Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 30.06.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Fullrange = естетика?нови  
Автор D.H.V. ()
Публикувано17.01.06 11:33



Тези неща долу, може и да свирят много хубаво. Но като оставим настрана въпроса със звука, кой нормален човек би си сложил това у дома:



въпроса е риторичен, няма нужда от отговори . Лично моето мнение - ако имах парите за подобна техника, ще предпочета чифт Dynaudio Evidence, или B&W Nautilus пред подобни безумия. Това нещо прилича на фуражомелката от втори обор в Койнаре.



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: D.H.V.]  
Автор Bluedog (новак)
Публикувано17.01.06 11:47



Ако разгледаш примерно тук


ще видиш че има и по-нормално изглеждащи неща, които си вписват в почти всеки интериор.
Освен това всичко е въпрос на възможности и приоритети. Аз лично ако имах достатъчно стаи и възможности бих си направил една стая за слушане на музика и отделна стая за домашно кино. Но като средностатистически българин гледам да събера всичко в 20м3 ми хол и то без да ми бъде обявена война



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: Bluedog]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано17.01.06 11:58



Добре де,

като си направиш/м отделна стая за слушане на музика и отделна стая за киното къде в крайна сметка отиде простото човешко удоволствие от музиката??

Както и да го погледна в момента, в който реша че ще отида в специалната стая да послушам музина преди лягане, цялата история ми звучи малко като по график .... 22 до 22:30 музика; 22:32 до 24:00 кино (в съседната стая) 24:02 до 24:07 музика да си чуеш любимото парче ...

Леле ами дали ще ти трябва и отделна стая за телевизия . Някак си е грозно пред ултрамодерната плазма да пускаш екран за прожектора.

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: V. Grig]  
Автор Bluedog (новак)
Публикувано17.01.06 12:20



Ами за теб явно музиката е фон на който правиш нещо друго или просто релаксираш. (не искам да те обиждам!) Ако музиката за теб е неповторимо емоционално преживяване, в името на което не си готов да правиш компромиси, тогава стаята за слушане си е съвсем резонна.



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: V. Grig]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано17.01.06 14:48



Извинявай че ще бъда малко груб, но друго яче не мога да се изразя в случая.

След като имаш тоалетна в която да се**ш,
баня, в която да се къпеш;
спалня, в която да спиш;
кухня, в която да ядеш...

не виждам причина да не си направиш стая за музика и стая за кино, ако имаш възможност, разбира се.

На мен това ми е мечта. Като си наспестявам достатъчно от закуски да си простроя къща и под мазето да си направя помещение за кино и музика.
Където никой няма да ми мрънка че басът му е много...
Или пък че при съседите падат гилзи от моите филми...

Тъй че всичко опира до:

А. Възможности
Б. Разбирания



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: V. Grig]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано17.01.06 14:57



Стаята за музика си е съвсем необходима, и без да има техника за десетки хиляди. Едно добре направено помещение, ще направи уредба за 1000 лева да звучи с една класа отгоре.
Темата беше за друго - колко от вас биха си направили (по-скоро поръчали)подобни скъпи екзотики, ако разполагаха със средства, и дали ще препочетат това, или някакви класически качествени решения от топ-компаниите в бранша.



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: D.H.V.]  
Автор Bluedog (новак)
Публикувано17.01.06 16:08



Ако средствата не са проблем и човек може да си направи отделна стая за слушане тогава единственият критерии за избор на апаратура би трябвало да е тази, която според теб възпроизвежда по-добре музиката. Външният вид и габаритите не би трябвало да имат значение.
Но ако човек трябва да разположи апаратурата в хола си , а освен това не живее сам изникват и други критерии.
А да ти кажа мисля, че примерно Dynaudio Evidence Master e доста по-скъп от такива хорни.



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: Bluedog]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано17.01.06 16:51



Evidence със сигурност са по-скъпи, и съм убеден че свирят доста по-добре. Всъщност въпроса за сравнение при колони от класа на Evidence е напълно безпредметен. Всичко от този клас е на практика с референтно качетсво. По добро е само живото изпълнение.



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: D.H.V.]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано17.01.06 17:28



Само да те питам D.H.V (без да коментирам нищо):
Ти колко подобни "редосеялки" си слушал и колко големи са били най-големитеот тях?



Тема Re: Fullrange = естетика?нови [re: 3aropka]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано17.01.06 18:19



Фуражомелки имаш предвид.
Колко съм слушал ли? Ами нито едни. Никога. Но знам как трябва да звучат - сещаш ли се защо? Защото съм бил многократно в концертна зала. И трябва да си съгласен 100% че тези творения не звучат така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.