Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 21.09.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема PC - wireless - receiverнови  
Автор Eltax (непознат )
Публикувано31.10.05 18:10



Та как значи да реализирам безжична връзка между компа и ресивъра,който е в друга стая?Просто не искам кабели.Също и между PC-то и телевизора.Става въпрос за около 5м.и една стена.Благодаря ви!



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: Eltax]  
Автор iwann (*******)
Публикувано01.11.05 00:03



Не става - компютъра не разпознава видеосендера като телевизор и не го инициира. За звука не знам, не съм пробвал.



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: iwann]  
Автор 3aropka (член)
Публикувано01.11.05 09:41



Мойто старо ATI Radeon за да разпознае че му е включен ТВ трябва видео входа да е достатъчно нискоомен.
Така че един резистор 100 ома (стандартно е 75) на видеовхода на сендера към маса ще помогне.



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: 3aropka]  
Автор DeathKnight (непознат )
Публикувано02.11.05 10:31



случайно да имаш схема как се прави тази връзка (с ресистора), а още по-добре дали се продава нещо такова, но готово? иначе ще трябва сума време да си играя с поялника (а не съм от най-сръчните... )



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: Eltax]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано02.11.05 13:39



Има още един вариант но ще ти излезе скъпо ...

Във вали продават една джаджа (мисля на Хаупидж беше) която се връзва за тв/аудио а към компютъра е закачена чрез ЛАН - софтуера на устройството вдига медиен сървър на компютъра който му праща данните/медията а самото устройство си ги декодира и излъчва на тв/рецийвър (доколкото помня поддържа ДИВХ но имаше много високи системни изисквания, за което предполагам прави някакво преобразуване от ДИВХ към МПЕГ 2 на място)

Тъй де - това нешо ако си го свържеш с wireless лан ще ти свърши същата работа ... както казах обаче си излиза скъпо - самия плейър е 99$ безжичната мрежа и тя ще ти излезе дебело ... но така имаш дистанционно към медийната си библиотека и удобен интерфейс на тв-то

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: V. Grig]  
Автор eddiebg (непознат )
Публикувано13.11.05 08:53



Какви лан-ове, какви 100$....


В Бургас ( но предполагам че ги има и в другите големи градове - виж в някой магазин за електроника, където предлага изделията на ТСМ) продават устройство на TCM - аудио/видео сендер, цената му е 47 лв.
В едната посока пуска видео и стерео адуио сигнал, а в обратната посока - сигнал на каквото и да е дистанционно - много е удобно, защото ако искаш да удариш пазуа на филма или друга функция, няма да се налага да тичаш от едната стая в другата. Работи перфектно през няколко стени, не върши работа само през етажи - предполагам заради арматурата в бетона.

Това е кеширана страница, можеш да видиш какво представлява устройството.




П.С. пробвал съм го на nVidia GF4 Ti 4200 - работи без проблем, само че с едно уточнение - използвам TV Tool за да пусна ТВ изхода на платката, защото вади по-добре картината от колкото драйвера на nVidia, освен това не е нужно да има включен телевизор към тв изхода на платката - програмата работи директно на хардуерно ниво, а не през драйверите.

Редактирано от eddiebg на 13.11.05 13:59.



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: eddiebg]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано14.11.05 12:27



Аз само казвам възможността ... човека сам си решава. Принципно - с видео сендера за който говориш (линка не се отваря) пак тичаш между стаите да си пускаш филмите доколкото разбирам - въпросното устройство



дава пълен контрол върху мултимедийното съдържание и удобен интерфейс на екрана на телевизора за контрол върху а/в сървъра вдигнат на компютъра ...

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа

Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: V. Grig]  
Автор eddiebg (непознат )
Публикувано14.11.05 14:22



Съжалявам за линка, при мен се отваря - дори и след като изчистя кеша на браузера. Просто страницата с ревюто не съществува вече и съм дал линк към кешираната страницата в гугъл.

MediaMVP наистина е решение, но поне аз не съм виждал в продажба такова нещо в България, а и цените тук на такива глезотийки са доста по-високи от цените навън. В момента търся SPDIF към TosLink - навън се намира за 17-20$, тук на едно място ми искат 45$ без ДДС, ами че аз за тия пари ще си взема още един DVD плеър с оптика (настоящия ми има само коаксиален) и ще отпадне нуждата от конвертор. Филипс, между другото, имаха пак някакво безжично решение, не знам подробности, ама като гледам в сайта на Електрон цената му е 540лв - колкото на едно РС.

"Моят" вариант е възможно най-евтин - 50лв, няколко приятели имам, които го използват за гледане на филми - единия го използва през 2 стаи.



Тема Re: PC - wireless - receiverнови [re: eddiebg]  
Автор edgecrusher (leko shashav)
Публикувано14.11.05 16:37



A означава ли това,че за такава връзка м/у PC и TV трябват два видеосендера?
Простете за въпроса,но досега не съм се занимавал с нещо подобно,а ми стана интересно.

It's nice to be important,but it's more important to be nice


Тема Re: PC - wireless - receiver [re: edgecrusher]  
Автор eddiebg (непознат )
Публикувано14.11.05 17:45



ТСМ-а всъщност се състои от две части - приемник и предавател.
В едната посока се предава видео и стерео аудио сигнал, а в обратната посока - сигнал на което и да е дистанционно, който се излъчва през първото устройство - по този начин ако РС-то има дистанционно, или ако сендъра се използва за видео / DVD / сателитен приемник, няма да се налага да се бяга от едната стая в другата всеки път, когато трябва да се оперира с източника на сигнала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.