Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 19.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Видеокамеранови  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано29.12.05 11:29



Здравейте,
изправен съм пред възможността да си купя дигитална камера.Обаче ,освен че нищо не разбирам и не знма какъв модел да си взема(да речем до около 900лв),чух една информация,която не знам достоверна ли е-камерите н апарвели хубави снимки ,защото блендатата им била зафилм?! След като прави "по-глямото"-снимане на филм, по аналогия не се ли прилага и правилото,че снимки прави без проблеми?!

Bang, bang!?


Тема някой нещо-никой нищонови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано03.01.06 10:13



да препоръчате модел за около 900-1000лв?

Bang, bang!?


Тема Re: някой нещо-никой нищонови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано03.01.06 10:39



Sony DCR-HC от модел 17 нагоре, препоръчвам ти 22. За по-големите цифри просто плащаш за излишни глупости като слот за памет за снимките (0,8-1,3 Мpix), а ако отделиш още малко пари - DCR-HC90 (3Mpix) определено си струва.
Съветвам те за Сони, защото оптиката му е наистина добра - Carl Zeiss.

__________________
svetlyo@herzeleid.net


Тема хай,Благодаря тинови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано03.01.06 17:43



наистина,аз съм се спрял на следния модел: SONY DCR-HC39E ( за HC90 се очертава да отделя , така като гледам, още около 550 лв...което за жалост не е по силите ми,другия вариант е да чакам да падне цената), верно е,че смятам да използвам и за снимки камерата, и се надявам тъози модел да прави прилични такива
Въпросът е,че гледам в сайта на сони,без много да разбирам, каква е разликата между Мини ДВ моделите(като горния) и Дигитал 8 и HI-8, разбирам, че мини ди ви е с предимство, не само по висока цена,но разбирам,че предхожда двд камерите,които-може би-още не са много навлезли на пазара и от там-усъвършенствани...?

Bang, bang!?


Тема Помисли за по-нисък моделнови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано04.01.06 02:18



Браво, добър избор, но не отличен... 39 има слот за памет, която можеш да използваш САМО за снимки, но НЕ и за филм. 1М за снимка - това е адски малко. Освен това не знам да има камера, която да прави читави снимки. А освен това има по-нисък оптичен и дигитален зуум в сравнение с 22 например.
Така че горещо ти препоръчвам по-нисък модел (22), а с разликата в цените ще си купиш свястен фотоапарат, дето ти прави поне 4М снимки. И после снимките от таз карта ще трябва да ги четеш с кард-рийдър или да имаш ТВ Сони със слот за карта. Въобще не ти трябва да се набутваш за камера с карта. Само ще ти спомена, че и аз се бях зарибил за камера с карта, но немските консултанти, за разлика от българските, ми обясниха, че е адски безполезна картата, щото за всички камери (не само при Сони) е за снимки. Преди половин година тествах модел 22 и останах много доволен, но вместо да си купя камерата си взех рисивър . Ама не съжалявам...
Сега да отоворя за разликите м/у Мини ДВ, Дигитал 8 и HI-8. Не че и аз съм особено много запознат, затова малко наизуст ще кажа, че това са формати на запис. Като техен аналог ще използвам видеокасетата и ДВД. Едното е аналогово - като VHS и аудио касетите, после изкараха CD и DVD, което съответства на MiniDV - Mini Digital Video, сиреч по лентата не ти се изписват многохерцови честоти, а се кодират 1 и 0 - сигнала е цифров - по-малко вероятни грешки при записа и възпрозвеждането. В най-общи линии и най-просто казано...
Поразпитай ги там разните "консултанти" каква камера ше ти препоръчат и виж какво ще ти кажат за камера с карта. Бас държа, че със сигурност ще ти кажат, че за 1М снимка не ти трябва карта. Виж, за 3М (при модел 90) е вече друго...

__________________
svetlyo@herzeleid.net


Тема Re: Помисли за по-нисък моделнови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор Dr. Svetlyo (д-р Светльо)
Публикувано04.01.06 02:25



Видях ,че в първия пост си питал за снимане на филм и снимки. Обаче двете нямат много общо помежду си. Филма, доколкото ззнам не се снима в някаква резолюция, а просто като поредица от образи със звук, докато снимките се запечатват, както при дигиталните фотоапарати, на матрица с определена пикселизация. И колкото е резолюцията на матрицата, толкова пиксела ти е снимката. Така че камерата е направена, за да снима филм, не да прави снимки. Просто те са бонус към камерата и опция да щракнеш нещо, дето не искаш да ти заема много памет.

__________________
svetlyo@herzeleid.net


Тема Re: Помисли за по-нисък моделнови [re: Dr. Svetlyo]  
Автор docks (непознат)
Публикувано04.01.06 08:54



Хубава видеокамера може да вземеш от 1400лв.нагоре.Най общо видеокомерата е за ВИДЕО.Дори скъпите камери правят по лоши снимки от
цифров фотоапарат на цена около 300лв.При тях/камерите/CCD сензора е малък,а това е много важно за качеството на снимките.Иначе,ако не си
претенциозен зо ФОТО,може да избираш между СОНИ,КАНОН,ХИТАЧИ,
ПАНАСОНИК.Според мен спри се на някой от първите два.По възможност вземи си да записва директно на ДВД.Много по удобно е.Наскоро/преди 1месец/
правих запис със СОНИ на мини ДВ касета.Много хубаво видео стана.Първо
обаче трябваше да го прехвърля на ДВД.За 35 мин запис ми взеха във фото
студиото 11лв./нямам време аз да прехвърлям записа,отнема толкова време,колкото си го записвал./След това исках да изрежа 15мин. и да го изпратя на близки.Опитах сам с подходящи програми,но страшно много
масто заема на харда/а,моя е само 40гб/.Не съм сигурен,но ако директно
записваше на ДВД май нямаше да се мотам толкова.



Тема Камера с DVD?!!нови [re: docks]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано04.01.06 09:11



Ти зарежи тая работа! От DVD, монтирано на камера - трудно може да се измисли по-голямо техническо недоразумение. Разликата в качеството на записа, сравнен с касетката MiniDV, е огромна. И не зная какво толкова те затрудни това прехвърляна на записа в компа и обработката му? Толкова много е писано по тоя въпрос във форума... Е, с тоя малък хард диск (навярно в комплект със слаб процесор и малко памет) няма да станат нещата, ама 40ГБ отдавна са история. Прав си за едно - иска си време обработката на записа. Но пък и доставя удоволствие! Пробвай!

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!


Тема Re: Камера с DVD?!!нови [re: jordanvass]  
Автор !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (НКМП-2UNlimited)
Публикувано04.01.06 09:35



Къде,казваш, я има тая инструкция за правенето /прехвърлянето на запис?
Веселото (или не до там)е,че и аз съм с 40 гига диоск,за сметка на млако по-силен процесор и повечко рам(512)...

Bang, bang!?


Тема Re: Камера с DVD?!!нови [re: !HA-KOЙ-MУ-ПУKA™]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано04.01.06 10:03



Е пусни си малко търсачката де!
Няма подробна инструкция кое как се прави, щото нали разбираш - вариантите са много. Един харесва една програма, друг - друга. Един го иска на DVD, друг на DivX...

Я погледни например тука:



и тука



Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!

Редактирано от jordanvass на 04.01.06 10:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.