияСкъпи ми преводачо-буквалния превод от английски е безсмислен.В всяка конкретна държава си има специфична терминология на съответния език на тази държава като не е задължително тези термини буквално да повтарят английския превод-ползват се тези термини които вече отдавна са придобили популярност!Как ще преведеш например от английски термина "Резонансна честота"?Ти беше подведен да опишеш системата която уж си създалИ като шаран се хвана на въдицатаМожеш ли да покажеш снимка на това което си наравил?Сега ще ровиш трескаво из нета да намериш някоя снимка която да представиш като своя проектТи умишлено не посочи моделите на използваните от теб говорители за да не бъдеш хванат натясно!Обаче нещастник такъв колко модела 5 инча широколентови Визатон мислиш има?И в крайна сметка широколентов ли си използвал или мидбас-защото споменаваш и едното и другото!Като си компетентен правиш ли разлика между мидбас и фулрейнджАко беше наистина компетентен щеше да знаеш че нормалните хора не гледат като малоумни някакви нещастни програмки като Бас.бокс-а а просто мерят с сигнал от генератор подаден на басовия говорител.По промяната в импедансната характеристика се преценява колко количество вата да се сложи и се вижда честотата на настройка както на фазоинвертора така и рез честота на обема на кутията!Това май е много революционно за теб Защото го няма в книжката на Попянев-единствената която някога си челАко беше компетентен щеше да знаеш че тази книжка е елементарна,далеч по-добра е "Конструиране на озвучителни тела" на Попянев!Да не говорим колко други по-добри има.........Да си чувал за "Конструиране на озвучителни тела с максимално гладки АЧХ"???Има я качена в нета ама не е на български "преводач" нещастен и затова няма как да я прочетешА книгата е от 1976 година-нещастник "с 11 годишен опит".Друга книжка която бих ти препоръчал е "Висококачествени акустически системи" на Войшвилло.Ако не знаеш кой е той-от 10 години е водещ конструктор на фирмата Съруин-Вега.Май те претоварих с инфо и до края на нещастния си животец ще има до го смилашХайде ходи се ограмотявай и като порастнеш ела да кажеш нещо по-смислено по аудио въпросите!



Тема Хайде пак!нови [re: gOO7]  
Автор gOO7 (непознат )
Публикувано22.02.06 09:52



Използвал си фазоинвертор с ГОЛЯМО сечение с цел избягването на завихрянето?Голямо сечение вероятно ти разбираш голям диаметър?Обаче има една горна граница на диаметъра на фазоинвертора от която нагоре говорителя не свири добре.За 8 инча говорител тази граница е 7-7,5 см диаметър.Пробвай с по-голям и ще видиш как ше се омаже звука!Ама това Бас-бокса няма как да ти го каже "компетентник"Да не говорим че избягването на струйните шумове от фазоинвертора се прави като се използва фазоинвертор с променливо сечение!Ама ти още не си дорасъл до тази идеяВатата в обема няма нищо общо с фазоинвертирането както ти се изцепи!А демването при ТЛ пък въобще няма нищо общо с демпването при обем с фазоинверторДа не би да ми кажеш че при твоя проект си демпвал "тежко" за да подтиснеш гребеновидните пикове както при ТЛ



Тема Re: Хайде пак!нови [re: gOO7]  
Автор gOO7 (непознат )
Публикувано22.02.06 10:02



Каква е честотата на настройка на фазоинвертора ти?Знаеш ли с каква стръмност слиза обем с фазоинвертор?24дв?12дв?6дв?Ще чуеш от твоя "проект " 37 хц ама на -минус20-30 двА за оребряването- в една от книжките която ти пропоръчах то е разгледано!А книжката е от преди 30 години!А още 1988 година бях направил програмка за "Правец" която изчертаваше графика на трептенето на стените на кутията на тонколона!Само че на правец-а му трябваха 2-3 часа за една графикаХайде ходи пак да се ограмотяваш и пак ела при големите батковци



Тема Re: Хайде пак!нови [re: gOO7]  
Автор gOO7 (непознат )
Публикувано22.02.06 10:44



Като изчислява Великия си Проект с бас-бокс-а взе ли предвид обема на фазоинвертора и обема на говорителя?Извади ли ги тия обеми, прибави ли ги??Каква роля играе ОБЕМА на фазоинвертора??Освен дължината и диаметъра му-на говорителя не му е безразличен ОБЕМА на фазоинвертора.!!!Бас-бокс-а каза ли ти къде да разположиш фазоинвертора?На какво разстояние от басовия говорител?А ако го сложиш близо до някоя от стените на колоната или в ъгъла можеш ли да скъсиш дължината му за да избягнеш струйните шумове?Как измери че Великия ти Проект слиза до 37 хц?С каква апаратура?И къде?На плаца на поделението където си фатмак? Разрешавам ти да ползваш жокер "помощ от приятели"И гледай съвсем да не се чалнеш докато си напъваш малкото колкото орехче фатмашко мозъчеА ако когато си клатиш главата чуваш тракане не се коркай-просто мозъчето ти се търкаля в черепната ти кутия!Впрочем ако си сложиш на празния обем между ушите ти един 5 инчов визатон с фазоинвертор колко ниско ще слезе?Сметни си го с "На Баба Ти Хурката Бас-Бокса"



Тема Re: Поредната издънка на bgaudio.orgнови [re: Гюнeш]  
Автор Гюнeш (от Факултето)
Публикувано22.02.06 15:03



Такъв смях не се бях смял скоро . Значи разпенен наркоман е едно от най-забавните неща на света . Само му прочетете постовете . Изсрал е такава хаотична манджа от пон ятия , които само е чувал от големите батковци , ама що ли значат отде да му знае микроскопичното надрусано мозъче . От всичките ти постове , драги ми Смехурко , не научих нищо ново . Тези нещица , които така хаотично си издрискал , съм ги изучавал още в най-ранния си период на занимание с озвучителни тела .
Преди да прихна пак от смях , само да ти обясня , аз не съм старшина . Не се излагай повече с неверни факти и твърдения . Ама ти не си толкоз виновен , теб те подведе колегата ти-перманентно надрусания Рачев . Но и той горкия от къде да знае. Валят му се някакви там мъгливи спомени какво сме си говорили в кюто . Аз съм морски офицер . Разликата е огроооомнаааа . И спри да се излагаш с тия плацове , щото при нас не е кашимерия . Ние такива "съоръжения" не ползваме .
Да измерил съм си параметрите на проекта , драги ми Смехурко . Всички данни , които цитирах са реално измерени величини . Вече казах , че нямам намерение да ви предоставя за кражба един готов , прекрасно звучащ проект. Всички подробности по конструкцията и реализацията ще си останат за мен и моето обкръжение . А относно Бас Бокс-май и Румен я използва за да си конструира Кътфингъра . Тъй че внимавай къде плюеш , та да не наплюеш и някой от "ваште" . За твое сведение Бас Бокса сам си вади обемите на фазоинвертора и шасито на говорителя с магнитната система . Ама кой да ти обърне внимание нали . Освен това има и опцийка да извадиш и произволен обем /примерно както аз извадих обема на ребрата/ . Ама и това няма как да го знаеш , нали .
Казах ти вече-"Електроакустични преобразуватели" - чети нея , тя е букварче за прохождащи в тази материя . Спри да се излагаш с малоумни изцепки , че ще ми докараш някое разтежение на лицевите мускули от смях . Яяяяя и за терминологията си се изсрал . ма понятие си нямаш кое какво значи . Я да те бъзикна-знаеш ли българския термин за електрическия качествен фактор например? Има такъв-нарича се електрическа добротност . Може да почваш да се пениш вече , защото 101% не си го чувал . Ми казах ти , чети оная книжка , там има и това .
Стига съм те ограмотявал , вие от бгаудио сте най-великите нали , нямате нужда от ограмотяване Ха ха ха хааааааа . Ами само си погледни писането , ти още там си неграмотен , пък къде си тръгнал другите да учиш на сложни науки Ха ха хахаааааааааа



Тема Нови бисери нон-стоп нови [re: Гюнeш]  
Автор Гюнeш (от Факултето)
Публикувано22.02.06 15:47



"...Фулреиндж се дънили в областа на ниските и високите-автора е гледал АЧХ на фулрейндж в сбободно пространство и хич не може да стопли че в подходяща кутия АЧХ е коренно различна..."

Те тоя бисер не го бях скивал покрай хаоса от тъпизми , който е изръсил великия модератор в бгаудио мистър gps . Абе аланкоолу , ти имаш ли си идея как се мери АЧХ на говорител изобщо ??? В свободното пространство ще измериш само на баба си хвърчилото и нищо друго . Кой да е чувал , че поради голямата дължина на вълната на нискочестотните сигнали , съизмерима с пътя изминат от задната полувълна , за да се насложи с предната , в свободното пространство един високоговорител работи в режим на "акустично късо съединение" . И тоя термин не го беше чувал нали ? Има го в някои книжки от БГ автори , както и в някои научни трудове пак на наши разработчици . Какво ще рече това? Ще рече , че задната полувълна , поради простия факт , че е дефазирана на 180 градуса от предната , при наслагване с нея я УНИЩОЖАВА . Каква АЧХ ще мериш ти в тоя случай , бе сладур? Ама колко си ми сладък в невежеството си ... Имаше една снимка в някой от сайтовете на производителите на високоговорите , която показваше иманно процеса на снемане на АЧХ на високоговорител. Вземи се поразтърси да я погледнеш. При снемане на АЧХ , говорителя се монтира на преградна стена , която го поставя в условия близки до идеалните. Кои са идеалните условия , бе сладур , знаеш ли ? Знаеш , ама джуч . Идеалните условия предполагат високоговорителя да е монтиран на безкрайна звуконепроницаема стена , която да отделя 100%-во предната от задната полувълна , за да се избегне именно тоя ефект на погасяване в нискочестотната зона. На снимката , която ти споменах , говорителя беше монтиран на стената на помещението , задната част представляваше звуконепропусклива камера.

Малеййййййй , колко си неграмотен , модераторе gps.

Редактирано от Гюнeш на 22.02.06 15:49.



Тема И още , и още нови [re: Гюнeш]  
Автор Гюнeш (от Факултето)
Публикувано22.02.06 16:07



"...Използвал си фазоинвертор с ГОЛЯМО сечение с цел избягването на завихрянето?Голямо сечение вероятно ти разбираш голям диаметър?..."

Ами знам ли , как ли напречното сечение е свързано с диаметъра ? Май само на тебе не ти е ясно , че сечението е квадратична функция на диаметъра ...

"...Да не говорим че избягването на струйните шумове от фазоинвертора се прави като се използва фазоинвертор с променливо сечение!Ама ти още не си дорасъл до тази идея..."

А кажи ми ти като си дорасъл как се нарича в техническия език този тип инвертор с променливо сечение ? Ще ми кажеш , ама чушки ! Слушай сега да ти обясни баткото , щото той ги е учил тия неща още в така отричаното от вас малоумните друсалки Морско училище . Има там една много интересна дисциплина "Аеро и хидродинамика" , та точно там учитель сказал что фазоинверторът с променливо сечение си е само частен случай на т.нар. ДЮЗА НА ЛАВАЛ ... Знаеш ли каква е критичната скорост на флуидния поток , протичащ в тръба , при която той от ламинарен става турбулентен ? Както ти го наричаш-завихря се . Айде стига съм те учил , че ще ти се спука нещастната кратунка ...

Редактирано от Гюнeш на 22.02.06 16:11.



Тема Re: И още , и ощенови [re: Гюнeш]  
Автор Alpen (непознат )
Публикувано22.02.06 16:44



"Я да те бъзикна-знаеш ли българския термин за електрическия качествен фактор например? Има такъв-нарича се електрическа добротност "
----------------------------
Уважаеми г. Морски Офицер. Жалко, че в тази твоя "библия", високо оценявана и от бгаудио, се е промъкнала такава глупост. Това е руски термин. Е, има и мягкий знак накрая. Чул ли си думи като : оборудване, наладка, разброс, вахта, флаг...? Е, така беше тогава. Кой завършил в СССР, кой се подмазва, кой не знае. Сега пък налитаме на английския
Колегата правилно ти обръща внимание, че много термини не се превеждат буквално. Какво ще кажеш напр. за "горещо куче", или "мека стока", или "твърда стока/железария/"?
Запознал си се с доста неща от акустиката, но просто личи, че не си специалист. Както акцентът издава чужденеца. Представи си някой инженер по радиоелектроника да те поучава по платна, мачти, бак, трюм, котви и ... май толкова съм чувал
Или да ти обяснява как кожата на делфина гаси зародишите на турболенция и какъв да е профила на соплото за ламинарен поток. Ще усетиш, че издиша, нали?



Тема Re: И още , и ощенови [re: Alpen]  
Автор Гюнeш (от Факултето)
Публикувано22.02.06 17:03



Тук си абсолютно прав , Алпен !!! Имам впредвид , че електрическата добротност е русизъм. Междувпрочем много от техническите ни термини са именно русизми , но това не ги прави по-малко наши нали , все пак сме ги възприели. Аз лично нямам нищо против руските учени и техните термини. За мен руский человек е един от най-интелигентните представители на Homo Sapiens , което е всеобща черта на всички славянски народи. Само за пример вземи ракетния двигател със затворен цикъл-изобретен е от руснаците през 60 години , за да закара човек на Луната , но впоследствие изоставен след американския успех. Сега тези двигатели се монтират на американски ракети и не спират да смайват техните учени с мощта и икономичността си при малки габарити. Аз не казвам ,че съм някакъв супер спец по Електроакустика. Но спрямо головодниците от бгаудио съм направо корифей




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.